Panasonic NV-GS280-vyplatí se její prodej?

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 28. 2. 2012 20:54

Mám několik let videokameru Panasonic NV-GS280, téměř ji nepoužívám, v perfektním stavu, je na Mini DV kazety (ještě jich mám několik). I přesto že už není nejnovější, má velice kvalitní čočkou firmy Leica Dicomar se speciální antireflexní ochranou. A také technologii 3CCD, která umožňuje mnohem lepší a přesnější reprodukci barev a má v sobě i stabilizátor O.I.S. Zespodu kamery je slot na SD kartu (využívá fotoaparát). V balení je dálk. ovládání, USB kabel + CD ROM, multi kabel, popruh na rameno, síťový adaptér a akumulátor. K propojení s PC je ideální kabel FireWire 4/6 , v návaznosti na kvalitu videa kam se hrabou HD kamery s 1CCD :hm Stála tehdy docela dost peněz (nevybavuji si to úplně přesně, ale okolo 18.-20.tis.Kč)...Vyplatí se v dnešní době ji vůbec prodávat z důvodu nevyužití a pokud ano, tak přibližně za kolik?
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 29. 2. 2012 08:49

na Aukru jsem našel nabídku za 2500,-Kč (doufám že to není tvoje nabídka)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 29. 2. 2012 11:01

Tak to 100% není moje nabídka, nikde ji nenabízím...Chtěl jsem se nejdříve zeptat, zda to bude mít cenu. Ale pokud bych ji měl prodat za 2.500 Kč, tak to se mi vůbec nevyplatí :hm Sice to není HD, ale jak jsem už psal, má to Leicu Dicomar+3CCD a ta kvalita videa je stále velmi dobrá...
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 29. 2. 2012 13:07

Kvalita videa je sice velmi dobrá, ale v dnešní situaci kdy každý chce HD je už nedostačující.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 29. 2. 2012 13:32

A to je než tato stávající videokamera Panasonic NV-GS280 lepší např. tato videokamera Panasonic HDC-SD 80 EP9K, která se dá pořídit již od cca 5.800 Kč? Tomu se mi ani nechce věřit...
Přece jenom v rámci cenového porovnání bych viděl podobnou kvalitativní úroveň např. u Panasonic HDC-SD800, která už má systém 3MOS a nikoliv 1MOS (stejně jako u NV-GS280 technologie 3CCD, která umožňuje mnohem lepší a přesnější reprodukci barev než s 1CCD).
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 29. 2. 2012 20:11

On se ten vývoj přece jenom trochu pohnul - dnes se do kamer díky pokročilé integraci dají dodat funkce (výpočetní) které dříve byly výsadou velkých profesionálních kamer.
Třeba zmiňovaná věrnost barev se u NV-GS280 dá dosáhnout jedině s použitím ručního vyvážení bílé - dnešní kamery jsou toho ve většině případů schopny i v automatickém režimu.

A v neposlední řadě pak hraje velkou roli uživatelský komfort - skladnost (někdy může být spíše na škodu), ale třeba i to že po natočení mohu okamžitě video zpracovat případně bez zpracování (pokud si věřím že jsem to natočil na úrovni :-) ) rovnou publikovat na Internetu.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 1. 3. 2012 08:19

Tak to chápu a je to vcelku logické, že se vývoj do určité míry pohnul...To jistě. Ale že by takovými "astronomickými" kroky, že videokamery s 1MOS budou lepší než s 3CCD a tím je tzv. uvrhnou do minimální cenové relace (téměř na úroveň darovací=charity), to jsem opravdu nečekal...Jinak těžko říct, co je míněno pod pojmem komfortu, když lidé používají různá-poměrně složitá Pinnacle studia,atd. pro úpravu videa a střihu, a tady stačí pouhé propojení s PC přes kabel FireWire 4/6.
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirecBA 11. 9. 2014 11:37

mam tuto kameru a potreboval by som poradit, cim ju nahradit. Nerad by som klesol co do kvality obrazu. V akej cenovej hladine musim hladat, konkretne odporucanie ?
Potesilo by nieco do 400 eur, ale ak bude treba, tak aj 600 mozno obetujem
vdaka
MirecBA
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků