Panasonic HC VX870M vs Sony FDR-AX33

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Refael 4. 9. 2015 04:10

Dobrý den všem,
Přemýšlím mezi těmito dvěma modely a nemohu se rozhodnout, jaký si pořídit.
U FDR-AX33 se mi oproti VX870M líbí, že má hledáček(velké plus), větší rozlišení hlavního panelu, funkci stabilizace, která je obecně oproti Panasonic mnohem lepší a formát videa XAVCS, který je prý podle recenzentů kvalitnější než AVCHD a MP4.

Na druhou stranu VX870M je oproti AX33 o dost levnější, noční snímky(videa) prý jasnější, přestože papírově oba tyto modely mají stejnou počáteční světelnost f1.8, HDR a 20x optický zoom oproti 10x u Sony.

Rád bych natáčel hlavně scenérie(ostrovy), ulice měst a večerní & noční atmosféru ulic apod..


Mám také obecný dotaz:
Mám TV FHD, pokud budu natáčet videa ve 4K, mám šanci poznat na FullHD nějaký rozdíl oproti klasičtějšímu videu FHD?

Děkuji vám všem za jakoukoliv odpověď.
Refael
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cyphill 6. 11. 2015 15:49

Hezký den,
vybral jsi něco nakonec? Já se rozhoduju taky přesně v této kategorii, jenže není moc na výběr.

Já k tomuhle ještě řadím Canon HF G30, je moc fajn, jenže je už téměř tři roky stará a novější model Canon nemá a žádný předzvěsti nového modelu jsem nenašel.

Panasonic jsem odepsal z toho důvodu, že jsou stížnosti na mikrotřesy v obraze, což jsem si z několika videí na Youtube ověřil. Jinak bych skoro šel do té VX870.

Přemýšlím, že asi půl roku počkám a možná se objeví nějaký nový Canon.
cyphill
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron