Co z těchto DSLR ? Kdo mi poradí, bůh mu to oplatí :)

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tiidii 22. 5. 2017 20:02

Ahoj,

prosím o radu. Sám už jsem toho pročetl tolik a stejně nevím...

Chci točit videa převážně v interiéru. Vybral jsem si tyto dva foťáky Nikon 5300 a Nikon 5500. Proč nevolím Canon? Je mi sympatičtější 1080 na 60p. Jediný podobný Canon v této cenové relaci je tak 700 D a nevím, zdali by byl lepší.

Jaký byste doporučili levnější DSLR na natáčení videa? Rozdíl mezi zmíněnými Nikony je 5000 Kč a nepřijdou mi tak "rozdílné, tak jestli to za to stojí. Případně nějaký návrh od Canonu? Ještě jsem se díval na Lumix G7, ale o těchto kompaktech popravdě vůbec nic nevím, tak mám strach, že bych šel do něčeho úplně naslepo...

Dále bude na video dostačující objektiv, který má Nikon v bundle jako v základu nebo bych měl koupit jiný, speciální na video?

U Nikon 5500 pry jde stašně slyšet strojek objektivu, aleto snad přejdu, točím na tascam a rode externě.

Je to delší dotaz, ale budu vděčný za reakci někoho, kdo se v tom vyzná. Já jsem úplný začátečník. Díky!
tiidii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanx 22. 5. 2017 20:27

Spíš bych se ptal v sekci foto. https://digiarena.e15.cz/
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tiidii 22. 5. 2017 20:39

tak zkusím to i tam. Děkuji
tiidii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinmacak 22. 5. 2017 21:59

"U Nikon 5500 pry jde stašně slyšet strojek objektivu..."

Záleží na tom o jaký typ objektivu se jedná, viz recenze na Nikon objektivy na webu, který jsem ti poslal v SZ. Jinak ale osobně bych šel do D5600. Mám teď D5500 a jsem velmi spokojen, důvod k upgrade přímo nemám, ale kdybych z nějakého důvodu musel koupit teď nový, jdu 5600. M
martinmacak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tiidii 22. 5. 2017 22:06

ouki děkuji za radu. Kouknu na to
tiidii
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků