Zapojeni anteny pres byt

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neolux 1. 9. 2014 20:00

Zdravim,muzete mi prosim poradit jak spravne rozvest domovni antenu bytem?V priloze nakres bytu,textove zde:
pokoj1 je TV a prubezna krabicka
kuchyn je TV2
pokoj3 TV3 a datova krabicka wisi DB80f
k dispozici mam
zes HAMA00044270
zes HAMA00044139
zes SCHWAIGER BN4212
Dekuji za rady a pomoc! ;-)
Přílohy
pohledbyt.jpg
neolux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 2. 9. 2014 22:02

asi je to málo informácií, ktoré si dal:
1/ čo je to "domovní anténa" ?
- hovoríme o nejakej spoločnej anténe na bytovom dome ?
- je to anténa na príjem DVB-T programov ?
- ak áno, aký je domový rozvod ? priebežný z horného poschodia nadol alebo hviezdicový na chodbe so vstupom do každého bytu?

2/ aké pripojenie máš do tvojho bytu, z ktorého máme vychádzať? je to vstup k prvému TV podľa obrázku a ostatné potrebuješ doinštalovať?

3/ je alebo bude v budúcnosti v tomto kábli aj internet?
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neolux 21. 9. 2014 01:59

dekuji za odpoved!presne jak pises spolecna antena na bytovem dome,chytam dvb-t program.jedna se o panelovy dum,tak co jsem se docetl tak ano melo byto byt seriove pruchozi od vrchu dolu..internet z te datove zasuvky neplanuju,jsem pripojen pres wifi.
pripojeni do bytu v Pokoj1-PRUBEZNA ZASUVKA,Pokoj3-DATOVE (prubezna) zasuvka a jde mi prosimte oto jak mam mezi seboiu a pokoji sprave kabelove(koaxove) s tema zesilovacema propojit
neolux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 9. 2014 08:59

Furt to nějak nechápu. Společný antény mají běžně v 1 bytě jenom 1 výstupní zásuvku, která se jmenuje "odbočovací" - má 2 připojovací místa pro kabel a obvykle 2 výstupní konektory. Kabel se připojuje jako průchozí vedení od bytu o patro vejš k bytu níž a konektory jsou pro TV a FM rádio v bytě. Ty píšeš, že máš v jednom pokoji zásuvku "připojení do bytu" a v jiným "datově průběžnou zásuvku" - můžeš je vyfotit a popsat, kdo kam kterou instaloval?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod neolux 21. 9. 2014 17:49

ja se hlavne omlouvam protoze tomu fakt nerozumim..radsi se uz nebudu pokouset ze sebe deostavat zadne odbornosti protoze tim matu i ostatni.Rozumim tomu co ted pises a taky jsem "zvyklej" tak nejak natoto.Asi mi udelala gulas ta druha+funkcnost koaxu.zde prikladam fotky,jedna je fv jednom pokoji a "ta"."to" dalsi zase v jinem
Přílohy
DSC_0013.JPG
DSC_0011.JPG
DSC_0011.JPG (56.54 ) Zobrazeno 10752 krát
neolux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 9. 2014 22:52

Horní obrázek je modernější účastnická zásuvka, běžně používaná v sítích kabelový televize - tam je na "hvězdicovým rozvodu" jako koncová. Ta třetí zdířka slouží k vyvedení širokopásmovýho datovýho připojení v pásmu v okolí 135MHz - je tamm konektor "F" a koaxem se to spojí s modemem, kterej má vývod na WAN/LAN.

Dolní obrázek je stará "teslácká" zásuvka z rozvodu STA, kde fungovala na "stoupačkovým" vedení jako odbočovací. To slovo "stoupačková" jsem dal do uvozovek proto, že obvykle nevedlo směrem nahoru, ale naopak ze střechy (kde byla společná anténa i s potřebnou sadou konvertorů a zesilovačů) směrem dolů.

Pro Tebe jako dobrou alternativu doporučuju aktivní rozbočovač z 1 na 3 výstupy, nebo pokud plánuješ další TV, tak na 4 výstupy - v nabídce firmy TeRoz jsou to typy 424, 425, 449 a 450 : http://www.teroz.cz/cs/zesilovace/akt-s ... ozbocovace .
Ke každý TV povede samostatnej kabel jako doposud, ale nebudeš mít problémy s oslabením signálu několikanásobným pasivním rozbočováním.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod neolux 23. 9. 2014 18:01

a teoreticky bych z kazde zasuvky mel chytat to stejne vid...myslis ze ma smysl zatu starou teslackou zasuvku koupit novou?
jinak ctvrtou TV urcite neplanuji,tak to zatim zustane takto.pokud spravne chapu tak jsi ten aktivni rozbocovac myslel z jedne zasuvky vid.zkusme prosim vychazet z toho co uz mam nakoupeneho a nechci tahat kabel pres cely byt.mam porizene:
zes HAMA00044270
zes HAMA00044139
zes SCHWAIGER BN4212
predstava ze spodni krabicky bych udelal tv v pokoji1 a kuchyni
pokoj3 zase TV z te UPC zasuvky,jak toto nejlepe?
Ja ted fakt vubec nechapu jak to vubec jede a funguje.V jednom pokoji naladim na tv napr vice programu nez na tv ve druhem pokoji,ale to muze byt akt.spatnym propojenim,ale napr v pokoji3 ted jedou zakl kanaly dokonce bez zapojene koaxu do zasuvky,atd..
neolux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 9. 2014 18:48

Som z toho nejaký popletený:
- zhodli sme sa na tom, že zásuvka "stará Teslácká" je zrejme zo spoločnej antény v paneláku, kde ide rozvod zo strechy od antény v stupačkách (klesačkách :) ) smerom dolu na prízemie.
Ak je to takto, do tohoto obvodu NESMIEŠ vkladať krabičky, zásuvky, zosilňovače podľa toho ako si rozmyslíš ty. Zničíš tým signál všetkým susedom naokolo.
Môžeš urobiť jedine to, čo ti píše EKKAR -> pripojíš namiesto TV z konektora zásuvky bežným účastníckym káblom zosilňovač s aktivným výstupom na ďalšie zásuvky. tieto si môžeš ľubovoľne naťahať po byte.

- zásuvka WISI -> prečo ju nazývaš UPC??? Nemáš náhodou v byte starú ale stále funkčnú STA a zároveň privedenú UPC ? To by vysvetľovalo, prečo máš rôzne programy v oboch zásuvkách.
Kam vedie koax kábel ktorý trčí spod dekla zásuvky nadol???
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neolux 26. 9. 2014 18:58

Ja jsem z toho taky popleteny:-)
Ja s tim zadne vetsi operace nedelal(pouze zapojeni koaxu asi na milion zpusobu) a pridal uvedene zesilovacce.Netusil jsem ze nemohu pouze vymenit bez dalsich zasahu starou zasuvku za novou.A pro svoji obhajobu take:-) ja nekde vycetl a chtel akt.rozbocovac,prisel do obch s ant.tech. a tam mi doporucil a narvali ten SCHWAIGER BN4212 ze rozbocit do vice TV to jde nasledne z neho.
ano u zasuvky WISI vede koax dolu.Nazval jsem ji UPC protoze nekdo nekdo psal ze ji pouziva UPC,navic mam UPC v panelaku,tak jsem to asi takto spojil.A pravdepodobne bude i to,ze tam mam starou teslackou a pak nejakou nove privedenou(UPC) Ja prave moc nechal proc kdyz jsou dve zasuvky,tak tu jako reseni pisete ze vse tahat pres jednu...A jeste mam tedy chapat to ze kdyz ma nekdo v byte jen starou teslackou a v dome take UPC,tak to UPC se napoji nani?A nejsem se jist jestli naladeni vice a mene kanalu nebylo ze spatne propojenych koaxu
neolux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 9. 2014 21:38

Sorry, pisu z mobilu a ke vsemu jeste z Parize, muze bejt realitou, ze starsi 2-vyvodova zasuvka prislusi "padackovymu" rozvodu stare spolecne anteny a nova 3-vyvodova je skutecne od UPC, ktera ucunila v dome napojeni bytu na SVUJ VLASTNI kabelovej rozvod nezavislej na STA - ja to mam doma podobne, jen kablovku mi dodava jina spolecnost. Tim je zpusobeno, ze kazda zasuvka ma "jinou skladbu nabidky" a ze stare "STA" zasuvky nejde prijimat tolik programu, jako z te "UPC". Resenim je pouzivat ten nekolikanasobny rozbocovac se zesilenim a signal do nej brat z te "lepsi" zasuvky = z te co ma vetsi a lepsi nabidku. V nedeli budu na svym zeleze, upresnim to.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků