Rodinná videokamera

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod netrunner 26. 3. 2016 20:27

Prosím místní odborníky o radu. Dívám se po kameře, která by měla sloužit primárně jako rodinná kamera - příchozí mimčo, oslavy, rodinné události apod. Ač mám poměrně podrobně zmapovaný trh s digi fotoaparáty (kvůli práci), tak kamery mi nic neříkají. Zatím jsem si dělal předběžný průzkum a nejspíš nevyužiji 4k - respektive na nic solidního cenově nedosáhnu. Abych to přirovnal, rád bych kvalitativně něco odpovídající entry-level zrcadlovkám.

Cenově bych se rád držel kolem 7000 Kč, pokud by to přineslo výrazné plus, jsem ochoten jít až na 10k.

Díky za každou radu.
netrunner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 3. 2016 22:20

Slušný HD video natočíš už s digitálním foťákem za 5000-6000Kč. Jedinej rozdíl proti digitálním kamerám je v tom, že aby na foťák nebylo uvalovaný tak vysoký clo, musí při natáčení souvislý snímkový sekvence přerušit záznam po půl hodině (29 minut 59 vteřin). Takže pokud si předem naplánuješ natáčení tak, že budeš "stříhat" scény vypnutím a zapnutím natáčení třeba po 15 minutách nebo ještě kratších úsecích a scelíš si je až potom při zpracování videa na PC, nepotřebuješ v podstatě na "home video" žádnou extra vidokameru. Tu bys potřeboval až v případě potřeby natáčet souvislý sekvence delší než půl hodiny...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod netrunner 26. 3. 2016 22:50

Nejde mi o délku sekvencí, ale o pohodlí při používání. Kdybych chtěl točit video zrcadlovkou, vezmu svůj Canon 5D II. Vím, že bych dostal kvalitu, o které si kamery pro home video můžou nechat jenom zdát. Ale nechci v ruce držet dvoukilovou mrchu s dvoukilovým objektivem. Chci prostě kameru s kamerovou ergonomií používání.
netrunner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 3. 2016 23:44

Hláška Uncle Googla:
https://www.google.cz/?gfe_rd=cr&ei=9w_ ... amera+sony
Podle značek bych bral jen SonOfmoNkeY anebo něco z dílny tatíka Macušity, rozhodně bych se vyhnul Se(r)ncoru a jiným značkám. Na Heuréce nebo Zboží.cz si pak projdi recenze ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod peter.nr 19. 4. 2016 12:57

Ja by som odporučil Panasonic HC-V270EP-K (cca 300 EUR).
Je to základ s 50p režimom za pekné peniaze. Nič bez FullHD/50p by som dnes nebral. Už niekoľko rokov používam staršiu sestru Panasonic HDC-SD90 a som s ňou veľmi spokojný. Na amatérske použitie veľmi slušný a stabilný obraz. 50p zabezpečí, že ak prehrám na TV dovolenku, tak ma to vtiahne do deja, že mám pocit, že som tam.
iPhone 6S < Xperia Z3C < Galaxy Note 4 < iPhone 4S < Galaxy S2 < iPhone 4 < Xperia Mini < iPhone 3GS < iPhone 3G < HTC Desire < MDA Vario2 < MDA Vario1 < MDA2 < Pocket Loox 420 < Nokia N70 < Nokia 6600
peter.nr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků