Setopbox s nahráváním-problém s nahráváním

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Funky75 23. 5. 2017 15:42

Koupil jsem si setopbox Alma 2800 kvůli pořizovaní nahrávek z tv vysílání. Mám ovšem ten problém, že jak u SD i HD kvality se v záznamu objevují kazy toho druhu, že obraz se kousne i třeba na 5 vteřin a zároveň se přeruší i zvuk, je to vcelku nepříjemné, protože k lagům dochází ve scénách kdy se něco děje. Někdy je to častější někdy skoro vůbec. Při sledování televize se toto neděje, maximálně se při HDčku sem tam objeví kostky. Příjmač ukazuje sílu a kvalitu signálu i u kanálů HD na 100%. Zaráží mě, že lagy jsou i záznamů v SD kvalitě. Předpokládám, že z této krabičky asi lepší záznam nevymámím tak se chci zeptat jestli nevíte o jiném setopboxu s možností záznamu, se kterým bych se mohl dobrat lepších výsledků. Té tisícovky utracené za tento přístroj nelituji, ale když vám to na konci filmu při důležité větě hodí lag tak to mi fakt vadí. Jinak forma záznamu jako taková je v pohodě, pomocí Avidemuxu ho jednoduše edituji. I programování nahrávek je jednoduché.
Naposledy upravil MgX dne 24. 5. 2017 08:29, celkově upraveno 2
Důvod: Úprava chybně zvoleného názvu.
Funky75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 23. 5. 2017 15:59

No a na co to nahravas..? Jestli treba na flesku, nemas nejakou pomalou..?
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 5. 2017 16:10

Není novější dostupný software?

Samozřejmě ta rychlost flešky s tím souviset může.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Funky75 23. 5. 2017 16:27

Fleškou to nebude, kupoval jsem 32 gb samsung usb 3.0.
Aktualizaci firmware jsem našel, zkusím to naistalovat a uvidíme. Zatím dík.
Funky75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 23. 5. 2017 16:37

Ze mas flesku 32 gb neznamena vubec nic.
Ta krabicka urcite nebude mit USB 3 a nejvice zalezi, jakou ma ta fleska rychlost zapisu..
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Funky75 24. 5. 2017 02:32

V usb dvojce má rychlost zápisu 38 mb.
Nainstaloval jsem tu aktualizaci a zkusmo něco nahrál v HD. Během hodiny byl jeden malý kousanec. Může to být známka zlepšení, ale po těch zkušenostech i náhoda. Uvidíme.
Funky75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 5. 2017 08:28

Po upgrade firmwaru bych ještě udělal reset boxu. Pak ho odpojil od napájení na několik minut, následně vyzkoušel.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků