Externí záznam zvuku

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod S.C.A.R.A.B.E.U.S. 16. 4. 2017 12:02

Dobrý den.

Natáčím videa s tématikou pobytu v přírodě na YouTube. Natáčím na Xiaomi Yi (časem možná přejdu na DSLR) a jelikož natáčím venku, mám často problém s "pazvuky" ve zvukové stopě (Chrastění, drnčení, cvakání, vítr - ten hlavně). Další věc, co mě trápí je když otočím hlavou od kamery tak mi není rozumnět :).

Takže jsem uvažoval o něčem, na co by se dal nahrávat zvuk a měl bych u sebe klopový mikrofon, samozřejmě s "mrtvou kočkou" ...tedy spíše s "mrtvou myší". Kočka je na klopák moc velká 8-D

Poradíte kombinaci Rekordér-klopák?

Další parametry jsou rozumná cena (cca 4x Palacký, maximálně jeden Masaryk 8-D ) a také výdrž na baterie. Hodina je málo a zase nepotřebuju aby to vážilo deset kilo. :D

Díky všem za rady!
S.C.A.R.A.B.E.U.S.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DavidMat 16. 4. 2017 18:10

Jestli můžu doporučit, tak určitě tohle: http://tascam.com/product/dr-70d/ (Dělají i dva další trochu odlišné modely)
Je to přímo určené pro nahrávání zvuku spolu s foťákem. Spojeno dohromady přes stativovej závit. Dva vestavěné mikrofony můžou neustále velice kvalitně nahrávat směrem pohledu kamery, a pak máš kanály volné pro cokoliv, například ten klopák, nebo mikrofon otočený tvým směrem na komentář. Jen počítej s tím že pokud hodně otočíš hlavou, tak se hlas ztratí i z klopáku, to by vyřešil jedině headset. Cenou je to trochu vejš, ale zíškáš momentálně asi nejlepší dostupné řešení. Zadalší pokud máš/budeš mít foťák se vstupem externího zvuku můžeš do něj rovnou nahrávat a neřešit následně synchronizaci...
xDuoo X10, Beyerdynamic DT1350, iBasso IT03. AKG K701
DavidMat
Junior

Odeslat příspěvekod S.C.A.R.A.B.E.U.S. 16. 4. 2017 19:47

Uf. Tohle je trošku mimo. I kdyz pak časem k DSLR o tom popremyslim.

Představoval jsem spíš něco jako lepší diktafon.
S.C.A.R.A.B.E.U.S.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DavidMat 16. 4. 2017 20:28

Aha, tak v tom případě by se ti mohlo líbit http://www.rode.com/microphones/smartlav-plus
Jen to vrazíš do mobilu a soft je zdarma...
xDuoo X10, Beyerdynamic DT1350, iBasso IT03. AKG K701
DavidMat
Junior

Odeslat příspěvekod S.C.A.R.A.B.E.U.S. 16. 4. 2017 21:02

Moc pěkný :).
S.C.A.R.A.B.E.U.S.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DavidMat 16. 4. 2017 21:23

Akorád to pak budeš muset synchronizovat s obrázkem
xDuoo X10, Beyerdynamic DT1350, iBasso IT03. AKG K701
DavidMat
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků