Panasonic NV-GS400 vs. 500

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod shelley 19. 2. 2007 10:10

Napiste rozdiely medzi tymito typmi kamier. Ktora kamera je lepsia na profesionalnesie nakrucanie ako su svadby a stuzkove. Dakujem
shelley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod douda78 19. 2. 2007 10:41

shelley píše:Napiste rozdiely medzi tymito typmi kamier. Ktora kamera je lepsia na profesionalnesie nakrucanie ako su svadby a stuzkove. Dakujem


Podle mě toto nejsou kamery na profesionální točení.
K tomu by se hodily třeba tyto:
AG-DVC20
AG-DVC32
AG-DVC62
AG-DVX102B
AJ-SDC615
AJ-SDC915
AJ-SDX900
AJ-HDX900
AJ-HDC27H


:D
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 19. 2. 2007 17:08

Panasonic GS400? Nie je to nejaky starsi model? Spominana Panasonic NV-GS500 je velmi dobra volba (na tuto cenovu kategoriu), ja planujem filmovu tvorbu studovat, nejake tie videa pre skolu, klipy atd. mam uz za sebou, teraz som dokoncil reklamny spot a pouzivam kameru Panasonic NV-GS280. Co sa tyka kvality obrazu, tak ta je velmi slusna, GS500 by mala byt na tom este lepsie a ked sa s tym clovek pohra v nejakom dobrom programe, ja pouzivam celu seriu profesionalnych programov od Sony, tak vysledok je fakt velmi dobry. Podanie farieb je vdaka 3CCD technologii super, hoci vacsinou natacam zo stativu, tak taktiez opticky stabilizator sa niekedy hodi ked stativ pouzit nemozem. Povodne som chcel kupit koncom roka HD kameru od Sony, no kameru som potreboval uz teraz, tak som sa rozhodol pre tento Panasonic, takze v kategorii okolo 50tis to nemam az tak prestudovane ako v kategorii do 30. Ale keby si vyberam este drahsiu kameru, tak nad modelom NV-GS500 by som tiez uvazoval.
Na druhej strane treba ale aj nejake prislusenstvo, ako stativ, nahradna bateria, nejake tie objektivy, filtre, svetlo, mikrofon..., ked to uz clovek chce pouzivat nie len na bezne ucely, takze treba mysliet aj na to a v tomto je Sony lepsia volba. Keby som to nepotreboval surne, tak by som urcite volil Sony (a o cca. 2 roky do nejakej (polo)profesionalnej Sony pojdem), no teraz bola kvalita obrazu a ine veci co mi Sony v kategorii do 30tis neponukla prioritou cislo 1, takze preto som volil Panasonic.
NV-GS500 dovolim si povedat ze nema, co sa tyka pomeru kvalita/cena, vo svojej kategorii ziadneho konkurenta co by bol lepsi, taktiez aj to zakladne prislusenstvo od Panasonic postacuje, cize da sa povedat, ze na tie svadby a tak by aj stacila, no keby ideme trosku vyssie, tak tu uz by Panasonic na Sony nestacil. Sony ma napriklad sirsiu skalu objektivov a filtrov, maju stativy s dialkovym ovladanim... Cize ak nechces do prislusenstva dalej velmi investovat -> Panasonic, ak nechces dat za kameru viac ako tych 45tis -> Panasonic, ak by si sa rozhodol dat za kameru predsa len viac, tak to uz by som sa pozeral po Sony.

Ale aj tak su tieto kamery len skor minimum, osobne som este nevidel nikoho kto natacal svadbu ci stuzkovu s kamerou pod takych 100tis., ale ked sa s tym clovek pohra a fakt vie filmovat, tak aj s takouto kamerov sa daju robit velmi dobre videa.
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jardaa 22. 2. 2007 15:45

Pokud sezenes GS400, tak to je vynikajici kamera, mas mnoho manualnich funkci, vsechny dulezite vstupy, viz. nejaka recenze. GS500 je rovnez slusna, i kdyz neco ji oproti GS400 chybi. Samozrejme, ze pokud si priplatis treba na XM2, tak to bude lepsi, ale s GS400/500 muzes podavat vynikajici vysledky, pokud ji budes vhodne uzivat :).
Jardaa
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků