Sony KDL WF665 alebo TCL ES560 - skúsenosti

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kacenec 22. 2. 2019 09:41

Ahojte,
mám v pláne tak ako veľa iných kúpiť televízor. Preto sa chcem poradiť u tunajších odborníkov prípadne užívateľov, či máte niekto skúsenosti s menovanými televízormi, prípadne ma viete nasmerovať na niečo lepšie, ak sú vyššie menované úplné...ako to slušne napísať - odpad?

Nebránim sa 4k ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, ale TV bude primárne určený na pozeranie "našich" kanálov cez anténu a prehrávanie filmov (max 1080p), tak mi príde 4k zbytočné :hm .

Čiže vo výhľade je (všetky sú okolo 400 €):
Sony KDL WF665
TCL ES560
prípadne Hisense A6100
(https://www.displayspecifications.com/e ... /f93f9f5e0)

alebo prihodím stovku a mám zobrať PUS7303?

Ďakujem vopred za každú radu.

P.S.: mám to tu prečítané asi 10 strán príspevkov dozadu, bohužiaľ na Vami odporúčané telky mi môj rozpočet nestačí...
kacenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 22. 2. 2019 10:25

4k je zbytečné, ale bohužel se dnes už nevyrábí lepší FullHD televize.
Na zahr. forech doporučují ten Hisense, ale pozor - tyto TV zřejmě nebudou mít ani jedna (nevím jak ta TCL) dopočítávání pohybu.
Ten Philips je už dražší a lidi si taky stěžovali na horší podání pohybu a určité přeostřování.
Já jsem koupil nedávno Samsung NU7192, takže bych mohl napsat něco k tomuto.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kacenec 22. 2. 2019 12:15

Ahoj.

Vďaka za typ, tiež je v rámci rozpočtu, čo je skvelé. U našich je tiež Samsung, starší (dosť) 3D, presný model neviem, a Tizen sa mi pozdáva-mám ho už "v krvi". Len pri rýchlejšom pohybe vidím také malé trhanie...už má svoje roky, no.

Si so svojou telkou spokojný? Hlavne čo sa prehrávania filmov týka - myslím staré zlaté DVD, nie BluRay. A čo rýchlejší pohyb - zvláda?
kacenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 22. 2. 2019 12:42

Pohyb právě zvládá dost slušně, až jsem se divil. Ale na kvalitní obraz je už dnes potřeba aspoň nějaké to 720p, možná kvalitní DVD by taky bylo koukatelné.
Co tam může být asi problém pro někoho jsou sledovací úhly, kdy člověk musí sedět skutečně přesně na střed obrazovky, jinak ten obraz rychle bledne.
Včera jsem koukal na fotbal a pohybově to bylo také OK, akorát z toho DVB-T2 HD to bylo hodně přeostřené, nevím jestli je to televizí, nebo to bylo už v tom vysílání. Když sleduji film přes USB, tak tam není žádné přeostření.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 2. 2019 13:09

stormborec píše:Ten Philips je už dražší a lidi si taky stěžovali na horší podání pohybu a určité přeostřování.
Lebo to nemali dobre nastavene.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 2. 2019 13:12

Pohyb se trhá i na TOP modelu a ještě tam píšou, že ambilight bliká:

https://avmania.e15.cz/philips-55oled90 ... est#part=4

Takhle problematickou recenzi na TV v téhle cenovce jsem ještě nečetl, takže si umím představit, jak to vypadá v nižších řadách...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 2. 2019 16:32

Treba si to vyskušať, nie predstavovať.
Inak, pohyb na olede od Philipsu je skoro všade hodnoteny ako jeden z najlepšich, ak nie vôbec ten naj. To len tak na okraj.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 26. 2. 2019 11:44

Giggs, to neznamena, ze novy model to musi mat OK.
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 2. 2019 07:17

???
My sa tu nebavime o novych modeloch, ale o tych co su na trhu. Dokonca o konkretnych. Tak nejak netusim o com tocis....
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 27. 2. 2019 09:38

"pohyb na olede od Philipsu je skoro všade hodnoteny ako jeden z najlepšich"
Na ktorom OLED od Philipsu ? Tak daj linky. Ja ti dam dalsi okrem toho z E15:
https://www.whathifi.com/reviews/philips-55oled903

Tak o com tocis ty ?
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 2. 2019 10:01

:oboze
Horsie jak v pomocnej skole.
Co takto si precitat este raz na ktory prispevok som reagoval?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 2. 2019 10:37

U tak drahé televize bych čekal že pohyb bude zcela plynulý. Pak lze s úspěchem pochybovat, že násobně levnější nižší řady na tom budou lépe...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 27. 2. 2019 10:48

Presne ako pise stormborec.
Ryane, ty sam nevies na co odpovedas. Tak ako to mam ja vediet ?
Autora sa pytal na LCD Philips a ty si vytiahol OLED. Odpovedam ti na OLED, ktory si vytiahol ty a modlis sa, ze o com tocim. Ja si myslim, ze ty mas lokalny deadlock. :twisted:
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 2. 2019 11:06

Však tu psal majitel PUS7303, že třeba to testovací video Hobbita nešlo nikdy plynule ať to nastavoval jak nastavoval. Pomůže prý možná instalace VLC do androidu, ale to zas ovládat bez připojené myši...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 2. 2019 18:48

Cuco6 píše:Presne ako pise stormborec.
Ryane, ty sam nevies na co odpovedas. Tak ako to mam ja vediet ?
Ty si asi fakt dement, alebo sa uz len na poslednu chvilu snazis vykrutit z vlastnych nezmyslov co si tu popisal.

Aky oled som ja vytiahol? Prisiel s tym stormborec, tak som reagoval nanho. Tak sa laskavo nauc citat.
stormborec píše:Pohyb se trhá i na TOP modelu a ještě tam píšou, že ambilight bliká:

https://avmania.e15.cz/philips-55oled90 ... est#part=4

Takhle problematickou recenzi na TV v téhle cenovce jsem ještě nečetl, takže si umím představit, jak to vypadá v nižších řadách...

Tak kto nevie co pise, ty deadlock?

A nie, obraz sa netrha. Rozhodne nie na tom olede. Je hodnoteny ako jeden z top TV co sa pohybu tyka. Ci uz na avforums, hdtvtest atd.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků