Kamera do ateliéru na živé natáčení

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Haveja 6. 11. 2014 12:08

Ahoj, my jsme tým Tiché zprávy, natačíme znakové zprávy pro nedoslýchané i pro neslyšící a pro lidi kteří rozumí českému znakovemu jazyku.

Nyní máme peníze na novou kameru kolem 30 000Kč.

Takže my ted máme ateliér, je velká 4x5Metrů. Máme zelené látkové plátno, a natačíme tou kamerou Canon XL2, a je připojena přes FireWire k APPLE mini mac, máme program Final Cut Pro 10, ale už tu kameru nepodporuje, tak používáme jiný program MACX video Conveter, který naharává živý obraz z kamery v atelieru. a pak se to video zpracuje (klíčování, efekty atd. ) ve programu Final Cut Pro a pak je nahravána na Youtube v HD kvalitě. a da se do zprav na Tiché zpravy - http://www.tichezpravy.cz/

Ale kamera CANON XL2 už nas nestačí kvalitou, ma jen rozlišení 720X576 nebo 960x576. a obraz není uplně kvalitní. zkoušíme ladit, zaostřit, ale přijde mi obraz rozmazaný, male rozlišení, nemá kvalitní obraz.
to už se mi spíš vyplatí nahravat pres iPhone 5S.


a pak na venkovní natačení máme foták Nikon 1J. natačí fullHD a je obraz kvalitní.pak občas iPhonem 5S, 4S.
tak hledáme kvalitní kameru do studia. doporučili byste nám nejakou?

Přemýšlel jsem i kameru Logitech C920 do studia, na zive nahravání? nestačí? má FullHD rozlišení?

nebo jinou kameru JVC GC-PX100BEU
Canon LEGRIA HF G25

? nebo jaké máte doporučení?
Moc děkuji za Tým Tiché zprávy.
Haveja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 9. 11. 2014 20:07

Co se týče použití webkamery - C920 je pouze pro Windows, vhodnější by byla C930e (ta je určená i pro Mac) ale nevím jak je to s její dostupností na trhu. Taky si nejsem jistý, jestli Final Cut vůbec podporuje přímý záznam z webkamer (kromě originál zabudovaných v MacBooku).

V případě vámi uvedených klasických kamer platí, že by musel být záznam pořizován na paměťovou kartu v kameře a až následně importován z karty do Final Cut.

Teoreticky by měl přímý záznam rovnou do Final Cut Pro X fungovat i z kamery Canon XL2, vzhledem k jejímu standardnímu rozlišení asi nemá cenu toto už řešit.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků