Co místo Plazmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 3. 2019 10:34

Interpolace vypnutá - to je jenom zvyk, že to lidi mají nakoukaný za život ten trhaný pohyb, tak mají dojem, že je to tak OK, ale ve skutečnosti ten pohyb je pak o ničem, to si pak člověk může klidně koupit TV za polovinu a vynde to nastejno.
Potmě je lepší ubrat podsvícení, i když pak víc bliká, ale jestli před tím byla plazma, tak to asi nevadí. Lampičku za TV - tyhle nový LED "žárovky" skoro vůbec nehřejou, takže se člověk nemusí bát, že by to něco provedlo s tou televizí.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 3. 2019 10:42

stormborec píše:Je tam potřeba ovšem počítat s horšími sledovacími úhly - a to někdy dost podstatně. A oproti plazmě může taky nepěkně překvapit máznuté podání pohybu - hlavně tedy při sportech - to platí i pro OLED.

Ano, toto je nieco co clovek po prechode z plazmy trochu musi rozdychat, ale po mesiacoch to uz neriesim... 90% casu sedi aj tak rovno pred telkou.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 19. 3. 2019 10:49

pokud nemáš místo na lampičku, tak bych doporučil ze zadu na TV nalepit led pásek s dálkovým ovládáním.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 3. 2019 11:26

Když jsem koupil první LCD a srovnával to se starou CRT, tak ty rozmazané čáry hlavně při hokeji mě docela vyděsily, ale třeba při filmech nebo seriálech to mazání není moc problém, protože tam je to rozmazání už i ve zdroji jak to natočili.

Hlavně je potřeba volit světlo, které má tu správnou barevnou teplotu a taky aby to neblikalo (třeba v recenzi tady na Philips ambilajt psali, že to bliká, což je aspoň pro mě v tomto případě fejl jak...) Taková lampička má právě tu výhodu že nebliká (případně jenom tak "vlní", není to takové ostré blikání), takže se tím případně částečně vyváží to blikání podsvícení v televizi (PWM).
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samuiLB 24. 4. 2019 19:35

Tak malá zpětná vazba. Pořídil jsem Philips 55OLED803. Vše relativně v pohodě včetně androidu. Jenom mám problém s nastavením(vyladením) obrazu-barvy... Finálně jsem rád, že jsem nešel do 65" protože ta kvalita na moje podmínky by asi byla špatná. Plazma obrazově pořád podstatně lepší. Pokud máte někdo tip na nějaké nastavení sem s ním. Použil jsem tohle a nic moc
https://www.flatpanelshd.com/review.php ... 1539059646

Díky
samuiLB
Junior

Odeslat příspěvekod ivotv 24. 4. 2019 22:29

Nejvernejsi obraz ziskas pouzitim profilu Movie. Priprav se na to, ze prvnich par dni bude na tebe obraz pusobit nevyrazne, ale je to o zvyku. V tomto profilu vypadaji filmy tak, jak by cca vypadat meli.
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 25. 4. 2019 16:25

Jediný použitelný režim obrazu u Philipsu je "Film" a všechno ostatní je těžkej bizár (mám 873). Pokud potom nebude mít OLED viditelně lepší obraz jak Plasma tak je něco špatně. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samuiLB 25. 4. 2019 18:18

Ono celkově to podání postav na blízko je v pohodě, ale při fotbale je plazma dle mě podstatně lepší včetně pohybu, zejména při záběru kamery z větší dálky. Není to, že bych se z toho šel věšet, jenom zkouším zda někdo nemá tip na lepší doladění... Mám tv teprve týden. Možná jde opravdu o zvyk...
samuiLB
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 25. 4. 2019 19:05

Jestli se ti zdá ta plasma v čemkoliv lepší tak je prostě něco špatně. Zkus: všechna nastavení - obraz - více možností - pohyb - styl pohybu a nastav film. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 4. 2019 19:19

Spatne nie je nic. Proste oled sa plazme co sa pohybu tyka, nemoze uz z principu rovnat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 25. 4. 2019 19:46

Já sám jsem přecházel z plasmy poslední generace na oled a zpátky už bych teda rozhodně nechtěl. ;-)
Zajímavý článek zde: https://www.idnes.cz/technet/audio-foto ... _video_nyv
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 25. 4. 2019 20:38

Není to jen o obraze,ale i v podání,např.tvn na ČT-i manželka tvrdí ,že takový obraz ještě neviděla,HBOhd-hra o trůny -průměr,některé i nové filmy v ČT HD,NOVA HD AP./KABEL/ mizerné,SD pozemka -dvb-t2 koukatelná,samsung 55nu 8002-panas.50st60,zvykl jsem si-jenže jsem strávil 2-3h doladěním,je to i očima!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 4. 2019 05:03

MacPhenom píše:Já sám jsem přecházel z plasmy poslední generace na oled a zpátky už bych teda rozhodně nechtěl. ;-)
To ti sice nikto neberie, ale tvrdenie ze je "neco spatne" je uplne mimo. Plazma je na tom stale v niektorych parametroch lepsie ako oled. Hlavne ten pohyb.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 26. 4. 2019 07:37

Já se hádat nebudu, víceméně jen říkám že podle mně je jeho nespokojenost způsobená spíš špatným nastavením než technologií. Obvzláště u Philipsu. Já když jsem ho poprvé zapnul tak jsem si taky říkal "co to sakra je?" protože to nebylo v režimu film a barvy byly strašné. Je taky možné že si chyb v obraze všímá víc protože přešel na větší úhlopříčku.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 4. 2019 12:02

"Plazma je na tom stale v niektorych parametroch lepsie ako oled. Hlavne ten pohyb."
akorát za cenu nechutnýho blikání - to lze na některých LCD také nastavit...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků