Ladění Skylinku na TV ECG

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marcelles 2. 9. 2017 13:13

Zdravím. Zkouším ladit programy skylinku na tv ECG s DVB-S2 tunerem a slotem CI+. Zastrčím IRDETO dekódovací modul s kartou Skylink do TV, oboje rozpoznáno, takže OK. Po několika pokusech s nastavením satelitů a transpondérů jsem konečně uspěl a spolu s 1000+ programy jsem naladil i programy skylinku. Začal jsem tedy upravovat seznam programů, ale najednou některé naladěné programy začaly mizet. Ladil jsem znova, znova zmizely až nakonec jsem programy skylinku vůbec nenaladil. Při stejném nastavení. Modul i kartu TV pořád detekuje. Nemáte někdo podobnou zkušenost. Nevim jestli je chyba v TV nebo v modulu a nebo někde dělám chybu já.
Marcelles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 3. 9. 2017 12:07

S podobným televizorem zkušenost nemám - tedy zkušenost s laděním satelitního tuneru u TV ECG.

V každém případě bych překontroloval aktuálnost softwaru a podíval se, jaký typ modulu výrobce televizorů k jejich LCD doporučuje.

Před dalším laděním bych TV kompletně resetoval a začal znovu, včetně následného nastavení/kontroly zadaných parametrů pro DiSEqC atp. V žádném případě bych neexperimentoval a zvolil místo určení - DOMÁCNOST. Je třeba odlišovat ruční ladění, popřípadě ladění automatické, anebo ladění za pomoci FastScanu. U automatiky, resp. FastScanu se televizor může svérázným způsobem bránit při přehazování pořadí kanálů, přičemž je kupříkladu nepředloží na nové/požadované pozici. Také se u některých televizorů dají programy skrývat, tak aby nebyly v nabídce.

Pro přesnější informace je vždy lepší v dotazu uvádět konkrétní typ televizoru, modulu a karty. Dá se lépe poradit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 6. 9. 2017 00:08

možno sa u ECG mýlim, ale mám za to, že modul a karta nemajú s ladením programov nič spoločné.
tie len potom dekodujú naladený program, ale samotné naladenie programu musí byť možné aj bez modulu a karty.
tým chcem povedať, že je potrebné presne ako píše MgX zvládnuť systém ladenia na TV a striktne odlišovať ručné ladenie od fast scanu.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 9. 2017 07:18

Samozřejmě máš pravdu. Ale po zkušenostech s dotazy na fóru (a osobně prožitým nestandardním chováním u TV) už většinou raději píšu odpověď kompletně...řekněme...ne zcela v souladu s dotazem.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 9. 2017 12:14

Marcelles tak jak to dopadlo?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcelles 13. 9. 2017 13:35

Takže jsem zkusil všechno znova. Reset, nastavení, ladění, editace seznamu a povedlo se. Myslím, že v prvním případě jsem neměl úplně správně nastaveno a ikdyž jsem postupně nastavení dopiloval a úspěchu částečně dosáhnul tak k dokonalosti chyběl právě ten reset do továrního nastavení.
Díky za pomoc
Marcelles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2017 19:18

Nemáš zač. Kdyby cokoliv, víš, kde se zkusit zeptat.

Jinak určitě nejen mě, ale i další čtenáře z našeho fóra mohou zajímat Tvé postřehy z používání výše zmíněného TV. Pokud tedy máš nějaké klady a zápory, klidně je sepiš, včetně přesného označení televizoru a založ nové vlákno v sekci o televizorech.

Jaký modul s telkou používáš?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcelles 13. 9. 2017 21:35

TV je ECG 43 F01T2S2, modul CA Modul IRDETO CI+ NEOTION NEW SKYLINK READY, karta je standardní od skylinku.
Musim přiznat, že koupě byla tak nějak z nouze. Starý LCD od LG se rozhodlo odejít a tohle byla taková rychlá, finančně ne moc náročná náhrada. Dalo by se říct, že se s ní teprve seznamuju, takže na nějaký vetší hodnocení je ještě brzo. Pro mě je plus, že jsem kromě starý TV nahradil i sat receiver a externí přehrávač. Asi největší mínus se mi zatim jeví zvuk, takže když si chci sledování užít i ušima tak musim napíchnout domácí kino
Marcelles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marcelles 21. 9. 2017 22:09

No tak po úspěšném naladění programů jsem úspěšně upravil i seznam. Všechno se zdálo být v pořádku, ale včera se programy vrátily na svoje původní umístění. Checknul jsem všechny programy a několik jich v seznamu přibylo, takže došlo k nějaké automatické aktualizaci. A tady nastává problém. Ať hledám jak hledám, nikde v nastavení o aktualizaci kanálů ani zmínka. Je možné, že by výrobce na funkci zakázání automatických aktualizací zapomněl nebo záměrně do přístroje neumístil?
Marcelles
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 9. 2017 07:54

PZákladní otázka...

Jak jsi ladil....automatikou, nebo FastScanem, nebo ručně?
Navíc...nemáš tam někde zatržítko pro povolení aktualizace programů?

Pokud máš ve stroji FastScan a ten používáš, pak jeho součástí je i automatické doplnění nových stanic, přičemž samozřejmě může dojít k jejich přeskupení. Nelze tam povětšinou navolit jejich přidání na konec listu.

//nafoť menu TV, které se dotýká ladění a fotky vlož na fórum.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcelles 22. 9. 2017 16:31

Ladil jsem přes "nastavení satelitu" kde jsem si označil požadovaný satelity, v těch jsem si doplnil nějaký transpondéry na kterých má kanály skylink a který nebyly defaultně. A ladění spustil modrým tlačítkem skenovat.
IMG_20170922_153100~01.jpg

IMG_20170922_153149~01.jpg

O fastscanu ani zmínka, možnosti automatických aktualizací jsem si nikde nevšimnul.
V nabídce "automatické ladění" jde nastavit "mód skenování" jako "výchozí" - "slepý sken" - "síť" To by možná, když o tom tak přemýšlím, možná mohlo být ono. Když bych nastavil "slepý sken" a znova naladil? Nebo je to blbost?
IMG_20170922_153232~01.jpg

Nový programy se zařadily na konec, ale ty mnou přemístěný se vrátily na svoje původní pozice
Marcelles
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků