Kamera na dům s nočním viděním

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RoPo 26. 5. 2013 12:37

Zasadni otazka. Chces IP sitovou kameru nebo CCTV kameru? U IP kamery staci privest napajeni. Obraz pak je dostupny pres wifi. U CCTV kamery musis dovest koaxial a napajeni. Z koaxialu pak signal na nejaky odbavovaci server CCTV kamery se s odbavovacim serverem napr v sade 4 ks se cenove pohybuji kolem 10tis KC. Jedina HD IP kamera venkovni s IR prisvitem stoji cca. Od 4tis. Kc.
RoPo
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 5. 2013 18:52

myslel si - u bezdrotovej kamery staci iba napajanie.IP kamera ma ethernet kabel.
Tu bezdrotovu kameru som raz zapajal,myslim ze tam treba wifirouter ale s usb pripojenim pre zaznam na HDD (na tej stranke som ho nenasiel)
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoPo 27. 5. 2013 19:05

Oboji se nazyva IP kamera. Je to pro to, ze k obrazu se dostanes pres IP adresu po siti. Jestli je prenosove medium vzduch (wifi) nebo drat (lan) je z hladiska oznaceni IP kamera podruzne. Takze jsem nemyslel co jsi napsal, ale to co jsem uvedl - wifi kameru, ktere staci jen napajeni.
Pro ukladani zaznamu z kamery muzes pouzit treba jakykoliv ftp server, SD karu uvnitr kamery (pokud toto podporuje), obrazek e-mailem atd. Zalezi na vybaveni daneho typu kamery.
RoPo
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 5. 2013 19:47

ano,mas pravdu,vidim ze si skuseny.Aj ja mam jeden problem s ktorym si nedokazem poradit - nebudem zakladat nove vlakno a ak mi pomozes zahadu (alebo hockto iny) vyriesit,budem rad.

Mam GSM alarm s kamerou s nocnym videnim.Alarm ma navyse aj 5x senzor - vsetko bezdrotove,iba kamera je pripojena cez USB do alarmu.Alarm ma v sebe SD kartu.Vsetko funguje perfektne a bez problemov.Alarm - gsm - aj kamera foti na SD kartu v pripade alarmu.Alarm sa da bezproblemovo ovladat aj cez mobil.

Problem vsak je v tom ze fotka,ktoru odfoti kamera sa ulozi na SD kartu (co je ok),ale nechce ju poslat ako MMSku.SMSky pritom posiela ohladne upozornenia bezproblemovo.Mam taky pocit,ze MMSku gsm alarm odosle,ale na mobil nepride.Nastavil som aj protokol:

APN: MMS
user:wap
pass:wap
IP:213.151.208.145
port:8799 (skusal som aj 9201)
home:http://imms.orange.sk

:hm neviem si s tym poradit...nevies ako postupovat?
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoPo 27. 5. 2013 19:58

Napdaji me mnoho otazek - podporuje dany alarm MMSky? Jsou na karte aktivovany MMSky? Jsou aktivovany data? Neprekrocuje velikost MMSky - ted si nevzpominam presne - 100/300kB? Atd... otazek je mnoho a do tohoto vlakna to stejne nepatri.
RoPo
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 5. 2013 20:02

vidis...mmsky,lol ok.Popytam sa operatora...dik
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 5. 2013 09:31

takze volal som na expert linku operatorovi

MMSky mam aktivovane a zistovali ako si zariadenie pocina pri komunikacii s mms centrom.Povedali mi,ze zariadenie nadviazalo kontakt s mms centralou ale po nadviazani komunikaciu prerusilo a data neodoslalo do centraly - nadviazanie malo hodnotu 256bajtov.Takze chyba bude v zariadeni,mozno v nastaveni.Povedali mi ale,ze moje nastavenie je spravne:

este sa ma pytali na MCC a MNC,ale to zial nastavit nedokazem :-l
Přílohy
mms setup gsm alarm 001.jpg
mms setup gsm alarm 001.jpg (53.98 ) Zobrazeno 13357 krát
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robco2801 27. 6. 2016 12:56

čo tak skúsiť nejakú mms/gprs fotopascu, ktorá "vidí v noci" a okamžite odosiela fotky aj videá na mobil či mailom. má výkonnú akténu, teda foto odošle vždy, stačí aby mala stabilné napätie, čo sa daá zabezpečiť bud priamim napájaním, batériami, externým zdrojom, ale este aj solarnym panelom

http://www.podnalov.sk/MMS-GPRS-Fotopasce-c114_920_3.htm
robco2801
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanbrz 17. 4. 2018 10:25

No já taky sháním nějakou kameru domů, je to určitě spolehlivější než nějaký pes :D Našel jsem jeden eshop a asi si objednám z něj :-) https://ipc2u.cz/catalog/kontrola/
Milanbrz
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků