Rozdiel medzi HD ready a FULL HD

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dzunges 14. 10. 2016 08:55

Ahoj,

objednal som si TV https://www.alza.cz/32-samsung-ue32j410 ... 17.htm?o=1. TV mám prvýkrát a zaujímajú ma niektoré veci. Bude rozdiel medzi touto a full hd TV keď budem pozerať len programy novu, primu, čt a sem-tam si spustím film cez externý disk,väčšinou 720p obyčajné dvixy, raz za čas 1080p brrip. Doma mám dva koaxiálne káble ktoré mi idú do bytu, pravdepodobne jeden z nich pôjde do TV. TV budem pozerať zo vzdialenosti cca 1,8-2m. Stačí teda na toto ,,domáce" pozeranie HD ready rozlíšenie ?

Potrebujem nejaký setobox k tomu alebo stačí mi daná TV a kábel čo mi ide do bytu ?

Díky moc
dzunges
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 14. 10. 2016 09:00

720p a 1080p
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzunges 14. 10. 2016 09:07

Nerozumiem moc.
dzunges
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 14. 10. 2016 09:29

Tak teda doufá, že nekecám, ale HD ready je rozlišení 1280 × 720 a full HD je 1920 × 1080.
Uvádí se jenom rozměr na výšku (720p a 1080p) a počítá se s poměrem stran 16:9.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzunges 14. 10. 2016 09:32

Rozlíšenie rozumiem, skôr ma zaujíma praktické porovnanie, či vo vyššie spomínanom scenári to bude rozdiel, alebo nie.
dzunges
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 14. 10. 2016 09:34

Přiznám se, reagoval jsem na nadpis.
Na TV programy které nejsou HD to je fuk. Ale na u ripu 1080p bude muset dojít k přepočítání. Otázka jak kvalitně se to stane.
Nic méně při velikosti obrazu 32" je rozlišení HD ready neprosto dostačující. Resp. nepoznáš ho od full hd, pokud nebudeš na TV koukat tak z 1-1,5 metru.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shark1 20. 1. 2017 15:04

Panove, rad bych znal Vas nazor pripadne doporuceni na nize uvedene.

Poridil jsem si NAS, a tak jsem se rozhodl, ze vsechny sve filmy presunu z BD na nej. Prece jen moznost ani se nehnout z pohovky a vybirat filmy je naprosto dokonala. Jako soft na to pouzivam KODI. Signal z NASU jde pres HDMI reciever do projektoru (nativni FHD, 3D) , uhlopricka je necele 3 metry, sledovaci vzdalenost asi tak 5 metru.
Tolik na uvod, aby byly patrne podminky pouzivani.
Bude jiste zalezet na prevodnim softu, nicmene pro zjednoduseni pocitam s tim, ze podminky budou nastaveny vicemene stejne.

No a ted k tomu, co me zajima. Zatim je kapacita NASu dostatecna, nicmene musim myslet i na budoucnost, asi i velmi vzdalenou.

Jak je lepsi film ulozit ? Myslim predevsim kvalitu, format je tak jako tak mkv.

A to bud 1080 nebo 720, a ruzne bitraty ?

pro ulozeni filmu bych rad pouzival tyto hlavni moznosti:

- 1080p , vyssi bitrate > velky soubor
- 1080p , nizsi bitrate > mensi soubor
- 720p , vyssi bitrate > stredni soubor

Ze je nejlepsi prvni varianta je asi jasne.
Tu hodlam vyuzit pro nejlepsi a nejoblibenejsi filmy.
Pro "obycejne" filmy" nebo jenom abych mel kopii na NASu bych rad vyuzil nektreou z dalsich variant.
Rad bych ale vedel, jaky je Vas nazor prave na ty dve posledni varianty, a co je lepsi ?

Popravde, nevidim nejaky zasadni rozdil mezi druhou a treti variantou. Ale preci jen, jeden nikdy nevi. Proto uvitam Vas nazor nebo doporuceni.

Diky za Vase nazory.
shark1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 20. 1. 2017 15:34

Osobně pro převod BD používám HandBrake - je to v podstatě nádstavba nad ffmpeg primárně zaměřená na vytváření MP4 souborů přehratelných na zařízeních Apple.
Nastavenou mám kompresi "Constant Quality", což v praxi znamená že je zachována vizuální kvalita, program si dynamicky mění potřebný datový tok.

Novější filmy pak mají po rekompresi třeba jenom 5GB zatímco starší zašumělé i 18GB, ale člověk nepřijde o kvalitu obrazu a nemusí řešit jaký bitrate zvolit.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků