TV 65'' do 45 000 Kč s korektním zobrazováním titulků

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eevil 13. 3. 2019 07:33

Ryan Giggs píše:
Kingjiri píše:To samozřejmě můžu, ale tenhle problém se asi týká všech LED TV, tak jsem chtěl timhle threadem taky zjistit, kdo to jak pozoruje.

Netyka. LCD s FALD tento problem nemaju. Tam je jas riadeny segmentovo, nie celoplosne.

Takisto tym netrpia TV bez dimmingu, alebo u tych kde sa da vypnut.


No s tím nemohu úplně souhlasit. Z vlastní zkušenosti (Philips 46PFL9706 - cca 244 zón) u žlutých titulků v tmavé scéně obraz viditelně zesvětloval. Vyřešil jsem to přepnutím na šedé titulky, které to z velké části eliminovaly.

Teď mám teda OLED, to je jiná liga :D
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Kingjiri 13. 3. 2019 12:05

ivotv píše:MgX - bavime se o global dimmingu, ten dela to ze tmava scena snizi jas ale staci nejaky svetly objekt (treba titulky) a jas se zvysi. U tmaveho filmu tak dochazi k neprijemnemu kolisani jasu.

Kingjiri - mam prave pus8503 a ten opravdu zminovane kolisani jasu nema. Da se zapnout, ale v kino rezimu je defaultne off. Dela mi to ale iPad v Netflix aplikaci a je to fakt neprijemny.

Jestli to je vypnout, tak je to super. Nevíš náhodou, jestli jde vypnout funkcionalita, co se stará o "plynulost" zobrazování a způsobuje SOE efekt (občas bývá nazýváno jako true motion apod.)? Našel jsem na netu info, že to občas nejde. Ale ještě víc mě vyděsilo zjištění, že někdy i po vypnutí týhle funkcionality stále běžel obraz plynulejší, než by měl (typicky u filmů, který jsou většinou točený na 24 FPS, resp. 23,976 FPS). Trochu jsem pojal podezření, jestli neni vlastnost 120 hz panelů, že nejde z "fyzikálních zákonů" zobrazit obraz tak, jak byl natočenej :/

-- 13. 3. 2019 12:07 --

Ryan Giggs píše:
Kingjiri píše:To samozřejmě můžu, ale tenhle problém se asi týká všech LED TV, tak jsem chtěl timhle threadem taky zjistit, kdo to jak pozoruje.

Netyka. LCD s FALD tento problem nemaju. Tam je jas riadeny segmentovo, nie celoplosne.

Takisto tym netrpia TV bez dimmingu, alebo u tych kde sa da vypnut.

TV bez dimmingu jsou předpokládám low-cost varianty, resp. 100 hz TV bez dimmingu asi k mání nebude?

Bohužel jsem na netu nedohledal seznam nebo bližší informace k tomu, kdy lze dimming vypnout a kdy ne (jen vim, nejen z tohohle vlákna, že u Samsungů to prostě nejde).
Kingjiri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivotv 13. 3. 2019 13:43

Jo, funkcionalita ktera se stara o plynulost jde vypnout. Philips to ma v nastaveni pohybu tak, ze mas predem dane rezimy (off, movie, standard, sport, atd... + osobni kde se dostanes k dalsimu nastaveni).
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 3. 2019 19:34

ivotv píše:MgX - bavime se o global dimmingu, ten dela to ze tmava scena snizi jas ale staci nejaky svetly objekt (treba titulky) a jas se zvysi. U tmaveho filmu tak dochazi k neprijemnemu kolisani jasu.

Reagoval jsem na níže citovaný příspěvek, respektive jeho část.
ivotv píše:Ambient sensor - prizpusobi jas podle svetla v mistnosti:
- jde vypnout u vsech znacek (nektere nizsi rady TV tuto funkci ani nemaji)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 3. 2019 20:06

SOE naštěstí vypnout jde všude (tedy nesetkal jsem se s případem, že by nešlo vypnout)

...a zdar a sílu všem, kteří SOE odsuzují :)

120hz jsou naopak nejlepší, pro ty, kteří chtějí korektní 24p playback a ne 3:2 pulldown, i když naprosté minimum lidí je intolerantní vůči 24p judderu, který je způsoben pravě pulldownem. Z experimentů na prodejnách nikdo (zkoušeno minimálně na 100 živých vzorcích :) ) nepozná rozdíl mezi 50/60hz telkou, která neumí 24p korektně a 100/120hz telkou, která korektně 24p umí. Přehráváno pochopitelně s vypnutými MCFI algorytmy (AutoMotionPlus, TruMotion, MotionFlow,...).
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 3. 2019 20:13

indeshit řekni Samsungu, ať si to blikání na špatné a viditelné frekvenci nechají do obýváku pro sebe a běžným lidem, pošlou něco „zdravějšího“ :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 3. 2019 20:15

To s tím nějak souvisí?

-- 13. 3. 2019 20:16 --

To blikání taky nesnesu, je to o epilepsii :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 3. 2019 06:10

Souvisí. Nevypneš to. Je to velmi nepříjemné. Nechápu takový krok výrobce.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 3. 2019 07:25

Aha, tak to jo. Záleží na úrovni podsvícení, kde je a kde to není viditelné. Ne vždy a ne všichni to spatřují.
Já nejdřív myslel, že myslíš BFI problikávání při nízké frekvenci...to je teprve humus (LED clear motion) a snad není člověk, kterýmu by to nevadilo.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kingjiri 14. 3. 2019 07:26

ivotv píše:Jo, funkcionalita ktera se stara o plynulost jde vypnout. Philips to ma v nastaveni pohybu tak, ze mas predem dane rezimy (off, movie, standard, sport, atd... + osobni kde se dostanes k dalsimu nastaveni).


Paráda, tak se zdá, že Philips 65PUS8303 je žhavej kandidát ... půjdu se na ní ještě podívat, ale pokud jde opravdu dimming i SOE efekt vypnout, nejspíš ji vezmu :)
Kingjiri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peppies 14. 3. 2019 08:38

Já poté co jsem měl Samsung QLED a teď OLEDku můžu říci, že mě v podstatě nebolí oči při sledování TV. Při porovnání HDR filmů je pro mne osobně zase lepší OLED - nepotřebuju mít vypálené oči jako na LCD kde černá už nebyla černá a bílá svítila tak, že to bylo nepříjemné. O vertical bandingu ani DSE se raději nezmiňuji.
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod FrantaL 14. 3. 2019 15:28

LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 3. 2019 09:10

to už je lepší vzít https://www.electroworld.cz/samsung-qe65q7fn , která vyjde ve finále na 32k (-11% sleva a pak ještě dalších 10% k tomu ve formě bodů na kartu na další nákup)
Naposledy upravil Nick Cave dne 15. 3. 2019 11:05, celkově upraveno 3
Důvod: odstraněna duplicita příspěvku
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod XellThD 15. 3. 2019 12:25

MgX píše:indeshit řekni Samsungu, ať si to blikání na špatné a viditelné frekvenci nechají do obýváku pro sebe a běžným lidem, pošlou něco „zdravějšího“ :-)


k comu pri samsung tv to patri? je to nemozne vypnut len na qled alebo aj na led tv?
XellThD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 3. 2019 19:53

Nevím který blikání myslíte, jestli BFI, PWM nebo CE (=global) dimming
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků