Výběr kamery Osmo vs. CSC fotoaparát

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rendy-R10 27. 4. 2017 19:20

Dobrý den, rád bych zkušené uživatele požádal o pomoc při výběru kamery, jelikož já, jakožto amatér nedokáži objektivně posoudit, jaký výběr by byl správný a vhodný. Občas natáčím záběry z výletů po ČR či Evropě a nově nyní mám možnost natočit svatbu. Zatím jsem se začal rozhodovat mezi DJI Osmo X5 Pro (naskytla se mi možnost sehnat za 2/3 ceny) díky skvělé stabilizaci, a dále pak CSC bezzrcadlovkou Panasonic G7 s elektronickým gimbalem Zhiyun-tech Crane 3 (popř. Feiyu Tech MG Lite 3). Jako další mi ještě nadchla varianta s Panasonic GH4, kde už je ale trochu hraniční rozpočet.

U DJI Osmo X5 mě bohužel zklamává bitrate, který u 4K dosahuje max. 60Mbps. i Když u G7 je bitrate při 1080p okolo 30Mbps, nemohu se zbavit dojmu, že je obraz přijemnější a celkově lepší než u Osma, i když by to mělo být naopak. Možná se však mýlím, přeci jen nemám videa pro objektivní posouzení. Naopak GH4 vyhrává asi ve všem, je to ale vykoupené cenou...

Nahrávat hodlám bohužel ještě do FullHD (i SlowMotion s více snímky), vzhledem ke své sestavě, která nedokáže na 100% zpracovat 4K.
Mohl bych Vás poprosit o radu, jaký systém by byl nejvhodnější pro nejlepší obrazovou kvalitu a mobilitu, jak z již zmíněných produktů, tak i třeba Vámi nově navrženými díky zkušenostem?

Mockrát děkuji
Rendy
Rendy-R10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr311 8. 2. 2019 09:09

Koukám že nikdo neodpověděl, tak alespoň se ze zajímavosti zeptám, jak nakonec dopadlo rozhodování, který model zvítězil?
petr311
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků