Historicka kamera Zeiss Ikon

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fidelmc5 21. 2. 2016 14:28

IMAG1966.jpg
2
Zdravim, nevim jestli jsem tu spravne, ale potrebuju poradit s touto kamerou historickou Zeiss Ikon . Jestli to je kamera a nebo kamera s promitackou. :-[

-- 21. 2. 2016 15:33 --
Přílohy
IMAG1967.jpg
IMAG1965.jpg
IMAG1957.jpg
Naposledy upravil fidelmc5 dne 21. 2. 2016 15:22, celkově upraveno 2
fidelmc5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 2. 2016 14:59

Ten adaptér na poslední fotce položenej nahoru nad samotnou kameru mi spíš přijde jako nějakej trikovej rámeček, do kterýho se dala vložit malá předloha na diáku a snímat spolu s dějem za ní - prostě primitivní filmovej trik natáčení s maskou (příklad = klasickej film Cesta do pravěku Bořivoje Zemana, scéna jak kluci lezou na hřbet zdechliny stegosaura = stegosaurus byl jako miniatura namalovanej na masce před objektivem, kluci lezli po lešení kus od kamery a samotná kresba kryla stupínky a lešení, takže ve finále záběr vypadá jak vypadá).

Ale může to bejt i jinak, obrátil bych se na nějaký regionální nebo městský muzeum, kde pokud nebudou vědět sami, tak určitě budou mít kontakt na někoho, kdo to rozpozná. Ale promítačka v tom skoro určitě nebude, protože ta by potřebovala silnej zdroj světla - a na ten tam není dost místa ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fidelmc5 21. 2. 2016 15:03

Foto ramecku, ma cenu ten strojecek dat do funkcniho stavu? Nebo ho nechat radeji do sbirky??
Přílohy
IMAG1961.jpg
fidelmc5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 2. 2016 15:32

Tohle bych řešil až potom, co bych to ukázal někomu v tom muzeu. Rekonstrukci/renovaci bych s amatérskýma prostředkama nedoporučil, je to moc jemná mechanika, spíš to prodat sběrateli s odpovídajícím vybavením a zkušenostma. Docilovat funkčního stavu se mi nezdá nutný, určitě ne jen proto, abych s tím něco točil - podle velikosti to je "osmička" formát (film šířka 16mm s oboustrannou perforací, obrazový okýnko v mechanice má poloviční šířku, naplněná kazeta se po nasnímání jedním směrem obrátí a nasnímá se druhá polovina opačným směrem, po zpracování filmu ve fotokomoře se film podélně rozřízne a slepí do jednostranně perforovanýho pásu poloviční šířky a dvojnásobný dýlky) a na tu je k dostání dost fungujících modernějších kamer. Jako exponát může bejt i nefunkční nebo s podmíněnou funkčností ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fidelmc5 21. 2. 2016 15:36

Tak uz mi nekdo poradil, je to Kamera Zeiss Ikon Kinamo N25, pry nejmensi kamera na 35mm kinofilm !!?!!!?
fidelmc5
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků