Střih videa bez počítače

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod artam 6. 3. 2017 16:36

Nuž, musíš otcovi vysvetliť, že doba sa zmenila. Že pre domáci strih mp4/h264 videa sa bez počítača prakticky nezaobíde a bude sa to musieť naučiť.
Zbytočne tu budeš neustále požadovať o "jednoduché" riešenie a odmietať rady zahrňujúce počítač. Na to odpoveď nedostaneš, pretože "jednoduché" riešenie, ako existovalo u dvd rekordérov, už neexistuje. :(
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 6. 3. 2017 16:40

to moc neberu, to je pohled stylu "jedine tak, jak to delam ja je ten spravny"
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 3. 2017 18:21

Ne, to je pohled tvýho táty - "tak jak to dělám já to musí stačit každýmu". Jak napsal Artam, s posunem k vyššímu rozlišení videa rostou i nároky na výpočetní výkon a ten dostupný rekordéry neposkytnou. A ty co koupíš už jsou doslova výběhový typy, protože "už se s nima jednoduše nepočítá" asi jako s nejmenovanou rasou ve StarTreku.

Jasně, budeš namítat že táta má furt tu svou starou kameru a její rozlišení se nezvedlo, ale je to něco podobnýho, jako "vybavení autoservisu" - dneska autoservis jenom s nějakýma maticovýma klíčema a zvedákem bez elektronický diagnostiky provozovat nejde, protože moderní auta jsou tak nacpaný elektronikou, že bez elektronický berličky jsou nediagnostikovatelný = takový závady, co se u starýho motoru šáde bez jakýkoliv elektroniky projevily prakticky okamžitě na zvuku a způsobu chodu motoru nebo i třeba na ochotě startovat (a přitom byly a jsou jednoduše odstranitelný) moderní řídící jednotka svojí regulací parametrů doslova schová před diagnostikou "poslechem a poklepem" = tradičníma metodama mechošů předelektronický éry. Takovej mechanik bez elektroniky na moderním motoru nepozná nic, protože se nemá svýma smyslama "čeho chytit" = motor pořád startuje a běží, i když kdyby ho připojená elektronika neregulovala, dávno by ani neškytnul. To, že regulující elektronika už "jede na hraně regulace" se prostě bez elektronickýho "překladatele" nikdo nemá šanci dovědět, i když řidič při jízdě "něco divnýho pociťuje".

Stejně tak je to i s dnešním videem - techniku svojí úrovní odpovídající "sdruženýmu paltestu JP051" (ročník 1985) na kterou je tvůj tatík při svý práci zvyklej už prostě novou nekoupíš a i "do servisu specializujícího se na dneska historický auta jako šáde, moskvič, wartburg nebo žiguli" si musíš koupit takovou, která "umí i dnešní motory" = výkonnější software plus k jeho chodu odpovídající hardware - prostě proto, že nic jinýho na trhu dostupnýho není i když drtivou většinu funkcí, který ta nová technika má k dispozici na ty "starý káry" nikdy nevyužiješ ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannk 7. 3. 2017 10:15

to uz jsme ponekud oddriftovali :)
preji hodne uspechu az se budes v 75 zacit chtit ucit ovladat teleport, ktery bude funogvat na uplne jinem principu nez to, co jsi doposavad znal a vse co umis a vis bude irelevantni.
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod artam 7. 3. 2017 18:22

V tom prípade, ak sa v 75 nenaučí ovládať ten teleport, tak sa bude musieť zmieriť s tým, že zostane do konca života sedieť na gauči a cestovanie bude pre neho nenaplneným snom.

Táto paralela je bohužiaľ plne aplikovateľná na tvojho otca. Pokiaľ sa nenaučí strihať video na počítači (stačí základy, ktoré sú u každého softvéru prakticky rovnaké), ostane pre neho strihanie mp4/h264 videa len nenaplneným snom.

Nepíšem to preto, že ja to tak robím a chcem nútiť iných, aby to robili tiež takto. Je to skrátka aktuálna skutočnosť, že inak to v domácich podmienkach robiť nejde.

Boli časy, keď sa v rozhlasovom štúdiu zvuk "strihal" doslovne - nožnicami sa strihali magnetofónové pásy a lepili požadované sekvencie v poradí podľa potreby. Bola potreba určitá zručnosť a aj príslušná technika.

Predstav si, že by si takého zvukára z 80-tych rokov priniesol do dnešnej doby a dal mu zostrihať nahrávku, zaznamenanú dnešnou technikou a on by ťa nútil, aby si vymyslel spôsob, ako to urobiť nožnicami a za použitia cievkového magnetofónu. Čo by si mu poradil?
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 3. 2017 19:19

A právě proto jsem nabízel možnost třeba si zatelefonovat a domluvit se, co a jak jde dělat - ten můj známej taky není extra elektronik nebo PC maniak - on je právě spíš přes ty videa - dělá na nich od doby VHS ... No, kdo nechce, bude chodit pěšky a nebude moct žádnej teleport využívat.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků