miniDV do PC

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod qaed 1. 12. 2012 18:06

Zdravím,
jsem majitelem kamery na MiniDV pásky Sony HVR HD1000E. Snažím se přes FireWire připojit kameru k PC, ale systém kameru nenalezne. Když se přes správce počítače podívám na IEEE 1394, tak je ovladač řádně nainstalovaný. Zkoušel jsem i tu "fintu", která se řešila ve starším příspěku, se starším ovladačem, ale stále to nefunguje.
Začínám být zoufalý a budu neskonale vděčný za jakkékoliv rady, díky
qaed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Terminator3 1. 12. 2012 21:23

Přepnuls kameru do režimu přehrávání? Ve správě síti - nemáš ieee 1394 síť deaktivovanou?
Terminator3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qaed 2. 12. 2012 01:14

Přepnul. Nejsem si jistý, co myslíte jako správu sítě, ale ve správci zařízení mám IEEE 1394 povoleno.
qaed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 12. 2012 14:12

Spíš byl myšlen SPRÁVCE ZAŘÍZENÍ. Port IEEE1394 neboli FireWire je koncipován jako komunikační rozhraní s videoperiférií, nikoliv pro síťovou komunikaci.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Terminator3 2. 12. 2012 14:25

Ne, myslel jsem správce sítí. Ve W XP mám firewire jako síťovej spoj a dá se deaktivovat, pak přenos z kamery nefunguje.
Terminator3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qaed 2. 12. 2012 18:06

Mám Windows 7
qaed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 3. 12. 2012 07:35

OK, ve Windows 7 se už FireWire na síťové propojení použít nedá. Jinak jakým programem se na tu kameru pokoušíš dostat?

Pokud jde o stažení HDV záznamu tak doporučuji program HDVsplit http://strony.aster.pl/paviko/hdvsplit.htm
poslední verze je 0.77 Static Beta - ta funguje i pod Win7 64bit.

Klasický DV záznam by měl jít stáhnout čimkoli.

V obou případech platí že ve Správci zařízení při zapnutém Zobrazení podle připojení by ta kamera měla být vidět navěšena právě na řadiči IEEE1394.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qaed 3. 12. 2012 20:24

Zkoušel jsem to v pinnaclu, sony vegas, adobe premiere a hdvsplit. Ani v jednom případě program nerozponal kameru. Zkusil jsem i zaktualizovat .NET Framework a také to nepomohlo.
qaed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 4. 12. 2012 09:16

Pokud kamera není vidět ve Správci zařízení, tak jak jsem psal v příspěvku výše, je nutné vyřešit nejdříve její fyzické připojení.

Ideální by bylo kameru i s kabelem vyzkoušet na jiném počítači. Alternativně na vašem počítači vyzkoušet jinou kameru přes Firewire.
Vizuálně zkontrolovat kabel a konektor na kameře.

Klidně může být odpálené rozhraní firewire přímo na kameře - otázka zní zda ta kamera už někdy byla připojena k počítači a fungoval na ní přenos?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 12. 2012 15:00

Jestli se nemejlím, tak u některých kamer se musí FireWire "aktivovat", aby bylo funkční. Minimálně to bylo u některých miniDV kamer Sony - muselo se jít do Menu a v něm povolit připojení přes port IEEE1394. Dokonce prý snad byl typ, u kterého to šlo aktivovat jen přes servisní systémový konektor "dohrátím" části softwaru do kamery - běžná prodejní verze neobsahovala ovladač pro toto rozhraní, i když fyzicky konektor a komunikačního "švába" osazené měla...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marts 4. 12. 2012 17:30

Jo, taková aktivace se prováděla, ale byla to aktivace která umožňovala zpětný záznam z PC do kamery přes FireWire u levnějších modelů. Souviselo to s rozdílnými celními sazbami pro zařízení typu rekordér vs jenom kamera. Resp. ono to platí dodnes - umělá omezení záznamové doby pro video u fotoaparátů aby nespadly do celní sazby pro videokamery atd.

HVR-HD1000 ale spadá do profi řady a tam by žádná taková omezení neměla hrozit.

-- 4. 12. 2012 17:50 --

A ještě dodatek - kamera by měla být v režimu VCR (přehrávač) a po uspěšném připojení by se na jejím displeji měl objevit nápis DV nebo HDV.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qaed 4. 12. 2012 18:51

Kamera byle ještě nedávno funkční.
Kameru samozřejmě dávám do režimu VCR, po připojení se na displeji DV nebo HDV nezobrazuje. Konektory vypadají v pořádku, alespoň na první pohled. Už nevím, co bych vyzkoušel. Je možné, aby byl "odpálenej" konektor FW na kameře? Co sem tak předběžne slyšel, jeho výměna stojí nemalé peníze, neví případně někdo o levnější variantě?
qaed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 5. 12. 2012 08:56

Odpálení je možná varianta, osobně se mi to naštěstí nikdy nepodařilo, ale kolega z práce takovou kameru měl. Ještě by šlo funkčnost prověřit tak, že se tato kamera propojí s jinou kamerou přes firewire - normálně se to používá při přímém kopírování.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _prk_ 4. 6. 2013 13:56

Ahoj, prosím o radu a o pomoc. Mám miniDV kameru Panasonic NV-GS27, která mi cca před rokem bohužel umřela a zbylo mi 6 kazet záznamu, o které bych velice nerad přišel.
Potřebuji proto jednorázově jakoukoli miniDV kameru, abych si obsah stáhl přes firewire do notebooku (to umím). Jenže nikdo v mém okolí už miniDV kameru nemá (přece jen už je dost za zenitem).
Proto touto cestou prosím, kdo má funkční miniDV kameru a za peníze by mi ji na pár dní půjčil (třeba proti domluvené záloze) nebo levně prodal, budu moc rád a moc mi to pomůže. Díly moc za odpovědi.
_prk_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 6. 2013 05:18

Prosbě chybí jedno - napsat odkud jseš, aby se nepřihlásil človíček z druhýho konce republiky - víme jak počta zachází s věcma, takže by bylo nejlepší se dohodnout na osobním kontaktu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků