Set-top box dvb-t2

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kolík11 17. 9. 2018 13:05

Prolezl jsem to tady celé, ale žádné téma co je stále živé/aktuální jsem nenašel, nové přístroje lze najít skoro každý týden..
Hledám dvb-t2 set-top box (H.265/HEVC), požadavky:
- rychlé reakce (hlavně při přepínání programů, to co jsem měl možnost vidět naživo byla hrůza..), stability - prostě co nejlépe odladěný přístroj.
- jednoduchost/srozumitelnost ovládání - vyžaduje manželka a dcera
- tuner stačí jeden (když budou dva, tak tím líp)
- možnost nahrávání na USB (ale to mají počítám všechny)

To je vlastně vše, nerad bych zase postupně kupoval 8 přístrojů a postupně je vracel, jako při výběru MMC

Co jsem hledal, tak mi zatím padl do oka VU+ ZERO 4K (1x Single DVB-C/T2 tuner), ale vlastně nevím jestli splňuje vše co chci (hlavně ta jednoduchost nastavení/ovládání).
Kolík11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonik666 17. 9. 2018 17:38

Mam Technisat ISIO HD, tj. relativne drahy pristroj. Funguje docela svizne a bezchybne. Jedina zasadni nevyhoda, kterou jsem objevil je, ze puvodni telka Samsung ma mnohem prehlednejsi prehled budoucich programu. Technisat ukazuje vzdy jen jednu dimenzi (1 program do budoucna nebo vice programu v danou hodinu). Maticovy prehled jako Samsung neumi - tj. to co ukaze tlacitko “Guide” na Samsungu.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolík11 18. 9. 2018 13:05

Zkusil jsem objednat Technisat DIGIPAL T2 DVR (na mall teď za 2800,-), dle recenzí by mohl vyhovovat, při nejhorším vrátím a půjdu do VU+.
Kolík11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 21. 9. 2018 22:53

Technisat skutočne nevie maticový prehľad v EPG/SFI, pretože toto proste nepodporuje. A som rád. V maticovom prehľade totiž sú často programy "splácnuté" dokopy tak, že nie je možné prečítať čo to je za program.
EPG u technisatu (ISIO STC, ISIO STC 4k)
- je na 4 týždne dopredu
- zobrazuje na jednej strane 13 staníc s aktuálnym programom alebo jeden vopred alebo 2 nastaviteľné prime time (t.j. napr. 20:30, 22:00) vidím teda všetky večerné programy bez potreby listovať
- zobrazuje komplet program na celý deň pre jednu stanicu
- vyhľadáva programy podľa textu - názov programu, herci, režiséri a pod
- nahráva série podľa názvu, pritom si ich vyhľadáva a aktualizuje každý deň
- má uložené všetky programy v pamäti, takže nepotrebuje precvakávať všetky TP a MUXy aby načítal po každom zapnutí programy
Žiadny Samsung z tohoto nevie nič.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 9. 2018 08:37

To „splácnutí“ je jednoduše řešitelné snížením kroku mezi programy. Tedy aby v prezentačním prostoru na displeji bylo vidět kratší časový úsek. Druhá varianta - resp. současně s tím využitelná jest, kdy uživatel najede na určitý pořad, tak se jeho název ještě sekundárně objeví v informační liště.

Zrovna televizory Samsung nemají špatně řešené EPG/Guide. Z druhé strany u většiny televizorů chybí zásobník, do kterého se načtou pořady a následně se z něj stále čerpá. Televizor tak okamžitě reaguje na stisk tlačítka EPG, byť by předtím vypnut, předložením informací. Jen je po zobrazení ještě projde a provede případnou aktualizaci. To telky neumí, či neumí na sto procent.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quido56 24. 9. 2018 17:35

VU+ZERO proc 4K
Amiko Viper T2/C
Formuler Z7+ a DVB-T2/C USB stick
vsechny s podporou H265, V0+ a Amiko Viper OS Enigma2, Formuler Z7+ - Android Nougat
Quido56
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků