Jakou videokameru

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 18. 2. 2007 20:18

dobry den ,rodice by radi koupili videokameru tak do 10 000Kc
je to prakticky hlavne na dovolenou,vubec netusim jakou,jakej zaznam-na ty maly pasky mi prijde uz dost out ale treba je to lepsi nez na pametovy karty nebo dvd.. poradil by nekdo prosim?
videl sem jak na sd karty tak zaznam na dvd i ty kazety.. fakt netusim a potreboval bych poradit od odborniku dekuji
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 18. 2. 2007 21:36

Musím tě zklamat, ale záznam na mini-DV pásky je pořád ještě to nejlepší, co je v této cenové hladině k dispozici, zvláště pokud v budoucnu uvažuješ o střihu na počítači.

DVD kamery, HDD-kamery i kamery na karty ukládají silně komprimovaný formát, který není příliš vhodný ke střihu.
vladimir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 18. 2. 2007 21:43

a kdyz nejsem narocny uzivatel.. napriklad pokud mi jde jen o natoceni dovolene a vypaleni na dvd?
jak se projevuje rozdil v zaznamu na dvd od mini-DV pasek? nasel sem tam moznost kvality XD (coz oproti lp a sp ma ohodne vetsi datovy tok 9mb/sec) je to hodne znatelny?
prave asi si rikame ze mame vybrano http://www.digimanie.cz/art_doc-23DCC62 ... 453F6.html co si o tehle kamere myslis? dik
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 18. 2. 2007 22:04

Ak fakt nebudes chciet natocene video dalej strihat a upravovat, tak aj DVD ci HDD kamera ti bude stacit. Myslim, ze aj kvalita zaznamu bude postacujuca. Na dovolenku a take veci bude aj ta Panasonic stacit. Mne osobne, co sa tyka moznosti, ovladania a tak, vyhovuju ovela viac kamery Sony (predsalen Sony maju uz nieco za sebou), no nedavno som taktiez kupil Panasonic, no 3CCD mini-DV model NV-GS280, no hlavne koly kvalite obrazu pretoze Sony co som mal vyhliadnutu bola kvalitativne horsia. Odporucil by som ti ist do obchodu a kamery si skusit, ja osobne by som sa urcite kukol po nejakej DVD od Sony. Ale aj ako kolega povedal, miniDV je to najlepsie, taktiez co sa tyka kvality obrazu su miniDV kamery za rovnaku cenu na tom ovela lepsie ako HDD kamery za rovnaku cenu...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 18. 2. 2007 22:31

je to pro rodice takze co nejmene prace (samozrejme i co nejmene naslednych uprav v pc) jsou jen vyhodou,s pc sice oba pracuji ale "strihaci" to nejsou,tak sem myslel ze by dvd kamera byla to co by jim vyhovovalo-jednoduchost a "kvalita"
jen trochu jeste premejslim jak tam probiha editace-jestli je vubec nejaka.. treba jestli je mozne driv se to ulozi natrvalo na dvd treba neco smaznout,napriklad kdyz se nepovede zaber nebo tak
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 2. 2007 09:29

Panzer.Dragon píše:jen trochu jeste premejslim jak tam probiha editace-jestli je vubec nejaka.. treba jestli je mozne driv se to ulozi natrvalo na dvd treba neco smaznout,napriklad kdyz se nepovede zaber nebo tak


No tak to je právě ten střih...

O.K., samozřejmě že i z toho MPEG2 jde záběry vyhodit, mělo by to jít přímo v kameře, ale s daleko větším komfortem v počítači.

Jinak pro porovnání, kvalita XD má (jak píšeš)9 Mb/s, DV má 30Mb/s.
Pro domácí video to bohatě stačí, i když já si zase říkám, proč si za méně peněz nekoupit vyšší kvalitu (i když s nižším komfortem - ale já video tak jako tak stříhám, takže pásky jednorázově stáhnu na HDD a pak už to mám v pohodě.).

kdyz se nepovede zaber nebo tak: ha ha ha, já mažu 75 procent záběrů, a to točím převážně ze stativu.
Občas natočím "nohy" (zapomenu vypnout kameru), do záběru ti vlezou lidi, máš to roztřesené, duplicitní záběry atd - to všechno je potřeba vyhodit.
vladimir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shelley 19. 2. 2007 09:53

Som zacinajuci kamerama a chcel by som poradit aku kameru by ste mi odporucili. Planujem v najblizsej dobe kupit kameru tak do 45000 Sk. potrebujem to na profesionalnejsie nakrucanie (svadby, stuzkove a pod.). rozhodujem sa medzi Panasonic NV-GS 400 a 500.
Prosim poradte, ake su dobre a zle stranky tychto kamier. Popripade mi odporucte kameru.
shelley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 19. 2. 2007 14:01

vladimir píše:
Panzer.Dragon píše:jen trochu jeste premejslim jak tam probiha editace-jestli je vubec nejaka.. treba jestli je mozne driv se to ulozi natrvalo na dvd treba neco smaznout,napriklad kdyz se nepovede zaber nebo tak


No tak to je právě ten střih...

O.K., samozřejmě že i z toho MPEG2 jde záběry vyhodit, mělo by to jít přímo v kameře, ale s daleko větším komfortem v počítači.

Jinak pro porovnání, kvalita XD má (jak píšeš)9 Mb/s, DV má 30Mb/s.
Pro domácí video to bohatě stačí, i když já si zase říkám, proč si za méně peněz nekoupit vyšší kvalitu (i když s nižším komfortem - ale já video tak jako tak stříhám, takže pásky jednorázově stáhnu na HDD a pak už to mám v pohodě.).

du]kdyz se nepovede zaber nebo tak[/u]: ha ha ha, já mažu 75 procent záběrů, a to točím převážně ze stativu.
Občas natočím "nohy" (zapomenu vypnout kameru), do záběru ti vlezou lidi, máš to roztřesené, duplicitní záběry atd - to všechno je potřeba vyhodit.c/quote]


vyjmul si to z kontextu.. prvni cast prispevku byla jinak receno "stejne by to nikdo neupravoval na pc"
9mb/sec je maximum stolniho dvd takze kdyby se to editovalo z pasek tak se to stejne musi nejak zkonvertovat na dvd format pres pc na spravnej format a kvalitu 9mb/sec

zapomnel sem uvest ze je potreba to po natoceni poustet jen ve stolnim dvd ktere nepodoporuje divx jen klasicky format..

editace tam je mozna sice je to trochu komplikovanejsi ale nejaka asi virtualni pamet pred vypalenim tam je,takze se vyberou jen ty sceny ktere se povedly uz v kamere

dekuju za osvetleni situace al po precteni nazoru a par recenzi,kladu a zaporu sem usoudil ze nejlepsi volba bude dvd kamera hlavne pro "jednoduchost tvorby dvd s filmem z dovolne ktere bude hrat ve stolnim dvd prehravaci" vim ze je tam par ukonu ktere budou vyzadovat urcity technicky skill ale myslim ze mensi nez tvorba a uprava pres pc a tak nejak usuzuju ze video o tolik lepsi nebude kdyz konecne zarizeni ve kterem se bude koukat na filmy porizene kamerou bude stolni dvd
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 19. 2. 2007 15:05

Panzer.Dragon píše:
vladimir píše:
Panzer.Dragon píše:jen trochu jeste premejslim jak tam probiha editace-jestli je vubec nejaka.. treba jestli je mozne driv se to ulozi natrvalo na dvd treba neco smaznout,napriklad kdyz se nepovede zaber nebo tak


No tak to je právě ten střih...

O.K., samozřejmě že i z toho MPEG2 jde záběry vyhodit, mělo by to jít přímo v kameře, ale s daleko větším komfortem v počítači.

Jinak pro porovnání, kvalita XD má (jak píšeš)9 Mb/s, DV má 30Mb/s.
Pro domácí video to bohatě stačí, i když já si zase říkám, proč si za méně peněz nekoupit vyšší kvalitu (i když s nižším komfortem - ale já video tak jako tak stříhám, takže pásky jednorázově stáhnu na HDD a pak už to mám v pohodě.).

du]kdyz se nepovede zaber nebo tak[/u]: ha ha ha, já mažu 75 procent záběrů, a to točím převážně ze stativu.
Občas natočím "nohy" (zapomenu vypnout kameru), do záběru ti vlezou lidi, máš to roztřesené, duplicitní záběry atd - to všechno je potřeba vyhodit.c/quote]

vyjmul si to z kontextu.. prvni cast prispevku byla jinak receno "stejne by to nikdo neupravoval na pc"
9mb/sec je maximum stolniho dvd takze kdyby se to editovalo z pasek tak se to stejne musi nejak zkonvertovat na dvd format pres pc na spravnej format a kvalitu 9mb/sec

zapomnel sem uvest ze je potreba to po natoceni poustet jen ve stolnim dvd ktere nepodoporuje divx jen klasicky format..

editace tam je mozna sice je to trochu komplikovanejsi ale nejaka asi virtualni pamet pred vypalenim tam je,takze se vyberou jen ty sceny ktere se povedly uz v kamere

dekuju za osvetleni situace al po precteni nazoru a par recenzi,kladu a zaporu sem usoudil ze nejlepsi volba bude dvd kamera hlavne pro "jednoduchost tvorby dvd s filmem z dovolne ktere bude hrat ve stolnim dvd prehravaci" vim ze je tam par ukonu ktere budou vyzadovat urcity technicky skill ale myslim ze mensi nez tvorba a uprava pres pc a tak nejak usuzuju ze video o tolik lepsi nebude kdyz konecne zarizeni ve kterem se bude koukat na filmy porizene kamerou bude stolni dvd


Panzer, Ty jsi pábitel.

:mrgreen:

Ale přesto si Tě dovolím uzpozornit, že formát , ve kterém většinou nahrávají DVD kamery, nepřehrají stolní DVD . Musí se proto konvertorovat.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 19. 2. 2007 17:01

shelley píše:Som zacinajuci kamerama a chcel by som poradit aku kameru by ste mi odporucili. Planujem v najblizsej dobe kupit kameru tak do 45000 Sk. potrebujem to na profesionalnejsie nakrucanie (svadby, stuzkove a pod.). rozhodujem sa medzi Panasonic NV-GS 400 a 500.
Prosim poradte, ake su dobre a zle stranky tychto kamier. Popripade mi odporucte kameru.

Panasonic GS400? Nie je to nejaky starsi model? Spominana Panasonic NV-GS500 je velmi dobra volba (na tuto cenovu kategoriu), ja planujem filmovu tvorbu studovat, nejake tie videa pre skolu, klipy atd. mam uz za sebou, teraz som dokoncil reklamny spot a pouzivam kameru Panasonic NV-GS280. Co sa tyka kvality obrazu, tak ta je velmi slusna, GS500 by mala byt na tom este lepsie a ked sa s tym clovek pohra v nejakom dobrom programe, ja pouzivam celu seriu profesionalnych programov od Sony, tak vysledok je fakt velmi dobry. Podanie farieb je vdaka 3CCD technologii super, hoci vacsinou natacam zo stativu, tak taktiez opticky stabilizator sa niekedy hodi ked stativ pouzit nemozem. Povodne som chcel kupit koncom roka HD kameru od Sony, no kameru som potreboval uz teraz, tak som sa rozhodol pre tento Panasonic, takze v kategorii okolo 50tis to nemam az tak prestudovane ako v kategorii do 30. Ale keby si vyberam este drahsiu kameru, tak nad modelom NV-GS500 by som tiez uvazoval.
Na druhej strane treba ale aj nejake prislusenstvo, ako stativ, nahradna bateria, nejake tie objektivy, filtre, svetlo, mikrofon..., ked to uz clovek chce pouzivat nie len na bezne ucely, takze treba mysliet aj na to a v tomto je Sony lepsia volba. Keby som to nepotreboval surne, tak by som urcite volil Sony (a o cca. 2 roky do nejakej (polo)profesionalnej Sony pojdem), no teraz bola kvalita obrazu a ine veci co mi Sony v kategorii do 30tis neponukla prioritou cislo 1, takze preto som volil Panasonic.
NV-GS500 dovolim si povedat ze nema, co sa tyka pomeru kvalita/cena, vo svojej kategorii ziadneho konkurenta co by bol lepsi, taktiez aj to zakladne prislusenstvo od Panasonic postacuje, cize da sa povedat, ze na tie svadby a tak by aj stacila, no keby ideme trosku vyssie, tak tu uz by Panasonic na Sony nestacil. Sony ma napriklad sirsiu skalu objektivov a filtrov, maju stativy s dialkovym ovladanim... Cize ak nechces do prislusenstva dalej velmi investovat -> Panasonic, ak nechces dat za kameru viac ako tych 45tis -> Panasonic, ak by si sa rozhodol dat za kameru predsa len viac, tak to uz by som sa pozeral po Sony.

Ale aj tak su tieto kamery len skor minimum, osobne som este nevidel nikoho kto natacal svadbu ci stuzkovu s kamerou pod takych 100tis., ale ked sa s tym clovek pohra a fakt vie filmovat, tak aj s takouto kamerov sa daju robit velmi dobre videa.
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 19. 2. 2007 17:38

kaslu na to kupuju tuhle Panasonic NV-GS 180 EP-S doufam ze se shodnete ze je skvela uz v jinem topicu ste ji doporucovali.. moje prani mit peknou dvd kameru ktera by byla super na vse asi nejde,protoze ste ji vsichni jen poplivali.. :-)

zejtra ji potrebuju koupit tak prosim odborniky aby pokud mysli ze je jeste nejaka lepsi do 10 000Kc tak at napisou jakou dnes prosim a dekuju za rady..
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 19. 2. 2007 21:35

Do 10tis je to dobra volba, urcite lepsia ako ta DVD...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 2. 2007 09:24

Panzer.Dragon píše:Panasonic NV-GS 180 EP-S


Podle mne velmi dobrá volba (Taky používám tříčipovku, ale nižší a starší model NV-GS 75)
vladimir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 2. 2007 09:38

shelley píše: potrebujem to na profesionalnejsie nakrucanie (svadby, stuzkove a pod.). rozhodujem sa medzi Panasonic NV-GS 400 a 500.


Nejsou tyto kamery na profesionální natáčení příliš lehké?

Tyhlety niniaturní kamery se v ruce při natáčení třepou, prostě to neudržíš.

I když s rozpočtem 45K asi nic moc lepšího nepořídíš profikamery stojí cenově o dost výše...
http://www.expandore.com/e_shop/Panason ... _Camcorder
vladimir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 20. 2. 2007 13:59

vladimir píše:
Panzer.Dragon píše:Panasonic NV-GS 180 EP-S


Podle mne velmi dobrá volba (Taky používám tříčipovku, ale nižší a starší model NV-GS 75)e/quote]


ok za chvili uz bude doma se na ni tesim..
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků