Výběr satelitního přijímače HD (Skylink)

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dagy2 7. 4. 2015 14:05

on to v brně muže naladit na DVB-T v pohodičce...
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 7. 4. 2015 15:39

Bohuzel jsem ORF1 na DVB-T nenaladil, zrovna z nedeli jsem to zkousel. Dle mapky pokryti jsme nekde na konci signalu pro MUX A z Vidne-Kahlenbergu, zrejme mame spatne umistenou antenu spis je asi slaba. Bracha od pritelkyne se dusoval, ze na analogu ORF1 v pojhode chytali, ale jak zacal digital presli na satelit. Nevim jestli stara aktivni antena z casu analogu staci i na pozemni vysilani. Tocil jsem s ni ale ORF ani nenaslo (ani TV ani TV karta). Jinak presneji jsme z Ujezdu u Brna.

Cekam ted na vyjadreni skylinku jestli jsou nam ochotni vymenit kartu bez registrace, tu platit nehodnam! Vymena T-mobile karty je momentalne jedina moznost jak si u nich vzit balicek + prijimac. Pritom mame Irdeto kartu kompatibilni se vsema HD prijimacema co jsem kouklal a nabizeli se jeste za T-mobilu. V HW to tedy nebude...kady at si domysli sam vcem to je :/
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 4. 2015 14:58

1/ bývam vzdušnou čiarou 50km od rakuskych hraníc. Staré obyč síto - rakusky mux s ca 7 programami v pohode pri položenej anténe na kresle. Kamzík, kde mám skoro priamu viditeľnosť nič.

Myslím, že rakúsky MUX beží v kľude ešte aj minimálne dve dediny po trati do Přerova za Újezdem.
možno to chce u teba anténu posunúť na Mohylu :)

2/ brať si prístroj u skylinku pokiaľ nebudeš platiť balíky ale len základ, nemá význam vôbec. vyjde to drahšie než si kúpiť všetko sám.
to už musíš vedieť sám.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 9. 4. 2015 19:50

A kde ses docetl, ze od nich brat balik nebudu? Prece cele je to o tom, ze chci Sport 1,2 a ty bez baliku tezko naladim...az budes mit cestu kolem klidne mi to muzes naladit. ;)
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 20. 4. 2015 21:05

Tak je hotovo, prijimac mam doma. Nalinkovat to slo bez problemu. Ted mam akorat problem s nekteryma programama, ktere mi hlasi jako "neznama sluzba" nebo v jednom pripade "kodovano" (vsechny placene eroticke, hudebni a par dokumentarnich) nebo kostickovani a zasekavani obrazu u par dalsich programu. Nejsou ani na stejnem TP, neprisel jsem na to proc zrovna tyhle blbnou, protoze vetsina programu jede naprosto normalne. Budu je muset zitra zrejme naladit rucne. Pristroj se sam updateoval, uz jsem ho vypnul i ze zastrcky na par minut, vytahoval jsem kartu, dvakrat reaktivoval kartu...ted zkousim po reaktivaci nechat CT1 delsi dobu bez prepinani, tak snad se to chytne protoze uz mne fakt nic nenapada. Nejvic mne stve Sport 1 (kostickovani), kvuli kteremu jsem to resil a pritom Sport 2 jede paradne. Jestli nekoho neco napadne sem s tim, na netu uz jsem nic vic nenasel. Jinak je to GoSat 7056HDi, z tech dotovanych krapu pry ten lepsi. Predem dik.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 20. 4. 2015 21:29

To sú už len drobnosti. Ono to nejako nakoniec dopadne.
Najťažšiu časť už máš za sebou - rozhodnúť sa pre niektorý z tých dotovaných prijímačov :-!
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 21. 4. 2015 05:59

Nevim jak to myslis :) ono moc na vyber nakonec nebylo, zalezi co maji v nabidce ty obchody-nemusi mit vsechny jako dotovane a z recenzi to nakonec vychazelo na mascom, ktery nemeli nebo Gosat. Jasne, nemam s cim lepsim srovnavat, ale prijimac mi prijde v pohode. Obraz pekny (stejne mame jen starou 720p plazmu), ovladani a menu rychle, ovladac o dost lepsi nez byl, fastscan a aktualizace bezproblemu, po starem strongu konecne poradne EPG, prepinani mno 3s do naskoceni obrazu zadny zazrak, ale strong nebyl lepsi a krome popisovanych problemu nevim co vic od toho prijimace pozadovat. Jeste vyzkousim filmy z USB, tam asi bude obcas problem s kompatibilitou, ale s tim se pocita. Jasne jsem hracicka, ale abych do toho vrazel 5-7K za linuxy, CI podporu, dvoutunery nebo neco s diskem... :roll: zase tak tu televizi nezeru. To si fakt radeji priplatim za poradny mobil nebo prislusenstvi k fotaku, proste co mne bavi a co vyuziju.

edit: tak jsem vcera pred spanim znovu reinicializoval kartu, nechal bezet CT1 asi hodinu a pul a najednou to vse najelo. Tedka rano opet nejedou ty same programy a navic programy co kostickovali (sport 1, National Geographic...) navic nemaji signal vubec, to uz mi hlava nebere...sel jsem spat s tim, ze je to vyresene. :oboze Dneska je naladim rucne. U tech erotickych bych rekl, ze pres den nepojedou, ale MTV, VH1, sport1 nebo ty dokumentarni snad vysilaji cely den...nebo? Urcite bych necekal hlasky typu neznama sluzba, kodovano a pod. Ale mas pravdu Sport 2 co jsem hlavne chtel jede paradne a ty ostatni programy jsou jen drobnosti.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 21. 4. 2015 22:29

Rozdiel medzi prijmačom, ktorý si si priniesol domov a normálnym slušným prijímačom je tu zásadný:
- po naladení prijímača musí normálny slušný prijímač fungovať vždy, nielen 5 minut po inicializácii karty
- po naladení prijímača musí normálny slušný prijímač fungovať bez dotknutia (pokiaľ nie je treba pridať nové programy) mesiace
- u normálneho slušného prijímača kľúče na kartu prechádzajú ihneď po zapnutí prijímača a nie 30 minut od zapnutia na CT1
- normálny slušný prijímač nevypisuje hlášky typu neznáma služba, kodovano a pod "jak je rok dlouhý"
- normálny slušný prijímač nemusí prehrávať video súbory, nie je to MMC ale sat prijímač
- nahrávanie na USB HDD vie dnes každý prijímač
- normálny slušný prijímač nemusí stáť zrovna 7k, nemusí byť linux ani dvojtuner, len proste funguje tak, že do neho netreba neustále vrtať.

Málo dôležité je, že jeden prepína za sekundu a druhý za 3.5 sekundy.
Ale možno, že aj ten gosat je slušný normálny prijímač len tvoje nastavenie je také nejaké neštandardné. Pretože to čo popisuješ je kus šrotu hodný do smeti.
Ja by som tipol, že ten problém je u teba mimo prijímač (teraz nemyslím medzi DO a fotelkou) - na druhom konci koaxu...
Ako idú SD programy???
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 22. 4. 2015 09:45

No ja se do tehle problematiky teprve dostavam, nikdy jsem satelit nemel a soucasny jsem po pristehovani do baraku "zdedil". Na jinem foru mi bylo vysvetleno, ze spatne fungujici programy jsou zrejme na frekvencich, ktere maji slabsi signal (laicky receno). Spatnym nastavenim paraboly jsou zda se na hrane a proto nekdy vypadavaji nebo maji spatnou kvalitu.

- po naladení prijímača musí normálny slušný prijímač fungovať vždy, nielen 5 minut po inicializácii karty muj funguje a programy ktere blbnou, navecer nabehnou s lepsim signalem (ze by pocasi) nebo v noci (eroticke)

- po naladení prijímača musí normálny slušný prijímač fungovať bez dotknutia (pokiaľ nie je treba pridať nové programy) mesiace u mne zatim funguje pokud do toho nehrabu sam, coz bylo jen ted protoze jsem resil vyse popsany problem

- u normálneho slušného prijímača kľúče na kartu prechádzajú ihneď po zapnutí prijímača a nie 30 minut od zapnutia na CT1 vsechny co meli jet jeli od zacatku po cca 20s fastscanu, to s tim CT1 a reaktivaci jsou jen pokusy to spravit protoze na 100% nevim kde je problem, zkusit se ma vsechno pokud muzu

- normálny slušný prijímač nevypisuje hlášky typu neznáma služba, kodovano a pod "jak je rok dlouhý" opet spis chyba fyzickeho nastaveni paraboly a moje chyba protoze jsem nevedel, ze ty eroticke vysilaji az v noci a pres den ukazuji misto "monoskopu" tebou popsane hlasky

- normálny slušný prijímač nemusí prehrávať video súbory, nie je to MMC ale sat prijímač
vzhledem k tomu, ze mame horsi TV se spatnou podporou prehravani videa a USB vubec, nemam miniPC, DVDcko je stare a taky nahouby, nechci porad pripojovat na TV notebook kdyz se chci na neco podivat na velke obrazovce mi tohle prijde jako samozrejmost a funkci kterou vitam. Promin, ale vytykat zarizeni funkce, ktere treba nevyuzijes ale jsou tam mi uz prijde trochu samoucelne. Jinak zatim mam 100% kompatibilitu zkousenych videosouboru

- nahrávanie na USB HDD vie dnes každý prijímač v poradku nehadam se, nas stary to neumel, proto je to pro mne porad plus ikdyz to beres jako samozrejmost

- normálny slušný prijímač nemusí stáť zrovna 7k, nemusí byť linux ani dvojtuner, len proste funguje tak, že do neho netreba neustále vrtať. ukaze cas, zatim krome problemu, ktere zrejme nesouvisi se samotnym prijimacem funguje OK. Kolik stoji slusny prijimac?

Málo dôležité je, že jeden prepína za sekundu a druhý za 3.5 sekundy. Vidis, a tohle je zrovna subjektivni. Proc v dnesni dobe cekat 3s na prepnuti? Beru to ale jako vlastnost prijimace a snazim se pred prepinanim pouzivat EPG, na to tam je tak to neresim. Uvital bych ale rychlejsi prepinani.

Ja by som tipol, že ten problém je u teba mimo prijímač (teraz nemyslím medzi DO a fotelkou) - na druhom konci koaxu...
Ako idú SD programy??? Ano asi to tak bude. SD programy? Jak ktere, jedou HD i SD programy, pouze nektere SD a HD jedou spatne. Zrejme to opravdu bude spatnym nastavenim paraboly.

Abych to shrnul:
- eroticke se zapinaji v noci a nakonec jedou - moje neznalost :-P tyhle programy si muzu odskrtnout
- 19,2° opravdu s jednim LNB nebo bez motoru nechytnu ikdyz to prijimac naladil - moje neznalost :D programy z 19,2° opet muzu odskrtnout
- ostatni kanaly co blbnou jsou zda se v transponderech, ktere maji slabsi signal. Na vecer se kvalita zlepsuje, jestli by byl zajem mam seznam co nejede jak ma. Co si pamatuji tak, Sport 1, MTV Europe, 2x Nat Geo, Spektrum, Fishing and hunting a jeste par dalsich.

Prijimac GoSat 7056 mi byl doporucen jako z tech spolehlivejsich dotovanych a co jede, jede zatim bez problemu. Po roce bude muj a usetril jsem nejake prostredky, ktere muzu dat jinam. Na celkove hodnoceni je jeste brzy, ale pokud bude fungovat jako doted bude mi to bohate stacit. Jsou lidi co si koupi fiaty, dacie renaulty a jsou spokojeni, jini na ne nadavaji. Na druhou stranu jsem videl kritiku na nekterych modely lepsich modelu nebo drazsich znacek (typicky Technisat). Takze me prvni informace mohli byt sice zavadejici, ale netreba se s kritikou techniky unahlovat, clovek se porad uci a ja se do toho taky snazim proniknout. Jen ze zvedavosti, jaky prijimac s cenou 999,- by si mi na trhu doporucil? Zrejme zadny. A jaky prijimac s plnou cenou by si mi doporucil?

Jak sam pises, problem pak muze byt uplne nekde jinde nez se na prvni pohled zda. Nevim kolik by vyslo nastaveni paraboly, ale sam se do toho poustet nebudu. Merak kvuli tomu kupovat taky nebudu, zbytecne bych sprasil i to co funguje a programy co nejedou pro mne momentalne nejsou prioritni. Jinak k tem prijimacum, chapu tvuj postoj k satelitni technice, ktera musi byt tip-top protoze si na tom zakladas. Ja jsem na tom stejne, ale v jinych oblastech. Potrpim si na dobre kolo, vykonnou svitilnu, notebook, telefon, fotak a proste veci co pouzivam casto nebo denne. To televize rozhodne neni. Kazdopadne diky za snahu pomoct :) rad na tohle tema jeste pokecam...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 4. 2015 22:11

Ja si myslím, že normálne má fungovať každá vec - svítilna, foťák, kolo i sat přijímač.
Uvedom si len, že tvoj prijímač nestojí 999Kč. Platíš navyše nejaký balík počas viazanosti.
Čas prepnutia sa zhoršuje s úrovňou zabezpečenia kariet, podobne ako u PC ktoré dnes majú niekoľko jadrový procesor a štart napriek tomu je niekoľko minút u OS s implementovaným firemným core, bitlocker na HDD a pod.
Ten blbý Technisat má napríklad zobrazenie kvality v dB na displeji prijímača takže sa dá celkom dobre použiť na ladenie paraboly aj na streche...
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 24. 4. 2015 08:02

Ano, ale castokrat to tak neni a kolikrat ani u drahych "znackovych" veci. Taky se da koupit suntova svitilna, ktera ti muze stacit, ale mne uz treba ne. Protoze od toho cekam vic (vyssi svitivost, delsi dosvit, vydrz na baterie...). Nebo fotak nevalne kvality fotek, kolika lidem staci levna mydlova krabicka s pidi snimacem a otresnym objektivem, mne ne. Nebo telefon, kolo...cokoliv. Na kazdem foru mas lidi co se o to konkretni zajimaji a vic to resi a vic do toho nastrkaji penez, zatimco nekterim staci jen aby to fungovalo na to na co to potrebuji.
Jo, a co na mem prijimaci nefunguje? Nebo by technisat naladil vsechno i na blbe nastavene antene? :-)

Co se tyce dotovane ceny, irelevantni. Ten GoSat 7056HDi, ktery je zrejme podle tebe sunt stoji normalne kolem 3000,- Jaky ma vyznam si v cene 3000,- kupovat jiny prijimac (ktery si mi m.j. jeste nedoporucil), kdyz mi tento funguje na to co potrebuji? Kdyz ten balicek chci, tak ho budu platit stejne at si od nich dotovany prijimac vezmu nebo ne. Vazanost vubec neres, 12 mesicu nic neni a kdyz neni konkurence kam bych utikal. Kdybych balicek nepotreboval, vubec bych tady nebyl, hodil bych jim servisni pajsku mesicne a smitec.

Ja nerikam, ze je technisat spatny, jen ze neni vsechno zlato co se trpiti. Kazda znacka ma dobre a spatne vyrobky a to neznamena, ze s nima nemuzou byt taky problemy. O kvalite znacky nepochybuji, clovek co ma ale poradne nastavenou parabolu dB nepotrebuje. Jestli budu strasne chtit nastavim si ji i sam, ted to kvuli par programum navic nepotrebuji. navic zadne Db nezaruci, ze to budu schopen udelat sam. Stejne je to vsechno o penezich, ja je proste radeji utratim jinde. Tot vsio...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paullik74 11. 7. 2015 09:21

Zdravím,
rád bych se s vámi poradil o koupi nového satelitního přijímače, starý Mascom MC2600HD-IRCI odešel (začalo to chováním, že se chvilku po spuštění sám vypnul a teď už nejde vůbec zapnout).

Požadavky:
- +/- 3000 Kč
- HD příjem (TV je starší Samsung FullHD 32")
- nejlépe Skylink Ready
- HDMI
- LAN
- řazení kanálů (né formou oblíbených kanálů)
- v režimu EPG lze procházet programy ale v pozadí zůstane aktuální program, až po potvrzení se přepne na zvolený... setkal jsem se se zařízeními, které třeba pro přechod do EPG úplně přepnuli do jiného obrazu a v pozadí neběžel žádný program (starý HOMECAST), nebo třeba v režimu EPG běžel program v pozadí ale přepínal se podle programu, na který se v EPG najelo (tuším, že KAON a ZIRCON)... pro ujasnění uvedu příklad požadovaného chování: dívám se na NOVA, zapnu EPG, objeví se nabídka, někde bude malé okénko s náhledem a zvukem kanálu NOVA, v EPG budu libovolně listovat ale v náhledu zůstane NOVA, když najedu v EPG na PRIMA a potvrdím, tak se přepne kanál
- automatické škálování obrazu, nynější MASCOM, například na novém kanálu JOJ CINEMA, nepřizpůsobuje obraz nastavení... když tam jede 4:3 film, obraz je nastaven na 16:9 a je to roztažené, musí se na televizi přejít z režimu Přízpůsobit obrazu do režimu Příblížení (doufám, že to lze na sat. přijímači řešit... pokud je to problém TV tak ok - hrabal sem se v nastavení Mascomu, nikde nic)

To by mohlo bejt snad vše zásadní, jinak žádnou extra funkcionalitu nepotřebuju. Je to pro rodiče a těm jde hlavně o to, aby to fungovalo a bylo to v HD :D.
Jen bych přihodil můj názor... absolutně nesouhlasím s výrokem, že MASCOM je kvalitní sat. přijímač. Od prvního dne jsem s ním byl krajně nespokojen. Hrozně pomalé všechno, ovladač úplně naprd, špatnej infráč, člověk seděl v úhlu 20° a 2 metry daleko a už satelit nereagoval na ovladač, a občasné samovolné resetování přístroje víc než bylo snesitelné. Už nikdy. Reklamaci jsem nezkoušel takže nemůžu vyloučit, že by se jednalo o vadnější kus, ale nemyslím si.

Koukal jsem na HUMAX ze seznamu Skylink Ready ale z recenzí jsem se dozvěděl, že nemá příliš dobrý firmware a navíc ani nemá požadované řazení programů. Pak sem ještě pokukoval po TOPFIELDu a ZIRCONu.
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 11. 7. 2015 15:00

Od skylinku bych si nevzal ni ,ikdyby to bylo zadara,otázka je chceš li se učit něčemu novému-enigma2+linux stroje,cena je pochopitelně vyšší,ale mají vše co požaduješ,začal jsem z linuxem v 57let.,před tím jsem měl mascoma1110 a aligátora a zvládnul jsem to aspoň tak,že už stroj/xtrend9200/zvládám v pohodě!mrkni na GSmobil.net a čti na ABforum! 8-)
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 12. 7. 2015 05:46

Paullik74
3000 Kč(110euro) je uz celkom slusny budget na nakup lepsieho satelitného prijimaca. Ale...
Pokial nemas zvysok komponentov tak toto je tak zaciatok pre nakup "lepsieho" Linuxu.
Prax a vela citania ma presvedcili o tom ,ze pod 100 eur sa v pripade prijimaca neoplati ist.
Jednoducho aj tu plati povestne "z hovna bic neupleties"
Ak sa clovek zameria len na cenu tak vela stastia si tym neprivodi, skor naopak.
Problem moze vzniknut hlavne v komforte pouzivania.
Rychlost prepinania, podpora od vyrobcu, kvalita obrazu a vela iného je to co vo vacsine pripadov chyba prave pristrojom zo spodnej hranice cenovej dostupnosti.

Ak uz by som ja daco vyberal tak by som sa upriamil na znacky ako
VU+ Zero,pripadne jeho drahsieho brata SOLO, Coolstream Trinity HD2 (na ellano je v akcii) Pripadne niektory XTrend.
Takisto by som sa nebal ist do dakeho klonu Dreammedia(Dreambox)

Osobne by som sa vyvaroval uzavretym linuxovym prostrediam ake pouziva napr. AMIKO (Spark).
Ak sa tam clovek snazi dostat Enigma2 tak potom zaplace.
Znamy ho mal a vratil ho do ellano. Potom zobral VU+ Zero a nevie si vynachvalit.

Ak Linux tak taky kde je podpora Enigma2 na vysokej urovni.

AB-Forum je :tleskani a mozem na studium vrele odporucit
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 12. 7. 2015 08:22

Paullik74 jestli nepotřebuješ nic extra, nechceš si hrát, číst, nastavovat... zkus třeba Technisat. I na našem fóru se pár kousků již popisovalo. Většina těchto strojů funguje velmi dobře a jsou slušně zpracovány.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků