Výběr satelitního přijímače HD (Skylink)

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dagy2 17. 8. 2015 23:00

Ahoj, typ ti radiť nebudem, len niekoľko poznámok k tvojim dotazom:
- FULL HD (1080p): Satelitné vysielanie u skylinku beží v 1080i. Väčšina SAT prijímačov má výstup 1080i a TV si potom dopočíta chýbajúci obrázok do 1080p.
Niektoré zariadenia (aj renomované výrobky) síce uvádzajú 1080p ale tento formát vedia len prehrať napr. z USB, ale nedopočítavajú vysielanie 1080i do 1080p. Pre niektorých je to prekvápko...
V princípe to vôbec nemusí vadiť, keď SAT prijímač posunie 1080i vysielanie do TV a ten ho zobrazí ako potrebuje. Hodnota 1080p v špecifikácii prijímača určite má len pramálo spoločné so skutočnou kvalitou a ostrosťou jeho obrazu.

- možnosť nahrávania na ext disk. Neviem čo ťa vedie k tomu mať ext disk, či chceš disk odpojiť od SAT a preniesť niekam inam a tam nahrávky prehrať.
-- v zásade na ext disk vie nahrávať snáď každý SAT
-- inou možnosťou je nahrávať na interný HDD SAT-u (alebo aj HDD pripojený cez USB) a tento disk zdieľať v domácej sieti, alebo priamo nahrávať na sieťový disk NAS.
Odpadne tak problém s odpojovaním a pripojovaním HDD, ktoré raz aj tak skončí neštandardným koncom.
Odpadne tiež problém ak si dal niekto iný z domácnosti niečo nahrať ale ty mu HDD zoberieš inam a jeho nahrávka sa tak nemá kam urobiť.
-- ak chceš nahrávky prehrávať na inom zariadení - či už zdieľaním, streamovaním, prenosom HDD musí byť nahrávka "nešifrovaná", inými slovami tvoj prijímač nemôže byť skylink ready. Irdeto certifikované čítačky majú túto funkciu zablokovanú.
-- sú prijímače ktoré majú priamo strih nahrávok v prijímači

- jednoduché ovládanie a spoľahlivosť - toto je veľmi ťažké posúdiť. Jednoduché ovládanie je napr. Samsung TV s DVB-S tunerom. Čím viac možností a funkcií tým zrejme je aj ovládanie komplikovanejšie, jednému vyhovuje to inému ono.
Spoľahlivosť - každý prístroj môže zdochnúť, je to technika. Ak na tom bazíruješ, skús sa pozrieť po niečom čo má povedzme 3÷5 ročnú záruku a posúď kde to kúpiš, aby ti záruku mal kto po troch rokoch ešte realizovať.

- kompatibilita so skylink - to je otázka čo si pod tým predstavuješ.
FastScan alebo spoľahlivé dekodovanie?
Akú kartu budeš používať - M7, ICE, irdeto ???
Ja používam 8 rokov CI-moduly, kompatibilita je taká že za 8 rokov žiadny výpadok kodovania, žiadne refleshe, po zaplatení balíka kreditkou hrajú programy takmer okamžite. Mal som chvíľu prijímač "nic len výkon" nastavený od predajcu za platu a každé 3 dni tmu...
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Igelkaktus 12. 10. 2015 16:01

Ahoj ve spolek. nastal čas se poohlédnout po novém sat.přijímači. Prosím zdejší znalce, aby mi poradili. Končí vysílání v SD rozlišení a musím koupit nový v HD. Mám technisat technistar S2 a ten dám dětem místo Topfildu v SD, který vyhodím do šrotu. Teď k požadavkům na nový receiver. Chtěl bych nahrávání a sledování jiného programu najednou. Chtěl jsem znovu technisat , ale tam píšou, že to lze jen se dvěma kartama. Takže něco s jednou kartou, protože druhou mám nahoře v děckým a třetí nechci kupovat. takže shrnu:
1:)nahrávání a sledování jiného programu
2:)internet ( webový prohlížeč ) -připojení k internetu mám vzduchem a rychlost je 17Mbs a 2 Mbs
3:)akou síťovou kartu? 100Mgb, nebo 1Gb ??? Poznám rozdíl? Mám rozvod kabelem i wifi domácí síť+ NAS
4:) nahrávání na NAS a možnost se připojit v síti na tablet, telefon, nebo počítač( je možno v síti sledování různých pořadů, nebo jen ten, který sleduju v satelitu dole?

Takže mi po nějakém hlůedání vyšlo na VU+ Duo2 Twin tuner, nebo 2x DVBS2 Nevím co je lepší? A dále Dreambox DM 7080HD, ale to už jsem u dvaceti tisíc.:-((

-- 12. 10. 2015 17:02 --

Jo ještě používám Skylink Irdeto ICE výměna + next karta
Igelkaktus
Junior

Odeslat příspěvekod Quido56 6. 11. 2015 22:46

VU+Solo SE V2 twin tuner a VU+Zero - 10k a staci ti jedna karta
Quido56
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spectorcz 25. 11. 2015 06:44

Asi bych sel uz rovnou do VU+ solo 4k
spectorcz
Junior

Odeslat příspěvekod gugel 2. 12. 2015 08:54

Ahoj...dreambox je super... Trošku zvyknúť a je ok... Normálny stroj.. A nahrávky prehráva v pc!!!
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JJezevec 2. 12. 2015 10:11

Asi bych volil VU nebo Xtrend.
Dreamboxy to už je jen předražená značka s malou přidanou hodnoto např. oproti VU a Xtrend.

Jinak je to hlavně o penězích Solo2 je cca 7000,-Kč a verze 4k je cca 13500,-Kč.
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků