[Rada] Zapojení satelitu do TV a současně settopboxu

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _vpa 1. 8. 2014 07:58

Potřeboval bych poradit ohledně zapojení satelitní antény (motor) současně do TV se satelitním tunerem a současně do settopboxu, připojeného ke stejné TV. Hledám a řešení nemohu nalézt.
Doposud jsem provozoval settopbox, připojený k TV přes HDMI. Nyní mám nově TV se satelitním tunerem a pro rodinné příslušníky by bylo jednodušší, sledovat vše na TV bez nutnosti přepínání vstupů. V TV jde pouze o volný příjem, CI slot je už zaplněn kartou pro kabelovku.
Je možné nějak funkčně propojit přes F konektory vstup/výstup TV a settopbox tak, aby to fungovalo buď z TV nebo když se přepne na HDMI, tak ze settopboxu?
Nepožaduji současný chod obou zařízení, ale vyloučit to nemohu. Jednak při sledování z TV se settopbox může zapnout omylem, jednak se zapne sám po výpadku napájení a toho si málokdo všimne. Zároveň nemohu ani vyloučit, že při sledování přes HDMI se to přepne na TV a zvolí se kanál ze satelitu.
Řešení s manuálním přehazováním kabelů se mi nelíbí nehledě na to, že by asi brzy došlo k poškození kabelů. Zvažuji variantu s odpojováním napájení settopboxu, ale to neřeší výše uvedené situace současného běhu.
Děkuji za rady.
_vpa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 1. 8. 2014 09:45

Mna ako jedine riesenie napada pouzit Twin LNB. No v tom pripade je potrebne potiahnut ku kazdemu zariadeniu zvlast kabel.
Co vsak v pripade otocenia motorom bude pre jedno zo zariadeni obmedzujuce nakolko bude podriadene prave otoceniu a zmene pozicie.
Alebo potom pre kazde zariadenie pouzit separatne parabolu.

Na dake rozbocovanie pomocou F.konektoru ci podobne mozes kludne zabudnut.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _vpa 1. 8. 2014 10:09

Já nepotřebuji, aby z obou zařízení byl současně příjem, stačí mi jen jedno, (přes TV tuner anebo přes HDMI settopbox) ale potřebuji, aby se nic z toho nepoškodilo, když budou zapnuta oboje zařízení.
Pokud třeba ze settopboxu budu sledovat Astra 19 a přepnu na TV a zůstane mi tam Astra 19 není problém. Pokud tam budu mít stanici z jiného satelitu třeba Astra 23 a při přepnutí se nic nestane a pro její zapnutí budu muset změnit na jinou stanici a zpět, není problém.
Nejde mi o rozbočení speciálním rozbočovačem, ale o správné propojení IN a OUT konektorů na obou zařízeních.
_vpa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 1. 8. 2014 10:10

Teraz ma este napadlo ,ze ak pouzijes na jednom LOOP OUT tak mozes pozerat na druhom vsetky programy iba ak ten priechodzi vypnes alebo pozeras na oboch ten isty TP ale to len vtedy ak su oba zapojene teda funkcne.
Existuju aj SAT rozbocovace no toto odskusane nemam. LOOP OUT som uz skusal a nebolo to nic extra, ale ani nie nefunkcne.
Aka je znacka toho samostatného satelitného prijimaca.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _vpa 1. 8. 2014 10:17

settopbox je ShowBox Vitamin 5000 HD 256MB Enigma 2 PRO
tv je Samsung UE40H6670SLXXH
_vpa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 1. 8. 2014 10:29

Jo tak teraz zas na inom fore citam.
CITAT
"Nie, nepojde to. Ten vystup LNB OUT je sice pre pripojenie dalsieho prijimaca ( do jeho vstupu LNB IN ), ale zapnuty moze byt len jeden z nich aby to spravne fungovalo. V pripade zapnutia obidvoch prijimacov sa moze jeden z nich poskodit z dovodu rozlicnych vystupnych napati na konektoroch LNB ( 13 alebo 18 V, t.j polarizacia V alebo H ). To znamena, pri zapnutom jednom prijimaci a sledovani kanalu s polarizaciou V bude na vystupe prijimaca cca. 13 V. Ale ak bude zapnuty aj druhy prijimac a na tomto prijimaci bude sledovany kanal s polarizaciou H bude na vystupe tohoto prijimaca cca 18 V. A kedze ku konvertoru ide iba jeden kabel, tak na jednom prijimaci zmizne obraz. V pripade ak na obidvoch prijimacoch budu sledovane kanaly s rovnakou polarizaciou, potom to bude fungovat. To prepojenie v prijimacoch ( LNB IN, LNB OUT ) je nieco ako rozdvojka na kabel." koniec citatu.

Tak teraz fakt neviem ci to zapojenie do LNB OUT ma vyznam ak budes pouzivat obe zariadenia. Co si ja pamatam pokus s tymto zapojenim ,tak neslo mi to korektne. Viem ,ze v pripade jedeneho TP s rovnakou polarizáciou to slo. Inak tak ako bolo citovane vyssie iba v pripade ,ze bol priechodzi prijimac vypnuty slo vsetko normalne.
V tvojom pripade by to malo byt asi zapojene takto.
Parabola----Vitamin LNB IN----Vitamin LNB OUT-----TV Samsung

Akurát neviem ako to v pripade toho Samsungu funguje. Ako ked sa zapoji kabel do Satellite SUB a ako ked sa zapoji kabel do Satellite Main. No podla vsetkeho je to asi obdoba ako LNB IN a LNB OUT
V tom pripade je aj TV mozne pouzit ako priechodzie zariadenie.

A co sa tyka samovolneho zapinania komponentov cez HDMI tak pokial sa nemylim toto sa da vypinat ci uz Sat Prijimaci alebo v TV samotnej. U Samsung je to HDMI Anynet
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod _vpa 1. 8. 2014 19:42

Satellite SUB na TV je určen pro druhý tuner, jo má to twin tuner. Takže to jako IN a OUT použít nejde.

Zkusil jsem to zapojit podle navrhovaného schematu, nejdřív to nešlo, pak jsem postupně zapojil kabel přímo do TV a naladil kanály (to je vopruz, jen bezplatné nejsou všechny bezplatné, takže se musí dát všechny, jinak to všechny nekódované nenajde). A pak zkoušel kabely prohazovat. Nakonec jsem dal stejný kanál na obou a zjistil, že je to funkční jen, pokud je settopbox zapnutý (ale raději jsem nic neladil a neměnil) anebo pokud je settopbox ve standby stavu. Pokud je vypnutý, nebo odpojený od sítě, tak to nejde. Zkoušel jsem i točit motorem a funguje to.
Bohužel se tedy nevyhnu stavu, že bude settopbox omylem zapnutý.
_vpa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Quido56 6. 8. 2014 20:35

_vpa píše:Potřeboval bych poradit ohledně zapojení satelitní antény (motor) současně do TV se satelitním tunerem a současně do settopboxu, připojeného ke stejné TV. Hledám a řešení nemohu nalézt.
Doposud jsem provozoval settopbox, připojený k TV přes HDMI. Nyní mám nově TV se satelitním tunerem a pro rodinné příslušníky by bylo jednodušší, sledovat vše na TV bez nutnosti přepínání vstupů. V TV jde pouze o volný příjem, CI slot je už zaplněn kartou pro kabelovku.
Je možné nějak funkčně propojit přes F konektory vstup/výstup TV a settopbox tak, aby to fungovalo buď z TV nebo když se přepne na HDMI, tak ze settopboxu?
Nepožaduji současný chod obou zařízení, ale vyloučit to nemohu. Jednak při sledování z TV se settopbox může zapnout omylem, jednak se zapne sám po výpadku napájení a toho si málokdo všimne. Zároveň nemohu ani vyloučit, že při sledování přes HDMI se to přepne na TV a zvolí se kanál ze satelitu.
Řešení s manuálním přehazováním kabelů se mi nelíbí nehledě na to, že by asi brzy došlo k poškození kabelů. Zvažuji variantu s odpojováním napájení settopboxu, ale to neřeší výše uvedené situace současného běhu.
Děkuji za rady.


potrebujes priority switch http://olmi.tv/search/priority/ eto vsjo
Quido56
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 21. 8. 2014 11:06

_vpa píše:Nepožaduji současný chod obou zařízení, ale vyloučit to nemohu. Jednak při sledování z TV se settopbox může zapnout omylem, jednak se zapne sám po výpadku napájení a toho si málokdo všimne. Zároveň nemohu ani vyloučit, že při sledování přes HDMI se to přepne na TV a zvolí se kanál ze satelitu.
Řešení s manuálním přehazováním kabelů se mi nelíbí nehledě na to, že by asi brzy došlo k poškození kabelů. Zvažuji variantu s odpojováním napájení settopboxu, ale to neřeší výše uvedené situace současného běhu.


Pouzi slucku /LOOP OUT/, co mas na settopboxe....

Kabel z paraboly do LNB IN, kabel z LOOP OUT do TV vstupu LNB IN.

Ak bude zapnuty settopbox, na vstupe TV budes vidiet tie kanaly, na ktorych transponder preladil settopbox. Ak settopbox vypnes, budes prepinat transpondery telkou....
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _vpa 21. 8. 2014 14:29

Při vypnutém settopboxu nic nejde. Musí být ve standby, tedy odběr asi 20W.
_vpa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod megdesign 22. 8. 2014 07:04

Vypnuty myslim vypnuty dialkovym.

20W?? To je smutne, mne Amiko zerie:

Spotreba v Stand-By: <0.5W

Inak:
http://www.satelity.ellano.sk/32180/sho ... 2-pro.html

Napájanie:
- AC 90-250V 50/60 Hz
- Spotreba v prevádzke Max 45W
- Spotreba Standby 0.7W (Deep Standby)

Kde si zobral 20W?
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 22. 8. 2014 10:54

Lenze pozor.
Deep Standby ak sa nemylim je rezim kedy je prijimac sice v pohotovostnom rezime ,ale znovuprebudenie moze trvat o cosi kratsie ako standartny Boot do plného prevádzkového stavu.
Linux vie standby ked napríklad ako server moze sharovat a pritom je na vystupe z HDMI bez obrazu cize to nie je Deep Standby.
Cize v tom pripade kludne moze "zrat" aj tych 20W nakolko nie vsetky obvody su v sleep rezime. Tuner sice spi ale doska prijimaca je stale v aktívnom stave. Alebo naopak tuner aktivny vzhladom k LOOP je ale ostatne obvody ako spomenuty HDMI vystup driemu.
Nepoznam strukturu menu toho Vitaminu no kludne to takto moze byt a myslim,ze nebudem asi daleko od pravdy....
armaman
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků