3 televize a horší signál

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Johny9 18. 9. 2014 10:10

Koupil jsem (po dlouhém ofenzivním boji s manželkou :-* ) telku do ložnice.Jenže ouvej. Blbý signál. Jen pár programů a to s tím, že několik z nich navíc kostičkují - sekají se.
Předtím byl veden kabel k 1.tv v obýváku a k 2.tv v pokojíku. Nyní jsem kabeláž natáhl extra kabel z obýváku od centrální zásuvky až do ložnice. V pokojíku - zhoršení signálu.Délky kabelů jsou do 1.tv - 1,5m, další kabel do 2.tv - 6m, 3kabel do 3.tv - 10m
Chtěl jsem koupit zesilovač, ale než dám 800kč, tak radši poptám od znalců. Nebo by bylo řešení pokojová anténa se zesilovačem, která stojí +- stejně a dát ji buď do pokojíku a rozbočit i pro ložnici?
Děkuji za rady.
Johny9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 18. 9. 2014 16:43

Jedna anténa pro 3 TV není žádný problém-za předpokladu,že jsou kvalitní kabely,koncovky a rozbočovač.
Začni kontrolou rozvodů.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 9. 2014 17:31

Johny9 píše:...
Chtěl jsem koupit zesilovač, ale než dám 800kč, tak radši poptám od znalců. Nebo by bylo řešení pokojová anténa se zesilovačem, která stojí +- stejně a dát ji buď do pokojíku a rozbočit i pro ložnici?
Děkuji za rady.
Pokojovky jsou horší než venkovní antény - a zesilovač můžeš koupit lacinější než za 800 peněz - http://www.teroz.cz/cs/zesilovace/akt-s ... ozbocovace tabulka dole, aktivní rozbočovač typ 424 nebo 449, cena je těsně pod "pětibábou"... Dostupnost je i mimo firmu, sortiment od nich kupujou i další obchody, í-šopy a krámy se součástkama.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Johny9 19. 9. 2014 10:38

Tak jsem včera sepsal co kde chytám za programy.

Ložnice - Nova, Nova Cinema, Prima Cool,Prima, Barandov, Ct1, Ct2, Ct24, Ct Sport
pokojík - Ct1, Ct2, Ct Sport, Nova Cinema, Barandov, Nova, Prima Cool, Prima, Fanda, Smíchov, Telka, Rebel, Pohoda Relax
obývák - Ct1, Ct2, Ct24, Ct Sport, Barandov, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Fanda, Rebel, Relax, Smíchov,Telka, Country no.1

Dříve mi šlo - Óčko, Óčko Gold, Ct dětské D, Sport 5, Inzert, Šlágr Tv,
Johny9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 9. 2014 14:25

Najdi si na netu v jakým multiplexu je kterej program, podle pořadí přiřaď jednotlivým multiplexům patřičný kanály v TV pásmu a pak zjistíš i kmitočty - myslím že tam máš nějakej špatnej kontakt a z něj plynoucí útlum.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dagy2 19. 9. 2014 21:12

johnny, tak takto:
1/ pochopil som, že si urobil "Y-rozvod" ? teda máš kábel do "hlavnej zásuvky" v obyváku a odtiaľ dva káble - jeden do ložnice a druhý do pokojíku.
pre inštaláciu antény platia určité zákonitosti. Neprenášaš totiž 230V, ktoré môžeš rozbočovať skoro ľubovoľne. tu prenášaš VF signál ktorý sa šíri po kábli a k tomu musí byť vedenie správne prispôsobené. V prvom rade teda musíš vedieť aké si použil zásuvky
A/existujú priechodzie zásuvky a koncové zásuvky. v obývaku musí byť priechodzia zásuvka, potom rozbočovač a v oboch izbách koncové
B/ existujú zásuvky s rôznym útlmom. ak máš zásuvku s útlmom 10dB, môže sa stať, že v ďalšej zásuvke už bude kockovaný obraz. útlm nájdeš buď na zadnej strane zásuvky alebo pokiaľ je tam typ tak nájdeš popis na webe

2/ rozbočenie
A/ môžeš urobiť pasívnym rozbočovačom. Tento má stratu min 3dB čo môže zoslabiť signál tak, že nestačí na konci dlšieho kábla.
B/ môžeš použiť zosilňovač s dvomi výstupni, ktorý teda vlastne funguje zároveň ako rozbočovač.
v každom prípade ti odporúčam skontrolovať ako si urobil koncovky káblov. pre pevnú inštaláciu zvoľ rozbočovač s F-konektormi

3/ zosilnenie signálu
teda nenapísal ani slovo o tom, čo to vlastne máš dovedenú za anténu do obyváku. To je tvoja anténa, alebo STA na paneláku, káblová telka alebo čo za zázrak.
Zosilňovač pomôže, otázka aký typ potrebuejš - s internetom, bez, s nastavením alebo pevné zosílnenie a pod.
skoč do Baumaxu a kúp si tam jednoduchý zosilňovač - stojí u nás ca 28EUR, zosilnenie ca 18dB. Vyber krabičku, ktorá sa dá otvoriť a zase zatvoriť. Vyskúšaj či pomôže a ak nie, vrátiš. Resp. vrátiš a kúpiš nejaký seriózny ak to pôjde.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hydrrra 20. 9. 2014 11:44

vždyť máš dost programů.... a v ložnici se maj dělat jiný věci než čumět na kraviny který do tv pouštěj...
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Johny9 20. 9. 2014 13:38

V paneláku máme centrální anténu. Ja to mám ze zásuvky rozvedeno 3 kabely. Jsou nové a myslím, že neporušené. Problém bude asi v těch rozbočkách. Jsem v tomto úpplně mimo, takže jsem to radši nafotil.
http://cosmas.rajce.idnes.cz/rozboceni_anteny
Johny9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 9. 2014 19:07

tak johny, fotky vysvětlují vše. celkem je k údivu že ti vůbec hraje ještě něco. U mne bys za tuhle instalaci dostal pětadvacet. (je ti jasné že ne euro ale holí na holou)

ve vedlejším vlákně EKKAR radí aktivní rozbočovač, máš tam typ i link na web - kup, zapoj do zásuvky která ti jde do bytu a z tohoto zesilovače rozveď slušně kabely k jednotlivým zásuvkám. Pak vše pojede jak má.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Johny9 29. 10. 2014 09:23

zkusím to koupit u nás a nainstaluji, díky
Johny9
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků