Ferguson Ariva 250 Combo - selhávání nahrávání

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr Julian 19. 11. 2013 12:06

Prosím o radu ohledně mé Arivy 250. V létě jsem posílal původní přístroj na reklamaci z důvodu přístroje, ta byla vyřízena výměnou přístroje. Nový se sice nepřehřívá, ale dochází k předčasnému ukončení nastaveného nahrávání.

Než jsem založil téma, podrobně jsem přístroj vyzkoušel a zjistil jsem následující:
1) problém se týká jen nahrávání, které nastavím v časovači - přímé zapnutí tlačítka rec nahrává v pořádku. No bohužel ne vždy jsem doma a nastavení nahrávání slouží právě k tomu, aby se něco nahrálo, když nejsem doma
2) problém není u nahrávání z rozhlasu - to je spolehlivé
3) problém je u nahrávek z tv. Teda, ono se nahrávání spustí, ale nahraje se jen 30 minut, pak se nahrávání samovolně ukončí, i když má být delší - např. celý film, dokument apod. Vždy vše pečlivě kontroluju, snad 10x, jestli jsem vše nastavil správně, a výsledek je vždy stejný - nahraje se 00:29:58 a konec.

Kontroloval jsem i nastavení PVR, ale nic, co by bylo v nepořádku, tam není.
Formát záznamu: TS, přeskočit: 1 min, after record: vypnutí přijímače, délku nahrávání jsem posunul z 2:00 na 22:00 a stejně to nepomohlo.

Poslední podstatná informace je ohledně timeshiftu - kontroloval jsem, jestli to nezpůsobuje timeshift, ale tuto funkci vůbec nepoužívám, mám ji vypnutou už v nastavení. Flash disk má jen nějakých 14,8 GB, timeshift by z toho ubral. Ale i když na disku není nic, je prázdný, tak se stejně nahraje jen půl hodiny a konec.

Tak už nevím, co bych k tomu ještě napsal. Snad jen verzi fw - aktualizoval jsem na nejnovější 1.25B4, a ani to nepomohlo. Předtím z výroby bylo 1.24B1. Když nepomohl ani nový fw, tak už jsem v koncích.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 11. 2013 13:37

Tohle mi připomíná jednu vyfikundaci, kterou se výrobci digifoťáků brání jejich zařazení do kategorie videokamer - každej digifoťák je schopnej nahrávat klidně i HD video, ale dovoluje nahrát nepřetržitou sekvenci jen do času trvání 00:29:59. Jak by nepřetržitej záznam přesáhnul půl hodiny, už by šlo o videokameru a ta z důvodu mně neznámejch norem a dohod podléhá jinýmu (většímu) clu a dalším (pitomejm a hlavně dražším) poplatkům. Nemáš v tom svým rekordéru podobný omezení, třeba právě jen pro ukládání na flash memory?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2013 18:18

U některých rekordérů může být také omezení v rámci základního nastavení. Uživatel zvolí, že nahrávka nesmí přesáhnout 30min ... a je jedno, že časovačem pak nastaví 90min. Zde je tedy nutno se mrknout, jestli nastavení něco takového (poměrně nesmyslného) neobsahuje.

No a jak píše EKKAR ... doporučuji navštívit podrobný návod k použití, jestli není problém zaznamenán jako vlastnost. Anebo druhá varianta ... týká se třeba jen nahrávání na flešku, tedy do určité velikosti.

Předpokládám, že flešku jsi naformátoval přímo v Arivě, která si následně ještě udělala test rychlosti a záznamu.

Nechci Ti vnucovat něco „nelegálního“, ale pokud Ti nepomůže výše uvedené, popř. servis, ještě bych zkusil alternativní software. Ano - musíš dávat pozor - jinak přijdeš o záruku. Z druhé strany já na Arivě řešil problém s přepínáním kanálů. Vyzkoušel jsem mnoho originálních softwarů a problém byl stále stejný. Pak zkusmo nasadil alternativní a bác - vše fungovalo jak má. Následně ... po nějaké době ... mně již zase fungovalo přepínání i na origo softwaru. Bohužel všechny starší verze byly pro mě nepoužitelné.

Omlouvám se - netuším, takže vařím z vody a spekuluji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 11. 2013 18:22

Bohužel, tohle je vždycky z velký části věštba z křišťálový koule - a ta moje už má docela dost vybitý baterky, budu asi muset najít nabíječku...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Julian 19. 11. 2013 22:26

Před chvílí jsem se vrátil z práce a musím jít spát, takže podrobné nastavení flash memory jsem zatím nezkoumal. Pročetl jsem však manuál, ale nic relevantního jsem v něm nenašel. Flash disk v původním přístroji (který šel na reklamaci) fungoval normálně.

Ohledně neofiko patche, ten používám víceméně odjakživa. Původní přístroj s ním fungoval naprosto skvěle, a nebýt toho, že se přehříval (což patch neovlivní), fungovalo by to dodnes a já bych teď nemusel řešit půlhodinové nahrávání. Proto jsem do druhého přístroje hned nalil i patch, a přístroj vyjma toho nahrávání funguje dobře, patch v mnoha ohledech pomohl. Bohužel problém s nahráváním bude asi v přístroji, konzultoval už jsem to i s autorem patche (momentálně tedy 1.25B4*), ale on tento problém nezaznamenal, nikdo si na něj nestěžoval a on sám prý už z Arivy moc nenahrává, používá jiný přístroj - takže mi prostě nebyl schopný poradit.

btw - neoriginálního sw se nebojím, vím dobře, že se tím ruší záruka, ale kdykoli je možno uvést přístroj do továrního nastavení. Ostatně - když to nezjistili na původním přístroji a reklamaci v pohodě uznali... Na patche (zvláště Arivy :-))) nedám dopustit.

Pokusím se zítra ještě podívat na nastavení flash disku, ale moc v úspěch nevěřím. A nemám kde si půjčit dostatečně kapacitní flash disk, abych to vyzkoušel i na nějakém jiném.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 11. 2013 14:30

Pokud máš možnost, přehraj soft na tovární a vyzkoušej to nahrávání s ním - uvidíš co to vyvede, jestli max. doba nahrávky bude pořád 30 minut nebo jestli se to náhodou nezmění.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Julian 20. 11. 2013 22:37

Zatím žádný pokrok. Prvním problémem bylo už to, že i když jsem dal tovární nastavení, tak se sice všechno vymazalo, ale zůstala verze fw 1.25B4*, tedy opatchovaná, přitom z výroby by mělo být 1.24B1 - to se nějak nepovedlo. Stáhl jsem tedy ze stránek výrobce verzi 1.25B4 (bez hvězdičky), což už se povedlo. Jenže bohužel jakmile jsem nalil do přístroje zálohu svého předchozího nastavení (abych nemusel vše znovu ladit, upravovat, nastavovat), objevila se opět v. 1.25B4* - tedy jsem tam, kde jsem byl.

Nastavil jsem na zítřek (budu celý den pryč) nějaká nahrávání, uvidíme, jak si s tím přístroj poradí. Každopádně se mi nechce (pokud budu znovu nalívat oficiální verzi) všechno dělat ručně, ladit, seřazovat kanály apod. Navíc když teď furt chodím do práce. Jediný volný den tento týden mám v neděli, a to se chci dívat na CS filmu na Den se Švejkem :-D když už jsem to zaplatil...

Ovšem jestli si myslíte, že mám vyzkoušet čistý soft of výrobce, pak se do toho dám, ale až snad zkraje týdne. Zatím budu zkoušet nahrávat a v sobotu dám vědět, jestli se něco zlepšilo nebo ne.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 11. 2013 22:58

Jakým způsobem dáváš firmware do stroje?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Julian 21. 11. 2013 07:15

Přes USB, žádný extra kabel nemám. A neboj, flash disk je nově naformátovaný a kromě dotyčných souborů prázdný.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2013 17:40

Tak a zde vidím menší/větší zádrhel. Pak tam máš „fantomy“ - zjevuje se Ti firmware, který již má být pryč. Zde tedy nelze jednoznačně hovořit o korektním přehrání softwaru v přístroji a odzkoušení nově vytvořeného stavu.

Pokud si troufneš, sežeň příslušný sériový kabel (RS232) - předpokládám, že výstup je i na Tvé Arivě (překontroluj). Zjisti, zda ho máš v PC (musel bys koupit příslušné rozšíření). Následně stáhni aktualizační software - stáhneš z netu ... stačí zadat na Google. Nevím, zda se i u těchto Ariv stále využívá program STB EROM Upgrade 2.0.0.c, nebo jeho novější verze, či zcela jiný software. Pak si najdeš na netu postup nastavení programu a postup pro ládování softwaru. Sosneš příslušný firmware (nebo více firmwarů). Dle postupu přehraješ a odzkoušíš. Samozřejmě jsou zde rizika, ale z druhé strany ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Julian 24. 11. 2013 22:17

Tak jsem vyzzkoušel během týdne pár nahrávání a zjistil jsem, že se zatím nahrálo vše v pořádku, i to, co jsem nastavil na dýl jak půl hodiny. Teda, až na jednu výjimku, kdy jsem nastavil nahrávání na dvě hodiny přesně a chybí 7 minut, ale to bylo způsobeno plnou flashkou - holt 14,8 GB není zas tak moc. Od té doby jsem nezkoušel nic, uvidíme zas během týdne, zkusím něco zkušebně nastavit.

Pokud to nějakým způsobem bude fungovat, tak se asi na RS232 vykašlu. Možná že pomohlo přelití softu. Ale taky je možné, že nedokončené nahrávání se týká jen určitých programů a u některých to naopak funguje. Zítra vyzkouším zkušebně něco z CS filmu, tam si pamatuju, jak mě kdysi naštvalo, že se něco nenahrálo do konce.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2013 10:37

Petr Julian OK - pokud vše jede, není důvod. Variantu aktualizace přes sériový port si zapamatuj. Dá se tak zachránit umrtvený Ferda.

A co si budeme povídat - toto flešnutí lépe „vyčistí“ co ve stroji zůstat nemá. Z určitého pohledu se jedná o radikálnější zásah, z druhého o korektnější způsob aktualizace, než přes USB.

Jednoznačně se do ničeho nepouštěj, pokud nemáš chuť, či odvahu. Bylo by to zbytečné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Julian 25. 11. 2013 21:59

Ano, o důležitosti sériového kabelu v určitých chvílích vím - sám jsem se dočetl na netu o případech zablokování Arivy v nekonečných restartech, zvl. při nesprávně nahraném patchi apod. Ale ohledně patche jsem neměl nikdy problém, a, jak jsi napsal, nepouštím se do něčeho, do čeho nechci - nebo čím si nejsem jistý.

Vyzkouším ještě pár nahrávání a kdyby zas něco bylo špatně, tak se ještě ozvu. Ale zatím se zdá, že by to mohlo jít.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Julian 15. 12. 2013 13:53

Bohužel musím napsat znovu, snad si to tu ještě někdo přečte.

Dlouho jsem nenastavoval žádné nahrávání, tak jsem myslel, že je vše v pořádku. No dnes jsem si v noci nastavil nahrávání klipů na Smíchově, dal jsem tři hodiny, a nahrálo se opět jen půl hodiny, přesněji 31 minut - nahrává to o minutu déle, ale pak se to stopne. Zkoušel jsem pak nastavit nahrávání kolem poledne, dal jsem opět Smíchov od 12.05 do 13.10 hod. A rozhodl jsem se krátce před půlhodinou tv zapnout a zjistit, co se děje.

Zjistil jsem, že to sice nahrává, ale délka nahrávání byla 31 minut. Přestože jsem to nastavil na 65 minut, po spuštění se to prostě upravilo na 31 minut. Počkal jsem tedy, až uplyne ten čas, pak se stalo to, že nahrávání ustalo, ale jinak se nestalo nic. Nezeptalo se to, jestli se má vypnout, a když jsem se podíval do časovače, původní nastavení tam pořád bylo. Kanály šlo normálně přepínat, menu fungovalo, jen přístroj nešel vypnout - ani ovladačem, ani tlačítkem na přístroji. Chovalo se to, jak kdyby to ještě nahrávalo. Ve 13.10 se to teprve samo vyplo, protože jsem nepotvrdil nevypínat. To jsem bohužel u toho nebyl, protože probíhal rodinný oběd. Ale ten základ vím.

Ono to prostě změní délku nahrávání automaticky na 31 minut, ať tam nastavím cokoli. Zkoumal jsem všechna možná nastavení, ale nepřišel jsem na to, čím by to mohlo být. Poslední, co mě napadá, je vyzkoušet nějaký starší firmware. Vyzkouším verzi 2.21B6, se kterou jsem byl kdysi maximálně spokojený (i když teda spíš s jejím patchem), i když je už pomalu rok stará. Vyzkouším tentokrát originál bez patche. Snad se to povede, pak dám vědět. Seznam kanálů jsem si zálohoval, ať mám ušetřenou aspoň tuhle práci.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 15. 12. 2013 17:40

Osobně bych šel cestou plného přehrání softwaru, tak jak jsem uváděl dříve. Nechť se vše „pročistí“ a udělá důkladně. Tedy aplikovat ho přes sériový port. Není na to nic složitého, navíc se tímto způsobem oživuje i umrtvená Ariva.

Ještě jsem uváděl - to ale asi nebude Tvůj případ, že některé satelitní přijímače mají v menu maximální omezení délky nahrávání, které je primární a nelze ho změnit přes časovačem zadanou delší délku. Pokud si tedy natvrdo v menu zvolím MAX. 60 minut, pak klidně v časovači zadám od 16:00 do 18:30, ale délka nahrávání bude JEN 60 minut. Přednost má hlavní část.

Dále pak se u Ariv (ale i dalších přijímačů) volí jak dlouhý má být jednotlivý blok při nahrávání. Udává se to v GB. Zde tedy nutno experimentovat, a to v návaznosti na typ formátu disku (FAT32/NTFS...), který je zvolen. Vyzkoušel bych menší velikost bloku - např. 1GB.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků