Nová rodinná kamera

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomo80 3. 5. 2017 19:24

Ahojte,
poprosim vas o vyber kamery prioritne na natacanie 8 mesacnej dcery, na rozne rodinne akcie a pod. Poziadavky su min. FHD, kludne moze byt 4K, kvalitny obraz, vyborna opticka stabilizacia, prijemne drzanie a jednoduche ovladanie kvoli manzelke, co najdlhsia vydrz, idealne hladacik (nie je vsak podmienkou), cena do cca 1000 EUR, moze byt trochu viac ak to bude odovodnene. Na druhu stranu, ak sa usetri na kamere, radsej prikupim kvalitnejsi fotak, ktory je tiez v plane.
Zatial mi brat pripravil niekolko favoritov:
1. Sony FDR-AX53 (vyborna kvalita a stabilizacia)
2. Sony HDR-CX625B (vyborna kvalita a stabilizacia za rozumnu cenu)
3. Panasonic HC-VXF990
4. Panasonic HC-V380EP (vyborna cena)
5. Canon LEGRIA HF G40 (vyssia cena, vyborna kvalita)
6. DJI Osmo+ (zaujimave riesenie, neviem ako by sa s nou narabalo manzelke)
7. GoPro Hero5 + Karma Grip (podobne ako Osmo, zaujimava aj pre outdoorove aktivity)
Mate s tymito kamerami nejake skusenosti? Ktoru by ste mi odporucili?
Vdaka za pomoc.
T.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod Breby 4. 5. 2017 06:59

Ahoj,
neuvažoval si o tom že by si kameru nahradil fotoaparátem? Dnešní fotoaparáty už mají velice slušnou kvalitu videí se stereo zvukem. Teda aspoń já to tak řeším, s fotákem natáčím besídky a různé další situace a kombinuji to s focením.
Je to jen pro zamyšlení, jestli ti tu spamuji omlouvám se .o))
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod tomo80 4. 5. 2017 07:42

Ahoj, uvazoval som nad tym, ale zamietol som to. Predsa len kamera sa drzi lepsie a bude hlavne pre manzelku. A fotak by mala byt lepsia (bez)zrkadlovka, takze to do ruky zene zasa nedam.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 4. 5. 2017 09:15

foťáky majú slabý mikrofón,dobrá pomôcka pri výbere sú rôzne testovacie videá na YT,Vimeo,pozeraj aj na výdrž batérie a iné detaily
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod encroft 4. 5. 2017 11:03

Právě kvůli dětem jsem se rozhodl pořídit si outdoor kameru. Výhodou je malá hmotnost a rozměry, takže nebyl problém ji stále nosit u sebe a pokud má slušnou stabilizaci, není zapotřebí ani gimbal. Navíc je využitelnější k akčnějším záběrům, které s dětmi dřív, nebo později, přijdou (kolo, lyže, plavání)...a třeba záběr pod vodou, když se učí plavat normální kamerou nenatočíš. Nevýhodou je naopak zvuk, který je u většiny kamer celkem mizerný, takže pokud podporuje extení mikrofon, je to plus. Horší mohou být i záběry v v noci, nebo málo osvětleném interiéru či exteriéru, ale i to se celkem dá nastavit. Co se týká obrazu, tak ten je u dražších kamer výborný, jen může vadit příliš širokoúhlý záběr a rybí oko (dnes bych volil outdoor kameru s FOV 90). Jinak, co nejde natočit kamerou natáčím lepším mobilem. Takže za mě bych doporučil Xiaomi Yi 4k a jestli to budeš stříhat, tak třeba i pro manželku, a pořád budeš na slušné ceně :) Můžeš natáčet 4k@30 fps (lépe 2,7 k @60fps), takže je to i do budoucnosti a rybí oko se dá korigovat ve videoeditoru...a pokud by tě neuspokojila elektronická stabilizace, můžeš časem dokoupit gimbal.
encroft
Junior

Odeslat příspěvekod tomo80 8. 5. 2017 10:28

Vdaka za dobry tip, nevyzera vobec zle. Asi ju kupim a uvidim ci bude vyhovovat. A ked nie, tak si ju necham cisto na bicykel a dokupim tu Sony AX53.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod tomo80 11. 5. 2017 06:39

Ahojte, este jedna otazka, neoplati sa zobrat radsej Xiaomi Yi 4k+?
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 5. 2017 07:38

Číňani obecně mají horší ostrost a tvarový zkreslení (daň za menší, lehčí a hlavně lacinější optiku - převážně plastovou), barevný podání (horší snímací čipy, horší procesory pro zpracování obrazu) a hlavně horší stabilizaci obrazu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod trent 11. 5. 2017 10:17

Koukni na recenzi té xiaomi třeba na Svět androida.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod encroft 11. 5. 2017 10:54

Hlavním přínosem Xiaomi Yi 4k+ oproti staršímu modelu je, že umí 60fps ve 4k. Pokud chceš natáčet ve 4k, tak je to významný přínos (video je při švenkování plynulejší, než při 30 fps). Pokud není problém připlatit cca 2,5 tis., tak bych šel do novějšího modelu.
encroft
Junior

Odeslat příspěvekod banner 11. 5. 2017 13:02

Příjde mi, že Xiaomi kamery mají horší dynamický rozsah, barvy a ostrost než kamery od GoPro. Záleží, jak na tomhle moc záleží.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marian86 11. 3. 2019 08:49

Ahoj, chtel jsem se zeptat jakou kameru by jste mi doporucili. Jde o toceni rodinnych dovolenych, deti, jen pro osobni ucely, toceni z ruky bez stativu.

Cena by mela byt do 15 tisíc. Muj favorit je SONY FDR-AX33. Mimo jinych parametru se mi libi, ze umi tocit ve 4K (ano, vim, ze jen 25p), ma i hledacek. Nelibi se mi, ze je tezsi nez ostatni v teto kategorii.

Moje otazky tedy jsou, v prvni rade, jestli je to velky problem tech 25p? Hodne jsem o tom cetl, nekteri pisou, ze je to OK, pokud kameraman nebude mavat s kamerou atd. a nekteri zas pisou, ze urcite ne, radeji FULL HD (ze radeji kvalitnejsi FULL HD) nez "rozmazane" 4K, protoze chipy jsou u techto levnych kamer male, a kvalitneji zaznamenaji FULL HD. Mate nekdo zkusenosti konkretne s tocenim 4K s FDR-AX33? Cetl jsem, ze nekteri mate zkusenosti s FDR-AX53 a ze u 4K se moc nelisi od FDR-AX33?

Pokud by byla moznost tocit ve 4K, tak vystup by byl ve 4K. Pokud to 4K by bylo nepouzitelne, tak jakou FULL HD kameru? Vzit tu FDR-AX33 a tocit ve FULL HD? Nebo nejakou jinou, ktera je levnejsi, nema 4K a FULL HD bude tocit stejne dobre jako tato?

A co takhle Panasonic HC-VX1? U ni se mi libi, ze je lehoucka, je z roku 2018 (FDR-AX33 je tady uz z roku 2015) ale zase uvadeji nizsi vydrz a bez hledacku.

Diky za kazdy postreh!
Marian86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda78 11. 3. 2019 13:13

A co třeba DJI OSMO Pocket? Za mne jednoznačná volba na 4K kameru kolem 10 tis.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod Marian86 11. 3. 2019 15:42

Vypada to opravdu zajimave:) i pres to, ze to ma 60p, tak nevim jestli nejit do klasicke kamery, ktera ma opticky zoom, vetsi display. Taky jsem cetl, ze tato netoci moc dobre v mistnosti, kde neni takove osvetleni. Mas sam zkusenosti s tou DJI kamerou? Pripadne obecne zkusenosti s natacenim 4k v 25p?
Marian86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda78 11. 3. 2019 16:32

Já si myslím, že v noci celkem ok...Tak samozřejmě to není jak ve dne, ale v rámci této cenové kategorie to je super, výrazně lepší než ta Sony.

DJI Osmo Pocket
https://www.youtube.com/watch?v=C9h5Xb6ga70

SONY FDR-AX33
https://www.youtube.com/watch?v=nDinn-gV1rY

Zdeněk
Zdenda78
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků