Zkušenosti se SAT tunerem u TV LG

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2015 18:39

Tvá zkušenost je taková, moje je „maková“. Pokud máš problém s telefonem a OTA upgradem, budeš muset aktualizovat přes kabel znovu a lépe. Teoreticky využít i případný hard reset telefonu.

U televizorů to je velmi podobné. Ano, ne vždy se aktualizace povede - problémy s aktualizačním procesem vlivem nahrání špatného softwaru, který výrobce neodladil, jsou v minimu, proti tomu, co aktualizace uživateli přináší v rámci odstranění chyb. Nejvíce - samozřejmě - při prvotních softwarových verzích.

Dagy2 jinak máš pravdu v tom, že TV LG mají hodně zbytečných specifik :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meor 3. 4. 2015 12:47

Dobrý den, mohl bych poprosit o radu..
jaký si mám pořídit CA modul k televizoru LG 42LB650V...??

Moc děkuju za rdu.. :-)
meor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 2. 5. 2015 11:13

SMIT nebo Neotion. Pokud jsi už něco zakoupil, pochlub se, co máš a jaké výsledky jsi zjistil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jack2273 8. 6. 2015 13:28

Mám problém s řazením kanálů.Mám tv LG 47LA690S a po seřazení kanálů v programu ChanSort dám uložit a soubor se uloží.Nakopíruji novou složku do tv ale pořadí kanálů se nezmění.Původní soubor má koncovku .bak a ten nový ne,není problém zde?Poradíte mi někdo přesný postup aby mě šel uložit upravený seznam.
jack2273
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 8. 6. 2015 17:05

koncovka .bak sa vo všeobecnosti používa pre označenie starého súboru ktorý zostáva zálohou ako posledný funkčný.
nový súbor musí mať potom korektnú prílohu, ktorú zariadenie načíta.

Niekedy sa to používalo u DOS-ovských programov alebo napr. AutoCAD-u. aktuálny súbor je dwg, starý bak.
Či to je tak aj u LG ale nemôžem potvrdiť, používam ho len ako zobrazovadlo k externému prijímaču - práve pre všetky tieto problémy.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monthy22 22. 12. 2015 18:26

Ahoj, dříve se zde řešila hláška "ci+chyba 4 selhaní cck". Poradí mi jak to vyřešit. Občas se to stane při přepínání programů. Modul Smit. TV LG 55UB850V. Díky
monthy22
Junior

Odeslat příspěvekod pepe999 14. 4. 2016 17:00

Ja som si to naladil na lg 42lf652v po svojom. Ziadne automaticke ladenie a ani fast scan a ani skylink. Vsetko som dal preskocit a manualne som transporder po transpordery prehladaval a potom programy zoradoval podla svojho poradia. Tie transpordery co tam neboli som si manualne pridal alebo prepisal frekvenciu existujucich, ktore proste boli mrtve (nemali signal) Pouzivam tiez CA modul SMIT a fakci bez problemov
pepe999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 25. 5. 2016 12:09

Mě včera vypekla LG 32lb561. Chtěla jsem naladit přesouvající se stanice u skylinku, ale televize vždy zatuhla při jakékoliv práci se satelitem (pomohlo až vytažení ze zásuvky). Modul je tam SMIT CL+ SKYLINK a karta Výměna a Astra 19+23 monoblok. Dala jsem tovární nastavení, znovu všechno nastavila, pokusila se nahrát nový FW, ale ten vždy vytuhl na 64%. Říkala jsem si: "Klid, holka, uděláš obnovu z flešky." Neudělala. Ani zaboha jsem se nemohla dostat do H.M. Držela jsem Setting (Home ani Menu tam není), napsala 1105 a OK a ono mi to akorát vyhodilo nabídku stanice č. 1105. Po plh hodině jsem to vzdala. Dneska to v podvečer zase zkusím. Ale jinak LG se SAT asi každému v okolí rozmluvím. :pozor
Doma mám Ťamťunga, ale tam je něco naladit a přesunout na požadovanou pozici procházkou růžovým sadem. :lol:
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slakyc 24. 6. 2016 21:01

Mne na tv LG 32lb561U dnes uplne zmizla v nastavenich moznost zap alebo vyp aktualizaciu programov a tv sa zacal chovat tak,ze si sem tam pri prepinani programov sam prehodi ci vymaze niektory program podla lubosti...tv sa sprava ako napadnuta virom a ovladal ju stricek nahoda.. vyrobne nastavenia nepomohli... znaka LG je teda poriadny srot...ale je pravda ze aj skylink neustale meni,rusi,pridava programi jak ma chut a programator tejto tv z tym asi chudatko nepocital o)))
slakyc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slakyc 27. 6. 2016 12:31

[quote="slakyc"]Mne na tv LG 32lb561U dnes uplne zmizla v nastavenich moznost zap alebo vyp aktualizaciu programov a tv sa zacal chovat tak,ze si sem tam pri prepinani programov sam prehodi ci vymaze niektory program podla lubosti...tv sa sprava ako napadnuta virom a ovladal ju stricek nahoda.. vyrobne nastavenia nepomohli... znaka LG je teda poriadny srot...

o den neskor:
pridal som si novu frekvenciu a dal ju v rucnom ladeni aktualizovat,ale ono to nove najdene programi nedalo na koniec zoznamu programov,ale zahadne ich rozhadzalo medzi uz 300 naladenych a ciastocne aj pozmenilo uz zoradene programi...toto snad mohol vymysliet len uplne tupy programator

o dva dni neskor:
dnes som si vsimol,ze v okne pre upravu transporderov su niektore frekvencie rovnake,niektore aj sedem krat sa opakuju,tak som to precistil tak,ze kazda frekvencia je uz len jeden krat,potom som si to zalohoval omylom prepisanim povodnej zalohy a potom som zistil,ze niektore programi mi z listu tym vymazanim zduplovanych transporderov zmyzli o)

asi by to chcelo uz prepisat firmware ,ale to sa bojim robit,je to ryziko straty zaruky a treba potom znovu uplne vsetko nastavovat od zaciatku...cize cely den tvrdnutie pri tv....nastavovanie parametrov,ladenie a radenie kanalov pre antenu a sat,cakanie na autorizaciu/nacitanie modulu a karty
slakyc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 27. 6. 2016 12:37

Před měsícem:
Stalo se mi, že nešlo měnit při vyhledávání TP, televize zatuhla. Pomohl až návrat do továrního nastavení a obnova stanic ze zálohy.

Současnost: Koupila jsem samostatný satelitní přijímač a jsem spokojená já (při změnách ve Skylinku) tak i majitelka televize - obraz je ostřejší a stanice se přepínají rychleji.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slakyc 27. 6. 2016 13:14

to zatuhnutie tv pri tuknuti na transpordery v nastaveniach som mal aj ja a obnova nastaveni + nahratie zalohy zoradenych prg. mi v tom obdobne pomohla o)

a krory hd tuner prepina programi pod 4 sec. ?
slakyc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 27. 6. 2016 13:31

Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 6. 2016 15:43

slakyc píše:a krory hd tuner prepina programi pod 4 sec. ?


tak to asi každý.

K tvojim problémom: nemáš náhodou aktívne vyhľadávanie podľa siete? Ak LG má vyhľadávanie programov podľa Skylink tabuľky tak potom je poprehadzovanie programov zdanlivo hala-bala spôsobené tabuľkou skylinku. Navyše zrejme môže byť ešte nejaký konflikt vo fastscane tohto TV ak nepodporuje najnovší systém skylinku.
Dal by som továrko, potom vyhádzal TP z 23.5E a zadal len tie, ktoré potrebuje aktuálne skylink - na mnohých sa zmenil SR na 29900, určite v tabuľke budeš mať 27500, potom je zmena z 12070 atd atd. Bez ručného ladenia to zrejme nepôjde.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod logging 28. 10. 2016 11:14

Zdravím, mám televizi LG 50LF652V a nyní si budu pořizovat Skylink. Těšil jsem se na to, že využiji CI modul, ale technik, který mi bude vše montovat mě schladil tím, že většinou použití interního tuneru je problémové a mnohem lepší je použití "externí krabičky", kde si výrobci dávají více záleže. Mluvil o problémech s lazením atd. Můžete mi toto tvrzení potvrdit nebo vyvrátit ? Mám ještě par dní čas na rozmyšlenou. Osobně jsem se těšil, že vše bude schované v TV. Nerad bych narazil. Předem upozorňuji, že satelit jsem nikdy neměl. Moc děkuji a pěkný den
logging
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků