Zkušenosti se SAT tunerem u TV LG

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 26. 1. 2015 20:27

leo 36 já kdysi také vyvolával skryté menu na LG a nešlo to, byť jsem postup do detailu zachoval. Nakonec jsem zjistil, že na příslušném televizoru, jsem musel tento nejdříve vypnout, pak zapnout a nic jiného neřešit než přímo volit onu klávesovou, postupnou kombinaci. Jakmile se třeba nejdříve přepnul program na jiný, zeslabila hlasitost atp. do menu jsem se nedostal.

Upozorňuji, že se nejednalo o více-hmat po startu TV pro vstup do servisního menu. Mělo to jít kdykoliv.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnnyfife 1. 2. 2015 12:04

Dobry den,

mam televizi LG 47LA740S
s CAM Irdeto SMIT CI+ (Skylink i CS Link Ready) dekódovací modulem
a irdeto kartou Skylink.

Prosel jsem celou diskuzi, zkousel jsem vsechno mozne, ale nemuzu naladit nove ceske skylink HD programy podle nastaveni zde:
23,5°E 11 876 - OK
DVB-S2 / 8PSK - lze zvolit jen DVBS2/DVBS , 8PSK nelze vybrat
pilot ON H 3/4 29 900 - zde jde jen nastavit rychlost 29900 , ostatni parametry chybi v nastaveni.
HD programy co to najde samo funguji bezvadne (napr. RT HD), ale to ceske proste nejde... snazil jsem se podle rad smazat transponder a znovu ho nastavit ale nic to nenajde.. zacinam z toho byt na nervy.

Jestli ma nekdo nejaky tip jeste nez to hodim vyrobci na hlavu, prosim o odpoved. Diky
johnnyfife
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarioF3M 1. 2. 2015 12:41

Ja jsem ladil nove HD pres automaticke ladeni. Je treba ale u volby ladeni zvolit "Zadne" viewtopic.php?p=10303463#p10303463, nove naladene kanaly pak ulozi za stavajici, ty pak jdou seradit treba v pc.
Řazení kanálů v programu Chansort - Návod >>> http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1228331
SMART WEB TV >>> https://vimeo.com/113193255
MarioF3M
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 2. 2015 12:47

Pokud do hry začne zasahovat automatika a FastScan, pak zřejmě kanály přeházet nejdou... což je logické. Někdy je ale dobré, aby výrobce na tuto skutečnost upozornil, třeba v kontextové nápovědě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnnyfife 1. 2. 2015 15:49

Diky za ten tip s "zadne" misto "skylink cslink" ted to zabralo a mam tam vse a funguje to jak ma, ted uz to jen seradit.. , ale diky za rychle rady! :)
johnnyfife
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sebo-cz 3. 2. 2015 18:21

pavzat1 píše:Takze nakonec jsem zvitezil.Postup nasledovny:
1.vsechny sat.kanaly jsem smazal tim,ze jsem dal aut.vyhledani a rychle jsem to ukoncil,nez se kanaly zacaly ukládat.Nesmi tam zustat ani jeden kanal od 1,2,3 atd.
2.v rezimu manuálního vyhledani jsem si naladil všechny potrebne stanice
(stanice se ukladaly od 4000,4001,4002... atd,to me vcelku vyhovovalo,vysvetlim viz nize)
3.prekopiroval jsem si tv kanaly na flesku TV-USB
4. v PC jsem si TV programy seradil v ChanSort.cisla programu jsem pouze prepisoval tak jak jsem potreboval,tzn místo třeba CT1HD bylo na pozici 4002,tak jsem prepsal na 0001,CT2HD bylo třeba 4005,tak jsem napsal 0002 atd atd.nesmite se cabnout,jinak to delate znovu.kdyz jsem to zkousel presouvat místo nejakeho kanalu,tzn .prepisovat kde uz nejaky kanal byl,tak na TV me pak nefungovaly zadne HD programy,SD v pohode sly.proto je potřeba aby na pozicich1,2,3,4, atd.. před serazenim nic nebylo ulozeno.Po serazeni jsem zmeny ulozil ,vzal flesku a nasledne prekopiroval zpet do TV , USB - TV.
5. Pak jsem musel všechny kanaly postupne projit,aby se nacetly.Tzn.zmackl jsem 1aby naskočila jednicka,zmackl jsem 2 aby naskočila dvojka atd atd.kdyby jste to prochazely sipkama nahoru-dolu,tak se to bude tvarit ze nektere kanaly tam vůbec nejsou.jak to postupne proklapete,tak uz je to v pohode i na ty sipky(proste se to musí asi nacist)
pak uz by mělo vse fungovat jak ma.Samozdrejme před ladenim jsem vypnul automat. aktualizaci programu.zatim vse funguje a kanaly se nestraci.Tak hodne zdaru při ladeni :)


Předně zdravím všechny kteří chtějí naprosto normální věc .. a to seřadit programy v TV

Nevím jak se Ti to povedlo, ale já jsem na své 42LB731, vždy skončil s výsledkem, že HD programy hlásí "chybí signál".
Snažil jsem se postupovat přesně tak jak jsi to popsal, jen na to manuální ladění.
Nepřišel jsem totiž jak zadat nový transpondér (např. 12363/V/29500 .. nový kmitočet pro ČT)
To je otázka???
Jediné na co jsem přišel, je to, že pokud vyexportuju *.tll a hned ho zpět naimportuju, tzn. bez žádné úpravy, tak HD programy přestanou hrát, a můžu se stavět na hlavu :-D
Pozitivum je pouze to, že v poslední verzi Chansortu jde již *.tll ukládat (v prosincové to nešlo).

Pokud má někdo nějaký nápad, předem díky.

-- 3. 2. 2015 19:40 --

MarioF3M píše:Ja jsem ladil nove HD pres automaticke ladeni. Je treba ale u volby ladeni zvolit "Zadne" viewtopic.php?p=10303463#p10303463, nove naladene kanaly pak ulozi za stavajici, ty pak jdou seradit treba v pc.


Jen pro vyjasnění. Ve verzi WebOs 4.32.20 jsou u automatického ladění pouze dvě možnosti:
"skylink/cslink" a "další poskytovatelé" a pokud dáš "další ..." skutečně to nové kmitočty Skylinku nenajde.
sebo-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarioF3M 3. 2. 2015 19:05

sebo-cz píše:Jen pro vyjasnění. Ve verzi WebOs 4.32.20 jsou u automatického ladění pouze dvě možnosti:
"skylink/cslink" a "další poskytovatelé" a pokud dáš "další ..." skutečně to nové kmitočty Skylinku nenajde.

Asi ano, ale my jsme se tu bavili o modelech LA660S, LA691S a LA740S coz jsou TV bez WebOS a tam je volba "Zadne". Jak to funguje u WebOS to Ti opravdu neporadim :-]

-- 3. 2. 2015 19:44 --

Zkusenost ze sousedniho fora s WebOS a ladeni :

Tak nakonec se problém vyřešil tím, že jsem manuálně nainstaloval programy na jednom kmitočtu a poté se v TV zobrazili všechny kanály a to i v pořadí, jak jsem je zeditoval v chansortu. Zvláštní...To je i návod pro ostatní.

Automaticky naladit TV, pak vyexportovat na flash, udělat editaci v chansortu, vyexportovat do TV (pravděpodobně některé programy nebudou hrát), manuálně naladit nějaký kmitočet a hotovo.
Nežádoucí programy jsem pak odmazal ve správě kanálů přímo v TV.
Řazení kanálů v programu Chansort - Návod >>> http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1228331
SMART WEB TV >>> https://vimeo.com/113193255
MarioF3M
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sebo-cz 4. 2. 2015 10:19

Díky za tip, jak mě zase napadne hrát si půl dne s TV, tak to určitě vyzkouším.
Já pořád nemůžu zkousnout tak debilní přístup ke správě kanálů jako u LG, kladu si otázku proč vůbec montují do TV satelitní tuner. Ono to u ostatních značek asi není taky úplně super, ale abych si nemohl normálně naladit a seřadit pouze programy které chci, to snad umí úplně nejblbější satelitní přijímač. K čemu je funkce manuálního ladění, když si nemůžu zadat transpondér (pokud ano, vůbec netuším kde a jak), proč si TV nepamatuje, že chci používat např. oblíbené A, a při každém zapnutí zobrazuje vše, takže než to načte ty tisíce programů jdu si vařit kávu, no a atd.
Nechápu, že takto běduji jen já, LG přece prodá miliony TV, a to jsou všichni jako spokojení ? :hm
sebo-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarioF3M 4. 2. 2015 13:57

U me TV to ladeni taky neni zadna slava, ale export, serazeni v pc a nasledny import je absolutne bez problemu. Nehlede na to, ze exportem na USB je mam zalohovane. Razeni v TV ani nedelam, je to otazka hodin, ne minut. Manualni doladeni nejakeho transporderu zatim nebyl problem. Nastesti nemusim mit tisice kanalu (z 80% mi hraje bluray) tak mam jen nejakych 30 kanalu a na startu TV je to znat. Predevcirem jeste vysel novy FW a zatim celkem prijemny pocit, protoze se to v necem zase o neco zrychlilo. Mouchy to urcite ma a mit bude, ale s tim jsem pocital, protoze je to dan za to, ze jsem nechtel dalsi "heblo" u TV.
Řazení kanálů v programu Chansort - Návod >>> http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1228331
SMART WEB TV >>> https://vimeo.com/113193255
MarioF3M
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 9. 2. 2015 12:11

Sebo-cz

Nedavno som mal rovnaky problem /Znamy si ladil telku sam a dal tam volbu Skylink/CSLink/.

Programy nesli poukladat podla jeho poziadaviek a po exporte na USB a opatovnom naimportovani, hoc aj neupraveneho zoznamu, prestali niektore kanaly hrat a hlasili "Ziadny signal". Presne to co tebe.

Riesil som to nasledovne:

Reset celej telky do vychodzich nastaveni... Pusti sa trapny sprievodca s vtacikom, ci co je to za zvieratko :D

Nastavime krajinu, pripojenie k netu a ked nam da ladenie, treba dat "iny poskytovatel", nie Skylink/CSLink!

Nechat naladit a po naladeni treba popridavat transpondery. Je to dost zasite v menu, nevysypem, kde presne. Ale tusim niekde pod manualnym ladenim je moznost pridat TP. Potom na tych pridanych TP nechat zbehnut ladenie. Ale tusim som musel pridat len jeden TP - ostatane telka mala...

Treba popridavat vsetky a pojde vsetko. Ja som sa s tym babral u znameho asi tri hodinky. Dost zdrzuje pomale neprehladne menu u LG... neviem, ale ja asi nepridem nikdy na chut LG :D
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sebo-cz 10. 2. 2015 08:18

megdesign

Díky za tip.

Přidávání transpondérů jsem již našel, takže jsem tak nějak přepokládal že to bude ta správná cesta. A tak jak to popisuješ jsem to také zkoušel, jen to nebylo po resetu TV .. to byl asi ten problém.
Nicméně momentálně u mne zvítězil můj starý DREAMBOX i za cenu toho, že nemá HbbTV.
(na jedné stránce nabídky vidím 16 programů s tím co vysílají, oblíbených záložek mohu tvořit kolik chci, pojmenovat si je můžu jak chci, mazat, řadit mohu jak chci, pamatuje si to kde jsem byl před vypnutím, a je to rychlý jako :twisted: )

Ale tohle celkem zvládá každý satelitní přijímač ..... jen u LG na to ještě nepřišli.
sebo-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Silenoz 13. 3. 2015 20:41

Zdravim,
mam veliky problem s TV a satelitem.
Nove jsem si koupil konvertor Monoblock TWIN 4.3 degree DI-WAY na dve druzice pro dve TV.
Na LG 42LN570S jde vse bez problemu. Na LG 42LV570S (pouzivam jen jednu druzici pro ceske kanaly) se po zapojeni noveho konvertoru a zapnuti TV zadny satelitni kanal nenachazel. Vse jsem tedy naladil rucne, seradil - OK. Vypnu a zapnu TV a chybi hromada poradu (z 12525 a 11876, ostatni si pamatuje), opet naladim, vypnu TV, zapnu a opet tyto chybi. Uz si s tim opravdu nevim rady :( Prosim poradte mi. Je chyba v konvertoru? Zkusim se tam asi vyskrabat a dat zpet starsi konvertor na jednu druzici pro dve TV.

Nastaveni u problemove LG je nasledujici:
Satelit: ASTRA 3A/3B
Frekvence LND: univerazalni (nejde nastavit 9750/10600)
22 kHz tune: vyp.
Tone Burst: vyp. (zkousel jsem zapnout, stejna zavada)
Napajeni LNB: zap.
Diseqc: B (zkousel jsem D - to same)

Nastaveni TV kde funguji obe druzice:
Satelit: 23,5E / 19,2E
Frekvence LNB: 9.750/10.600 / 9.750/10.600
Transponder: 12.070 H, 27.500 / 12.343 H, 27.500
22 kHz tune: vyp. / vyp.
Napájení LNB: zap. / zap.
Diseqc: B / A


14.3.2015 (9:45)
Po dlouhem badani jsem zkusil na TV, kde nechci prijimat Nemce, pridat i pres to druhou druzici. A konecne si vse TV spravne pamatuje....uffff
Silenoz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Myschoo1 31. 3. 2015 10:28

Zdravím,kupil som TV LG so sat.tunerom mám v ňom kartu Skylink a mám problém pri viacero programoch s nastavením jazyka, v nastaveniach zmením jazyk z ENG na CZE a po prepnutí programu sa vráti späť na ENG, toto sa deje pri väčšine,dá sa stým niečo robiť? dosť ma to otravuje že to neuloží
Myschoo1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2015 11:01

Pro zajímavost jsi neuvedl přesný typ televizoru a modulu.

Návod by nepomohl? Prošel bych jednotlivá vylepšení firmwaru a podíval se, zda toto výrobce neřešil a jestli nemáš nějakou příliš starou verzi softwaru v TV.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 1. 4. 2015 14:50

TV LG majú len defaultné nastavenie jazyka. Jazyk pre každú stanicu zvlášť sa neukladá.
Na druhej strane zase máš ale dva jazyky, takže bežný slovák a čech s tým musí vyjsť.
Nastav si v menu jazyk 1 - slovenčina, jazyk 2 - čeština.
potom TV hľadá slovenskú stopu, ak táto nie je vysielaná (napr. Nova) tak hľadá českú. Ak nie je ani jedna z nich zoberie prvú v poradí podľa vysielaného programu.

prosím neupgraduj funkčný TV. Tak ako MgX vždy píše že treba hľadať nový sw tak ja píšem nerobte to :)
urobil som neprezieravo upgrade telefonu - pretože som mesiac odolával výzvam pri každom zapnutí WiFi a už ma to otravovalo. Katastrofa. Tretí deň bojujem s prístrojom za 600 EUR aby som dostal naspäť aspoň kontakty tak ako majú byť...
Dagy2
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků