SJCAM SJ5000x Elite vs GitUp Git2(P)

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luky1989 14. 6. 2017 12:54

Dobrý den,

plánuji si pořídit první akční kameru. Protože budu kameru využívat jen několikrát do roku, a to převážně při cestování, rozpočet mám stanovený do 4 000 Kč.

Dle recenzí jsou dvě výše zmíněné kamery tím nejlepší, co se dá u nás do této cenové hladiny pořídit. Stále se ale nemohu přiklonit k vítězi. SJCAM SJ5000x Elite má rozhodně lepší obraz; je ostřejší, noční snímání vypadá také kvalitněji. Na stranu druhou nemá tak kvalitní stabilizaci obrazu (kterou při typu nahrávání – okolí měst a přirody + pod vodou při potápění - využiji jen minimálně) a baterie má o cca 15 minut kratší výdrž. Co mě ale velmi odrazuje, je velice tiché nahrávání zvuku (špatné umístění mikrofonu). Otázkou je, kolik videí bude opravdu pořizováno kvůli zvuku, a kolik především kvůli obrazu, kdy nebude problém dát do pozadí hudbu.

Před nedávnou dobou vyšla kamera GitUp Git2P, jejíž hlavní změna je v odlišném senzoru; namísto Sony je Panasonic. Dle videí na youtube to vypadá, že je jde o změnu k lepšímu, zatím je ale na internetu recenzí jako šafránu.

Proto bych se rád obrátil na Vás s prosbou, máte-li nějaké zkušenosti s tou či onou kamerou, jak jste spokojeni? Co Vám vadí? Co se Vám naopak líbí? Kterou kameru byste raději zvolili?

Mnohokrát děkuji za případné reakce.
Luky1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duves 26. 6. 2017 14:09

SJCAM SJ5000x Elite ma sklamala, odstupujem od kupnej zmluvy.
Stabilizácia o ničom, štvorčekovanie
https://youtu.be/KLArFAAYLXg
Pentax k-5II, Olympus OM-D E-M10, Olympus E-PL5 pre IR foto.
upravujem DSLR (len APS-C) a micro 4/3 pre IR fotografiu: http://fotovesely.ephoto.sk/
duves
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků