Kamera x foťák x mobil - na cestování v létě

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palan 2. 5. 2016 13:17

Ahoj,

v létě mám v plánu poměrně dost cestovat a u řady míst, které plánuji navštívit nemá cenu fotit, ale bylo by lepší natáčet. Jenže vlastním bohužel pouze tyto přístroje:

1) kamera (SONY, netuším model) kterou vlastním je stará cca 10 let, natáčí jen v rozlišení 480p a kvalita videa není nic moc = nepoužitelné.
2) fotoaparát (SONY Cyber Shot HX5, viz třeba http://www.digimanie.cz/recenze-sony-cyber-shot-hx5-pan-temer-dokonaly/3242 ). Je starý cca 5 let, video natáčí ve FullHD a nabízí obdobnou kvalitu jako kamera - výsledné video je však takové neostré, chybí mu barvy a často je zašuměné...
3) mobil (Nexus 5X) natáčí ve srovnání s kamerou i foťákem kvalitní video - ostré, pěkné barvy, nešumí ani v horším světle, jenže nemá stabilizaci obrazu, takže video je ok pouze pokud stojí člověk na místě. Ve chvíli, kdy během natáčení jdu, tak je video nekoukatelné.

Takže vlastně nemám čím natáčet. Potřeboval bych poradit, co dělat. Do kamery investovat nechci (kromě léta bych jí dále nevyužil) a zapůjčení kamery vyjde kolem 1000-1500 Kč/týden, tzn. za léto (4 týdny výpůjčka) by to bylo ca 4 - 6 tisíc, což mi přijde už docela dost, proto bych raději volil nějakou z těchto variant:

1. Existuje SW, který zvládne upravit video z telefonu tak, aby bylo stabilizované (neroztřesené) a bylo koukatelné? Zkoušel jsem akorát úpravu na youtube a ta sice video stabilizuje, ale nikterak kvalitně...
2. Existuje nějaký držák na mobil (na principu třeba gyroskopu), který by zvládl z mobilu stabilizovat?
3. Případně – pokud už bych do kamery investoval, tak jakou kameru v ceně do cca 5 tisíc koupit (raději levnější)? Hlavní pro mě je, abych s ní mohl natáčet videa (1080p) za pochodu bez nějakého výraznějšího třesení a aby obraz v mírném šeru (interiér budovy kde jsou třeba zatažené žaluzie) nešuměl. Zoom pro mě není příliš důležitý, ale samozřejmě ho ocením.

Chápu, že rozpočet je poměrně směšný, ale raději investuji peníze do cestování, než do natáčení videa, na které se podívám 2x a pak půjde na DVD do šuplíku...
palan
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků