Outdoor kamera do 8000,-

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LMRig 28. 5. 2016 13:02

Zdravím, vybírám nějakou outdoorku, klidně bazar.

Mám jen pár podmínek:
- dálkové ovládání
- FullHD 60FPS - důvod níže
- co nejlepší obraz při třepání

Kamera bude primárně na motorku (proto ta stabilizace) a pak na dovolené pod vodu, žádné extra šílenosti..

Měl jsem v hledáčku GP Hero 3 z bazaru, ale co jsem zjistil, že nemá stabilizaci, tak jsem od ní upustil. Pak byla ještě AEE MagiCam S71 s bohatým příslušenstvím, ale tam je zase prý otřesná kvalita kamery - zasekávající se ovládání, 210g v krytu, špatný zvuk (prý se čeká na FW, ale už několik měsíců). Nakonec Hawkeye Firefly 6S, která točí nádherně, stojí málo, ale zase nemá ovládání :-( .

Dokázal by někdo poradit? Spíš co se týče parametrů kamery jako je snímač atp. V tom se nevyznám.
Díky za každou radu.

PS: Stále jsem asi nejvíce nakloněn Firefly, ale nevím, jaké je ovládání, když je to někde přidělané.
LMRig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LMRig 29. 5. 2016 20:53

Nakonec jsem se vykašlal na levné a vzal Hero 4, protože nabízí vše, co je potřeba...

Jen bych potřeboval vybrat ještě vhodnou kartu, mám tu:

1) Sandisk Extreme Plus U1 (už se prodává jen lepší U3), ale bude stačit i U1?
2) Sandisk Extreme
3) SanDisk Ultra
4) Samsung Evo

Je některá z nich dostačující na 4K/30FPS a 1080/120FPS? Nebo bych měl koupit nějakou lepší?

Díky.
LMRig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 30. 5. 2016 07:32

Důležité je, aby karta splňovala minimálně Class 10 (třída rychlosti)-
https://gopro.com/help/articles/Block/m ... iderations
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub.nov 13. 6. 2016 14:19

Zdravím, co říkáte třeba na tuhle kameru: http://www.motomaniac.cz/elektronika-1/ ... ram=kamera? Myslím si, že vypadá dobře. Nebo se případně inspirovat tady: https://www.dtest.cz/clanek-4334/test-s ... kamer-2015. Snad se na to dá spoléhat.
jakub.nov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod josefamos 25. 8. 2016 11:26

čau čau, já jsem si teď před prázdninama koupil lamax X8.. tak kdyžtak na ni taky koukni.
josefamos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavelos 25. 8. 2016 12:39

V téhle cenové kategorii a se stabilizací podle mě přichází v úvahu už i lepší kamery. Shrnutí níže:
  • Xiaomi Yi 2 4K
    • Výhoda: Nejnovější z lepších kamer, nejlepší obraz z uvedených (na některých srovnávacích záběrech na YoutTube i lepší než GoPro 4)
    • Nevýhoda: oproti níže uvedeným není Xiaomi tak prověřená co do odolnosti, spolehlivosti atp.
  • Sony HDR-AS200
    • Výhoda: Prověřený výrobce kamer (má i vlastní čipy)
    • Nevýhoda: Dražší příslušenství
  • GARMIN VIRB X
    • Výhoda: Nejoutdoorovější z uvedenýžch (slušně vodotěsná i bez pouzdra), navíc má GPS, což se při použití na motorce může hodit.
    • Nevýhoda: Obrazově mírně horší než výše uvedené. Navíc také dražší příslušenství.

S kamerami Lamax nemám zkušenost, ale co do kvality je mám zařazené na úrovni Xiaomi, přičemž výše uvedená kamera Xiaomi má určitě lepší obraz než všechny současné Lamaxy.

Jen pro upozornění – stabilizace je ve všech těchto malých kamerkách dělaná softwarově, tzn, že podle úrovně třesu lehce ořezává obraz a snižuje tak úhle záběru. Při běžném použití by to nemělo hrát velkou roli (a hlavně není alternativa), jen na to upozorňuji.
Pavelos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josefamos 30. 8. 2016 11:45

S Xiaomi nemám zkušenosti, ale co jsem koukal tak třeba vodotěsný pouzdro se u nás moc nedá koupit, pak jedině Aliexpress atd.. a tam neni jistá moc ta vodotěsnost :(
josefamos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavelos 30. 8. 2016 12:21

Ono to tak bylo i u původní Yi Sport kamery, že se u nás začala prodávat nejprve samotná kamera a příslušenství až asi o měsíc později. Například pouzdro ale mají tady.

Obecně bych se v tomhle Aliexpressu a podobných nebál – obchody u nás to beztak mají z podobných shopů, vzhledem k tomu, že Xiaomi nemá v ČR oficiální zastoupení. Snad jen samotnou kamerku bych kvůli snazší případné reklamaci koupil tady.
Pavelos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josefamos 31. 8. 2016 11:55

Právě já s alim nemám zrovna ideální zkušenosti ohledně reklamace :D jednou sem takhle reklamoval nějakej kryt na mobil.. napsal jsem jim jak dlouhej sloh.. že to neni to co jsem chtěl atd.. ještě přiložil fotku.. a oni mi poslali jako odpověď jen dva vytlemený smajlíky :D aneb co dokáže víc *****.. než tohle :D
josefamos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buben13 23. 11. 2016 13:45

Čau, narazil jsme na netu že od 5.12. bude v prodeji nová kamera lamax x10 co si o ní myslíte? Za mě ty parametry i ukázkové video vypadají hodně dobře.
buben13
Junior

Odeslat příspěvekod Pavelos 23. 11. 2016 14:48

Zdravím, Lamax x10 je klasická čínská kamerka se Sony senzorem, prodává se ve světě pod různými brandy, např. SJCAM SJ7 Star, který se má také prodávat i u nás. Má snímač IMX117, tj. stejný jako mělo GoPro Hero 4.

Na druhou stranu také čínská, ale dražší Xiaomi Yi 2 4K má ještě novější čip. Více například zde: http://www.digitalnikamery.com/news/sjc ... top-kamer/
Pavelos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buben13 24. 11. 2016 14:14

Ta x10 má procesor A12 zatím co Xiaomi má horší A9SE a X10 je o trochu levnější. A hlavně k tomu je hodně přislušenství, který si u Xiaomi pokud ho budeš chtít musíš koupit a to taky nebude nejlevnější záležitost.
buben13
Junior

Odeslat příspěvekod Pavelos 29. 11. 2016 12:00

S tím procesorem to není tak jednoznačné. Oba jsou stejně staré – byly představené v jeden moment jako nástupci staršího A9. Specifikace vypadají podobně, jediný výraznější rozdíl vidím v tom, že A12 je jednojádrový + umí HDMI 1.4, zatímco A9SE dvoujádrový + umí HDMI 2.0. A9SE je také dražší než A12, proto je A12 v levnějších kamerách.

Konkrétní produktové specifikace jsou zde:
Srovnání procesorů v praxi (například rychlost menu či zpracování fotek) se mi ale nepodařilo dohledat. Rozdíly budou každopádně tak malé, že by při výběru kamery měly hrát výrazně menší roli než použitý čip.
Pavelos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buben13 10. 4. 2017 11:20

Tak co na ní říkáš teď když už je v prodeji delší dobu? Já koukal na videa a ten obraz je fakt něco. A ta stabilizace obrazu taky dost pomáhá. :)
buben13
Junior

Odeslat příspěvekod Pavelos 10. 4. 2017 12:00

Já pořídil nakonec Sony X3000, který je cenově jinde. Každopádně až na uživatelské rozhraní a celkový způsob ovládání (tady GoPro zatím nemá konkurenci) jsem spokojený, jak jinak :-)
Pavelos
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků