Hitachi pj-tx300 nebo panasonic pt-ax100e

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bingi 27. 9. 2007 10:43

ktery z techto dvou projektoru by jste si koupili?
hitachi pj-tx300 25t kc (novy stoci cca 34,5t kc) 150h nasviceno. zaruka pres rok. nahradni lampa cca 5700,-

panasonic pt-ae100e 29t kc novy, nahradni lampa cca 8500,-

dale, muzete mi nekdo poradit z jakeho materialu, povrchu vyrobit pevnou promitaci plochu?
Bingi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod popel 28. 9. 2007 10:16

Ahoj, kamarad ma to Hitachi a je velmi spokjen... Pred tim mel IBM DLP a trochu se bal pechodu na LCD kvuli screen-door efektu, ale je nadsen. Podle me a dnes uz i podle nej neni asi lepsi projektor za podobny peniz.
Panasonica neznam, takze nevim.
Ja bych volil HITACHI....
A tu promitaci plochu, pokud nema v planu kupvat platno, je podle me nejlepsi dat na zed bily reklamni plast co se na dej delaji billboardy.
Je snehobily, ma dobrou odrazuschopnost a je elativne levny... Tabule o rozmerech cca 1,5x2,7m stoji asi 600Kč
Takze asi tak. :)
popel
Junior

Odeslat příspěvekod Mirek077 29. 9. 2007 10:14

Bingi, velmi dlouho jsem vybíral a hitachi pj-tx300 se mi zdálo jako naprosto nejlepší volba v poměru cena - výkon. Nakonec jsem si ho koupil přes web v Německu - aktuální cena včetně DPH je 980,- Euro, což při 28 Kč / 1 € = 27.440,- včetně DPH a pak už to opravdu nemá chybu!!!.

Po dvou měsících sledování jsem zatím na žádný problém nenarazil.

Ad promítací plocha - z jednoho nejmenovaného diskuzního fóra jsem si uložil následující nápad:

"...Přes známého v reklamní agentuře jsem zadal - deska PU a matná folie Fasson Economy 544. Okraje desky jsem nechal olemovat matným černým rámečkem tl. 4cm. Materiál+práce za cenu 800,-Kč. Radím nezkoušet lepit doma amatérsky, nemusí se to podařit, není to tak jednoduché. Jinak efekt obrazu s rámečkem je opravdu vynikající. Před tím jsem promítal na zeď natřenou barvou Primalex Polar, ovšem to co se mi objevilo za obraz na této desce nyní, to je už o něčem jiném. Kdo z Vás tu folii viděl, nebojte se té šedé barvy, vůbec to nevadí, bílá je nyní více kontrastní, protože folie je reflexní. Promítám z Panasonicu AE500 a obraz je nyní podstatně kvalitnější a dá ne promítat i přes den bez úplného zatemnění. (i když tady se černá mění v tmavě šedou)..."

Nezkoušel jsem to, ale náklady se zdají být tak nízké, že to za pokus asi stojí....
Mirek077
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod popel 29. 9. 2007 10:56

tak tak... ja to budu resit podobne, vzhldem k tomu, ze kamarad ma reklamni agenturu bude to hračka :)
popel
Junior

Odeslat příspěvekod Bingi 30. 9. 2007 12:28

takze jsem si vybral a uz mam doma Hitachi. musim rict ze jsem necekal ze ten obraz bude az tak dobry:) divam se z cca 6-7m na obraz cca 3-4m uhlopricku. O nejakem screendoor efektu ani nevim.. Dokonce kdyz zatahnu zavesy da se divat i pres den a to jsem vubec necekal.

mam ale presto par otazek:
hodil by se mi cesky navod, pripadne kdyby mi nekdo kdo jej ma poradil pres mail,icq s nekterymi funkcemi?

potom bych se chtel zeptat, mam jej nyni propojeny s dvd pres RGB. poznam rozdil kdyz si koupim dvd s upscalingem a hdmi? nejlepe kdybyste poradili konkretni model ktery koupit, staci kdyz to prehraje dvd format + kvalita obrazu,zvuku. zadne divx nepotrebuji..
Bingi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ogoteam 1. 10. 2007 10:42

Ahoj, v r. 2005 som si kúpil Hitachi PJ-TX 100, a to na základe informácií z mesačníka Stereo-Video č. 10/2004. Stroj poslaný priamo z Japonska, bez záruky, kúsok som sa bál, nemal som skúsenosti. Zdroj signálu je teraz DVD prehrávač Panasonic DVD-S97, ktorý vyhral EISA 2005/2006. Má chip Faroudja ktorý scaluje na 720p. Obrazový prevodník má 216 MHz. Premietam na primalexom natretú stenu. Obraz do 3 m. Temnenie mám vyriešené vonkajším plastovými žalúziami a medziokennými plastovými žalúziami. Je to asi 80 – 90 % absolútnej tmy. Zatemnenie sa oplatí spraviť. Obraz ? Nádherný !!! Čím väčšia tma, tým vačší zážitok. Ja som dokonca na zosilovači prelepil čiernou páskou aj modrú ledku ktorá indikuje Dolby Digital. Neboj sa ničoho., Hitachi je super. Vôbec sa mi nechce investovať do žiadneho plátna, lebo s obrazom som natoľko spokojný, že ďalej premietam na stenu.
ogoteam
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků