Rodinná kamera

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod freedyspeed 15. 12. 2016 12:10

Zdravím,

vybírám kameru na rodinné videa, tedy točení dětí, dovolené, výlety, apod..
Běžnou, ne sportovní
4K televize už máme, takže asi jo..
Nějaké ty stabilizace a tak... jak dnes fungujou ty WIFI a podobně v kamerách nevím, ale nové technologie máme rádi, takže byc se tomu nebránil..
Vůbec tomu nerozumím, těm vícečipům a podobně, tak prosím moc o radu..
Rozpočet 15-25tkč

PS: Vzhledem k firemním dodavatelům bych preferoval CANON, případně SONY.. i když máme třeba rádi Panasonic, tak pokud se najde za fajn cenu, tak i ten třeba..


Omáčka:
Dneska máme kvalitní telefony, akční kamery a všechno možné, ale nějak mám pocit že starou dobrou kameru to nenahradí a člověka to prostě netrkne ten mobil vytáhnout - kdežto kamera je něco o čem člověk rozhoduje jestli vzít sebou a pokud ano, tak opravdu natáčí..
před 10-15lety jsme měli mnohem více záznamů, než dnes, kdy máme mnohem kvalitnější techniku..
Máme SJCAM 4000, takže sportovní kameru máme, třeba rodiče s tím neumí zacházet, nevyhovuje jim to, já osobně jsme s tím měl zase propblém skrz to propojení s mobilem, apod.. Použili jsme ji zatím jen na dovolené a tam je to super věc, v klidu se to dá vzít beze strachu na pláž a tak, ale nekryje se mi to použitím s kamerou..

Takže co od kamery chtít? Televize se 4K už se nám do rodiny pomalu prokousávají, monitory taky už někteří máme s vyšším rozlišením než FHD, takže tomu 4K bych se možná nebránil.. ono přecejen FHD televize připojená přes HDMI do PC to taky přehraje, jen se to zmenší, že..
Prioritou je asi kvalita obrazu, jestli tam nějak hraje roli i ta plynulost a tak, tomu já nerozumím.. jen třeba vím že telefon s více Mpx je dobrý díky tomu, že i když si Mpx snížím, tak optika je lepší a tak 3MP fotka vypadá lépe než na nativním 3MP foťáku..
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 17. 12. 2016 21:02

U 4K kompaktních videokamer je trochu nevýhoda, že 4K umí natáčet se snímkovou frekvencí maximálně 25 či 30 sn/s - tím je plynulost pohybu poněkud omezenější. Ve FullHD režimu je to pak u nich v pohodě, tam pak zvládají 50 nebo 60 sn/s.
Na druhou stranu, až 60 sn/s i ve 4K dnes umí pouze větší kamery od Panasonicu a SONY v cenách nad 100 tisíc Kč.

-- 17. 12. 2016 22:12 --

Co se týče výběru v nižší cenové hladině, 4K má v nabídce SONY, Panasonic a JVC. Canon se soustředí výše.
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků