Výběr videokamery cca do 10 tisíc Kč

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Verca87 13. 4. 2014 18:11

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu. Přítel bude slavit 30. narozeniny a ráda bych mu koupila nějakou videokameru. Snažila jsem se o tom něco zjišťovat, již jsem také uvažovala i o koupi digitální zrcadlovky, která by sloužila i na natáčení videí, ale poté, co jsem zjistila, že bych musela více zainvestovat, aby to již byl kvalitní přístroj jak na fota, tak i na videa, jsem si tuto možnost rozmyslela. Digitální zrcadlovku bychom si do budoucna asi také pořídili, ale zde bychom si opravdu již chtěli vybrat kvalitní přístroj s dobrým objektivem a to by byla investice dražší. V současnosti máme na focení poměrně kvalitní fofoaparáty, takže nás fota zatím moc netíží. Ale co nám chybí je přístroj na natáčení. V současnosti to řešíme tak, že natáčíme fotoaparátem rodičů, který natáčí celkem slušně v rozlišení HD, ale samozřejmě to není ono a nechceme si ho pořád půjčovat. Proto jsem se rozhodla, že bychom si mohli pořídit videokameru. Pravda je taková, že víc fotíme než natáčíme - tak 80 % fotografie a 20 % video. Videokamera by měla základní využití - rodinné oslavy, natáčení domácích zvířátek, videosekvence na výletech (pohledy do krajin). Nepotřebuji nic náročného, jen bych ocenila kvalitní obraz a rozumný zoom. Kameru bychom určitě nepoužívali na sporty (proto jsem zavrhla kamerky GoPro Hero). Prosím o radu, jakou kameru vybrat. Investovat bych chtěla cca do 10 tisíc Kč...

Děkuji, Verča
Verca87
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků