Výběr TV 43"-48"... náhrada za plazmu LG

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vlkoslav 15. 3. 2019 18:06

Od před Vánoc máme levnou FHD 49WE665. Nahradili jsme jí odcházející Panasonic 43" plazmu. Místní experti by si o ni kolo neopřeli, IPS, žádných 100Hz, měl jsem dost strach, aby to nebyl velký kvalitativní sešup. Ale po těch pár měsících jsme s ní naprosto spokojeni. Na 3m pozorovací vzdálenost zcela adekvátní velikost, výborný obraz, přirozené barvy. SD vysílání samozřejmě slabší, než HD, ale naprosto koukatelný. Asi největší slabinou je "kvalita černé", ale to se projevuje jen u zobrazení typu "černoši v tunelu", což je tak maximálně 1% doby, co na to koukáme (45% SD TV, 45% HD TV, zbytek sd a hd filmy z USB, YouTube, měsíc Netflixu).
Musím se smát, když tu dost často čtu, jak se vlastníci některých jiných značek furt zabývají "nastavováním obrazu". To neznám, nepotřebuju.
Kdybych na tom měl hledat mouchy, tak bych trochu poplival ovládání. Sejří mě, že k detailům následujícího pořadu musím stisknout tři tlačítka, jsem zmlsanej předchozím vynikajícím Panasonicem.
Od Vánoc poněkud podražil, ale včil mají naň na mallu slevu 15%, takže vyjde na 10192. Pokud nejsi nějakej fajnšmekr se zvláštními potřebami, vůbec bych neváhal.
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 3. 2019 20:23

Tam bych nemohl že to nemá interpolaci pohybu
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daly90 15. 3. 2019 22:31

Já bych se JVC tak moc nebál... mám možnost porovnat zmíněnou VU83L a VU63L a paradoxně má 63L obraz přirozenější a zároveň netrpí na problémy s pozorovacím úhlem. Jedinou vadu bych tam viděl v tuctovém designu. Sony za mě OK, tam se vždycky v rámci možností snažili udělat obraz spíš věrný, než zářivě přepálený. LG ani omylem a Samsung... Tam bych byl opatrný. Vozí se sem NU7172 i NU7192 a používají jiné panely a obrazovky. Jedna varianta trpí na přepálený obraz a ztrátu barev z úhlu, druhá je velice povedená. Tam bych se přesvědčil osobně na nějaké prodejně.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod vlkoslav 16. 3. 2019 09:35

stormborec píše:Tam bych nemohl že to nemá interpolaci pohybu

A to je k čemu dobrý?
Nemám pocit, že by mi to chybělo, ba ani že by to mělo nějaký problém s pohybem. Možná na koukání na kopálisty? Na ty moc nekoukám, ale jistě jsem už nějaký při brouzdání programy utrpěl. A nic zvláštního jsem nezaznamenal. Na rozdíl od jakýhosi Samsungu, co na něm v prodejně běžel hokej v prodejně, když jsem vybíral. Když tak nad tím s odstupem přemýšlím, tak hlavní rozdíl mezi Sony a korejskými a čínskými konkurenty, řekněme v dané cenové kategorii, je v přirozenosti. Se SONY nic neřeším, nevnímám nic rušivého, zatímco u konkurence mě pořád cosi irituje, obraz je jakýsi "divný", nepřirozený. A myslím, že nejsem sám. Co jiného jsou zoufalé snahy o "nastavování obrazu" v jiných vláknech, kupříkladu u toho furt doporučovaného Hisense.

Na druhé straně určitě nemám v oboru kdovíjaké zkušenosti, to netvrdím. Jsem typický konzument, nijak zvlášť náročný, převážně "lineární televize". Která, podle mého názoru, ještě má co nabídnout. Oni i ti netrpěliví nevybouření mladí dříve či později zestárnou, zklidní hormony a pochopí, co je opravdu kvalitní či důležité, a co jenom tahání prachů z jejich kapes.
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 3. 2019 13:57

Interpolace, to je aby pohyb byl plynulý třeba když se posouvá kamera. Na 50Hz TV (60Hz) je to v případě fotbalu jedno, protože ten je 50 snímků za vteřínu.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlkoslav 17. 3. 2019 11:49

Jak píšu výše. Žádné problémy s pohybem neregistruju. To už spíš tu nekvalitní černou. Ale jen když jsou záběry ve tmě. Naštěstí nejsem příznivcem všelijakých hororů. Dá se to v pohodě "přežít". Kdybych o tom nevěděl, že mi to má vadit, ani bych si toho nevšiml. My na to nikdy nekoukâme v úplný tmě, takže rušivé to je tak maximálně v 1% času.
Nejvíc trablů mi přináší ovládání. Na ovladači jsou opačně, než měl Panasonic, umístěna tlačítka pro přepínání hlasitosti a volby kanálů up/down, na což jsem si dosud nezvykl, takže pořád místo změny hlasitosti nechtěně přepínám kanály a naopak. Jistě si časem zvyknu. Pak taky nemá moc šikovně vyřešeno to info o pořadech, zase na rozdíl od Panasonicu, který to měl výborně. Vůbec, to ovládání se čtyřsměrovou růžicí a ještě vnějším mezikružím je po hmatu dost špatně ovladatelné. To je asi daň za tu hromadu funkcí, co to musí obsloužit. Jinak ten ovladač je úzký, do ruky šikovný. Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet ovladač Samsung, takový malý do ruky a s minimem ovládacích prvků, že jsem si nedovedl představit, jak je tím možné všechno ovládat, ale šlo to překvapivě snadno a intuitivně. To se jim povedlo.
Na druhé straně to má výborný přehrávač z USB, což mi umožňuje zapomenout na mou starou externí krabku, která už nezvládala novější formáty. A Smart funkce taky nejsou k zahození.
Poslední věc, co mi na tom ještě vadí je debilní připojení antény a HDMI ze strany. Obojí mám dost tlustý kabely, takže dělají velké oblouky a ty jsou vidět že strany. Ještě ke všemu mám TV na skříňce ze šikma a zrovna tato strana je zvlášť dobře vystavená pohledům. Chápu, že je to kvůli montáži na držák na stěnu, ale kdyby byly na druhé straně nebo dolů, byl bych spokojenější. Nebo aspoň o 10 cm dál od hrany. To by ale zase byly konektory hůř dostupné na držáku že. Celkem vzato jsou to nepodstatné mouchy, nejdůležitější je pro mě kvalitní obraz a bezproblémové fungování a to mi plní.
vlkoslav
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků