3D videa z kamery Sony HDR-TD30

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod luko11 13. 10. 2018 18:05

Zdravím.
Vím, že 3D je asi pasé, ale potřeboval bych poradit v jedné věci. Asi před 5ti lety jsem si koupil 3D kameru Sony HDR-TD30 a k tomu odpovídající TV Sony na sledování aktivního 3D videa. Podotýkám, že jsem natáčel 3D hlavně z důvodu, že jsem si chtěl zachovat 3D vzpomínky na své nejbližší, kteří již dnes nejsou mezi námi. Asi jsem udělal něco špatně, protože jsem si zkopíroval napřímo celý obsah karty z kamery do PC za účelem archivace. Nyní jsem zkopíroval celý obsah zpět na USB disk a SDHC kartu a chtěl přehrát v 3D televizi Bravia . Zdá se ale, že 3D obsah je ztracen, TV přehrává nahrané soubory pouze ve 2D, nedetekuji 3D obsah. Ani 3D kamera (všechny soubory nahraji na SDHC kartu zpět) nedetekuje 3D obsah, napíše, že kartu mám zkopírovat do PC a opravit.... Jedině program PlayMemoriesHome má v ikonce souborů v pravém horním rohu zn. 3D, ale příponu .MTS Kde jsem udělal chybu? Je 3D obsah navždy ztracen pouhým kopírováním ? Poradí někdo? (neexistuje někde nějaké specializované 3D forum?)
Děkuji moc za reakce.Luboš
luko11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 19. 10. 2018 14:34

Podíval jsem se do návodu k té kameře a dozvěděl se, že 3D video je uloženo ve formátu MPEG-4 MVC/H.264 AVCHD. Takže informace o 3D je přímo ve video souborech.
Stejný formát se používá na 3D Bluray discích, takže by takový Bluray přehrávač mohl tento typ záznamu přehrát např. z USB klíče.
Problém u kamery je v tom, že kromě vlastních video souborů mívá na SD kartě uloženy ještě další pomocné informace, třeba i o tom jestli je příslušný video soubor ve 3D a už to pak nezjišťuje podle skutečného obsahu video souboru. (nejsem si jistý, zda náhodou nejsou tyto soubory neviditelné, tj. nemuselo dojít k jejich zkopírování na počítač)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků