Ip venkovní kamera

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Matth 3. 2. 2014 16:14

Dobrý den,

rád bych doporučení nějaké venkovní kamery, respektive více kamer, jde mi spíše o doporučení konkrétního typu, popsání vlastních zkušeností atd...

Jde o snímání prostranství, ke by byly kamery umístěny tak, že vzdálenost snímání by byla 5-30m a kde asi nechám udělat i osvětlení, protože noční režim na těch kamerách je většinou nepoužitelný. Nyní jsou tam kamery analogové, které by měly mít 700tvl ale na nějakých 15m už absolutně nejde poznat ani náznak obličeje.

Uvažoval jsem např. o těchto AirLive AirCam BU-3025, ale opravdu s tím nemám žádné zkušenosti a proto se nechci nechat do něčeho nalákat od nějaké rádoby zabezpečovací firmy.

Předem děkuji za odpovědi.
Matth
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jojala73 16. 9. 2015 08:15

Dobrý deň.

Keď už máte zavedené analógové kamery, tak určite vám odporúčame ostať pri analógových, iba vymeniť kamery. IP Kamery sú drahšie a dajú sa ľahko zarušiť. HDCVI analógové Kamery Vám poskatnú kvalitný HD obraz na pôvodných koaxiálnych kábloch. Je to oveľa lacnejšie riešenie ako dávať IP kamery.
jojala73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod artam 17. 9. 2015 14:04

Akurat treba pripomenut, ze bude potrebovat vymenit aj DVR, pretoze kamery HDCVI (resp. TurboHD alebo HD TVI v nazvoslovi inych vyrobcov) nie su kompatibilne s nicim inym, niektore typy sice maju aj analogovy CVBS vystup, ale to by bol s rozlisenim presne tam, kde aj so starymi analogovymi kamerami.

Tiez by som bol opatrny s tvrdenim, ze je to "ovela" lacnejsie ako IP kamery. Vonkajsie 2Mpix kamery samy o sebe su cenovo uz od cca 100eur, co je porovnatelne s tymi HDCVI, tak isto NVR pre IP kamery je porovnatelne cenou s DVR pre HDCVI. Jedinymi nakladmi navyse ostava teda len kabelaz a network switch (najlepsie s PoE, odpadne problem s napajanim), ale je priamo mozne pouzit NVR, ktore maju v sebe PoE.

@Matth
Nemyslim, ze by si sa mal obratit na "rádoby" zabezpecovacie frimy, ale obrat sa na normalne zabezpecovacie firmy. ;) Co sa pomeru cena/vykon tyka, tak su dobre skusenosti s kamerami a NVR od HikVision. Su cenovo dostupne a dost rozsirene, hadam kazdy predajca bezpecnostnych kamier ich ma v ponuke.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepabubrle 5. 1. 2016 06:13

Za mě AHD- FULL HD. My máme v práci full HD kamery od Eletur. Skutečný dosvit infra mají cca 25m. Těch 30m je nereálných... Hlavně cena ve srovnání s FULL HD IP kamerami a rekordérem byla míň jak poloviční...dal jsem si pak domů taky AHD kamery

Máme tam asi nějakej takovejhle set
http://www.eletur.cz/ahd-kamerove-syste ... ntaz/kombo

Montovali jsme si je svépomocí, dobrý je, že to běží po původním koaxu starých analogů ... Kamery mi překvapili váhou a masivností kovového šasi...fakt jsem to nečekal
pepabubrle
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků