360° videokamera

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Geher61 21. 12. 2016 14:19

Čauky :), nemáte někdo 360 -ti stupňovou kameru? Napadlo mě, že třeba na dovolenou třeba do hor to musí bejt fakt úžasný. Potom se kouknout na ty záběry hor, když budete mít do všech stran.
Geher61
Junior

Odeslat příspěvekod Ales_Kal 13. 1. 2017 12:19

Koukni na Snapcam, ta je 360° co jsem koukal.
Ales_Kal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidofs.cz 16. 1. 2017 09:33

Připojuji se s dotazem na 360 kamery. Právě mi odešla moje stará normální kamera Panasonic, tak řeším co koupit nového. 360 kamery mě lákají zejména kvůli luxusním selfie fotkám, ale řekněte mi na rovinu někdo kdo kdo jí máte. Hodí se to na klasické natáčení a následné přehrávání na TV, nebo to je jen k prohlížení na tebletu nebo VR brýlích? Z ukázek na youtube jsem v rozpacích, protože veškeré záběry mi přijdou jaksi zdeformované a pro zachycení detailů k ničemu. Navíc si myslím, že u těchto kamer nejde používat zoom, takže, když chci natáčet na dovolené, tak mi to přijde nepoužitelné. Co myslíte?
davidofs.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ales_Kal 17. 1. 2017 11:48

Hele na VR je to super, ale na telku to ani moc není, nevyužiješ celý potencial ://.
Ales_Kal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidofs.cz 17. 1. 2017 13:58

to je mi jasné, že na televizi nevidím 360°, ale pokud bych jí přesto pořídil, tak bych byl nerad, kdyby mi to na televizi obraz nějak deformovalo, proto se ptám někoho kdo ji má, jak vypadá výstup na TV? Jestli to je nějak do oblouku, nebo se to dá sledovat jako normální film...
davidofs.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod encroft 18. 1. 2017 08:05

Pokud vím, tak u těchle kamer jde většinou nastavit úhel záběru, tj. od 360 do cca 170, což odpovídá standardní outdoorové kameře. 360 vypadá na PC efektně, ale pro sledování na TV to bude nepoužitelné. Navív i ten efekt vč. těch selfie fotek se časem vytratí a zjistíš, že není nad klasický úhel záběru (zvlášť, když jsi měl před tím bežnou kameru). Outdoorovou kameru používám i na dovolené...má to své výhody i nevýhody, ale je to celkem v pohodě. Kdybych se dnes rozhodoval, šel bych do GIT2 s objektivem FOV 90, kde není deformace, která je běžná u jiných outd. kamer.
encroft
Junior

Odeslat příspěvekod Ales_Kal 25. 1. 2017 12:56

Ahoj, sorry za pozdní odpověď, nějak sem nestíhal. Každopádně, kamera zabírá úhel 360°, bohužel se nejedná o čistých 360°, ale jen jakoby v horní polovině, ale i to stačí.
Ales_Kal
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků