Ferguson Ariva 250 Combo - selhávání nahrávání

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr Julian 16. 12. 2013 10:58

Díky za rady a tipy. Pro začátek jsem ovšem zvolil přehrání ofiko fw v. 1.21B6. Bohužel se mi nepovedlo do přístroje nahrát zálohovaný channel list, tak jsem to musel všechno ladit znovu a upravovat. A jak se ukázalo, byla to zbytečná práce.

Pak jsem totiž nastavil zase několik zkušebních nahrávání. První nahrávka v délce asi 70 minut z MGM dopadla dobře. Pak jsem nastavil na večer jedno rozhlasové nahrávání a jedno z CS filmu a na noc opět blok klipů na Smíchově. Ráno přijdu a koukám, že se nenahrálo nic. Ani z rozhlasu, který předtím fungoval spolehlivě. Přístroj se nejspíše zapnul (večer na displeji svítilo CS FILM), ale nenahrával - ačkoli jsem opravdu zadal nahrávání.

Zdá se, že se opět projevila chyba fw v. 1.21B6, která byla od začátku i u původního přístroje, a kvůli které jsem pak zachal patchovat. Ono by asi pomohl restart přístroje (vypnutím kolíbkového vypínače), aby se flashka chytla, ale asi zase jen dočasně. Ke starším souborům na disku mám přístup, přístroj flashku detekuje, ale nenahrává nastavené nahrávání, jen přímé. A opravdu to není chyba usb disku.

Dnes už na to nemám čas, ale zítra jsem doma, tak tam nahodím znovu ten patch 1.21B7*, se kterým jsem byl kdysi maximálně spokojený. Pokud se to pak chytne, už to měnit nebudu, je nasnadě, že ofiko fw 1.25B4 vykazuje chybu, kterou nespravil ani patch dané verze.

Zítra si s tím pohraju a pak dám vědět. Každopádně je to asi poslední možnost, co mě napadá, pokud ani to nepomůže, budu holt muset koubit ten sériový kabel, ale to si pak nechám poradit.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 12. 2013 19:37

Petr Julian zvláštní je, že se Ti podařila jedna nahrávka uskutečnit v požadovaném rozsahu.
Nevím, zda jsi zkoušel a zde popisoval nahrávání z nějakého satelitního NEkódovaného kanálu - FTA. Tak abys vynechal dekódovací část. Klidně zahraniční stanici, hlavně aby to bylo nekódované.

A závěrem - jestliže Tvůj přístroj má sériový port, jestliže máš sériový port na PC, či NTB, pak si jednoznačně kup ten sériový kabel, ať ho máš, kdyby Ti to celé - náhodou - zdechlo. Investice nula nula nic, ale za klid stojí. A když už ho budeš mít, můžeš řešit flešování čistějším způsobem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Julian 17. 12. 2013 10:33

V tom svém předchozím příspěvku jsem to popisoval. První (podařená) nahrávka byla z MGM, další dvě pak z rozhlasu (a ten je nekódovaný) a z CS Film. Pravda, mohl jsem vyzkoušet nějaké DVB-T, ale výsledek by podle mne byl stejný.

Tímhle neduhem trpěl totiž už první přístroj, vždy bylo nutné restartovat přístroj, aby to pak nahrávalo další pořady. Teď ale půjdu vyzkoušet ten patch 1.21B7*, a pak dám vědět.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Julian 18. 12. 2013 10:49

Tak jsem se včera pustil do toho patchování staré verze fw. Byla s tím docela piplačka, ale snad to k něčemu bylo. Když jsem přes noc totiž nastavil různá nahrávání, ráno jsem zjistil, že se povedla všechna - jak ze satelitních kódovaných stanic (CS Film, Smíchov), tak jsem zkusil i jedno nahrávání z DVB-T a jedno z rozhlasu. Povedla se všechna, i když přístroj místo podle data seřazuje nahrávky podle názvu, ale to je jen detail.

Zdá se, že by to mohlo fungovat. Kazí to už jen jeden detail na kráse: přestalo mi jít AXN. Platím si Multi HD, takže by to mělo fungovat, no pořád je to zakódované. Ale to asi do tohoto topicu nepatří, zeptám se na to jinde na netu.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 12. 2013 16:41

Hlavně by ses na to zakódování měl zeptat tam, od koho bereš signál - to znamená v kanceláři společnosti, která u vás provozuje rozvod KTV. Těm platíš, tak od nich požaduj servisní info.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 18. 12. 2013 20:08

Petr Julian takže, pokud správně chápu, dal jsi tu verzi o které jsi psal a dával jsi ji běžně přes USB ... je to tak?

Co se týká jedné nefunkční stanice. Občas stačí přeladit ji - její transpondér. Pak normálně naskočí, či se naladí znovu. Stanice se většinou přidá na konec programového listu. Může se tedy stát, že ji tam budeš mít vícekrát. Chybnou vymaž, fungující přesuň na správnou - požadovanou pozici v programovém listu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Julian 19. 12. 2013 07:59

EKKAR: nemám kabelovku, ale sat - Skylink. Ale pochybuju, že by to bylo jejich vinou, o ničem nikde nepsali.

Mgx: ano, je to tak.

AXN jsem pochopitelně ladil znovu, ale nepomohlo to. Navíc když naladím tp, tak se mi přidají jen ty stanice, které nemám, tím, že AXN v seznamu bylo, se mi nenaladilo znovu. Zkusil jsem to úplně vymazat a naladit znovu, pak se objevilo na konci seznamu, ale pořád nefunkční.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 12. 2013 11:55

I když nemáš KTV, ale bereš signál ze Skylinku, oni jsou povinní ti poradit jak to naladit - platíš jim i za tu poradenskou službu, protože oni poskytujou signál a holt na tom "ekšnu" je od nich vysíláno NĚCO, co tvojí Arrivě vadí. Takže NEVÁHEJ A ZAVOLEJ (na Skylink)!!!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Julian 19. 12. 2013 12:22

No, nevím, já jim hodil dotaz na facebook, ale volat na zákaznickou linku nevím, jestli by mělo úspěch, hned by se ptali, zda mám certifikovaný přijímač, a jelikož nemám, ani by se tím nezabývali.
Petr Julian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jagoro 29. 5. 2016 18:02

Narazil jsem na toto vlákno poté, co jsem začal hledat řešení mého problému s Arivou 250 combo. Nějak si nedokážu poradit s tím, že pokud nastavím časové nahrávání přes půlnoc, nahrávání skončí ve chvíli, kdy hodiny ukazují 00:00:00. Pokud nahrávám přes den, nic takového se nestane, nahrávání proběhne v pořádku. Má někdo nějakou zkušenost, co s tím? Firmware je V1.27B9*.

Nejsem si jist, jestli v továrním nastavení tato závada byla či ne, dříve jsem nahrával v HDboxu, ale ten svým neustálým zamrzáním při zahajování časového nahrávání šel do skříně.
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2016 18:56

Pokud si správně vzpomínám, tak některé firmwary měly podobný problém. Bohužel jeho řešením by zřejmě bylo, hledat software, který anomálii neobsahuje. Z druhého pohledu, zase tam může být něco dalšího.

Nelze ve Tvé Arivě odzkoušet automatický/ručně zadaný čas, anebo třeba synchronizaci s nějakým časovým serverem. Že by něco podobného pomohlo?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jagoro 31. 5. 2016 18:14

Zkusil jsem zrušit GMT a zadat čas ručně, tak uvidíme zítra, co se nahrálo. Pokud jde o tu synchronizaci, jak na to?
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jagoro 1. 6. 2016 03:06

Zdá se, že to zabralo, nahrávka od 23:30 v délce jedna hodina, je v pořádku. Díky za radu.
jagoro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 6. 2016 10:40

Nemáš zač, hlavně, aby to fungovalo dál.

S tou synchronizací... někde v menu by musela být možnost zadat jméno, nebo IP adresu ntp serveru.

Čas by se následně upravoval stále dle něj... ano, jen pokud je zařízení stále připojeno k internetu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jagoro 1. 6. 2016 14:48

V menu jsem nic takového nenašel, Ariva to zřejmě neumožňuje. No není problém denně zkontrolovat čas a případně ho upravit. Od včerejška se to nezměnilo a při nahrávání dávám minimálně pět minut před začátkem, klidně můžu dát víc.
jagoro
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků