Koupě Sony KD-49XF7596

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zdenda78 13. 2. 2019 23:00

Ahoj,
taky uvažuji o koupi 55" TV - Sony 55xf7596. Chci android TV, primárně na sledování FHD filmů. Později 4K v rámci Netflix apod . Opravdu je takový rozdíl mezi VA a IPS, navíc když IPS je novější technologie? Trochu mi to připadá jako vyzdvihování TN panelů u herních monitorů oproti IPS. Je sice pravda, že IPS mají o něco horší odezvu, ale výrazně lepší barvy a úhly oproti TN., Nebude to u TV v rámci VA/IPS podobné?

https://www.alza.cz/55-sony-bravia-kd-5 ... 321531.htm

Zdeněk
Naposledy upravil Nick Cave dne 13. 2. 2019 23:11, celkově upraveno 1
Důvod: přesunuto do samostatného tématu
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 2. 2019 23:07

IPS neví co je černá barva, tmavé scény ve filmech jsou zality šedomodrou mlhou
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 2. 2019 07:17

Zdenda78 píše:Opravdu je takový rozdíl mezi VA a IPS, navíc když IPS je novější technologie? Trochu mi to připadá jako vyzdvihování TN panelů u herních monitorů oproti IPS. Je sice pravda, že IPS mají o něco horší odezvu, ale výrazně lepší barvy a úhly oproti TN., Nebude to u TV v rámci VA/IPS podobné?

Nie, IPS nie je novsia technologia ako VA (preco by na tom malo zalezat), a nie, nie je to podobne ako v ramci TN/IPS.

Jedina vyhoda IPS oproti VA su pozorovacie uhly. V ostatnych parametroch je to vyrovnane, a v prospech VA (cierna, kontrast, podsvietenie, HDR...).
IPS je vyborna technologia do mobilov, tabletov ci v o vacsine pripadov aj do monitorov, kde jeho slabiny nevadia.
Vo velkych TV sa vsak tie nedostatky prejavia dost a to uz je velmi kompromisne vzhladom k co najlepsej kvalite obrazu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 14. 2. 2019 08:14

Díky za informace. A jakou by jsi tedy doporučoval TV této cenové kategorii, tedy do 20 tis? Nemusí to být nutně Android, i když to preferuji. Ale do Samsungu moc jít nechci, tam je hrozně řešené menu TV. díky
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 14. 2. 2019 10:59

Dneska mají akci na SAMSUNG UE55NU8002 https://www.planeo.cz/katalog/1267898-s ... evize.html což podle toho co jsem tu četl je nejlepší TV do 20 tisíc
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 2. 2019 11:00

Sice to nechces, ale najlepsi TV do 20 tis. je Samsung UE55NU8002. To je TV o triedu vyssie ako ten Sony.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 14. 2. 2019 22:30

Mě se prostě moc nelíbí menu v TV a tomu ještě ten ovladač. Připadá mi až moc jednoduchý, respektive, nevím zda těch tlačítek není až moc málo. Máte s tím někdo zkušenost? A kde je v popisu vidět, že je to VA panel, jak se to pozná? Je pravda, že ta Sony má jen 50Hz frekvenci, což není úplně nejvíc.

Takže nejlepší TV do 20 tis kromě Samsung :-)

díky

Zdeněk
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 2. 2019 23:19

Co je špatně na menu u Samsungu?
https://televize.heureka.cz/hisense-h55u7a
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 15. 2. 2019 08:17

Menu u Samsung?

1) Graficky se snad zastavilo před 5 lety.
2) Jakékoliv nastavení mi připadá hrozně složité. Mám ted Panasonic a to se nedá srovnat. Když mám u rodičů něco nastavit, tak si musím dát panáka, abych to nerozmlátil :-).
3) V kombinaci s tím jejich super ovladačem bez tlačítek se toho dost bojím :-)

Hisense jsem zvažoval, ale viděl jsem dost recenzí, kde bojují s nastavením barev apod.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 15. 2. 2019 09:31

LOL, kritizovat Samsung za 5 let zastaralou grafiku a pak vytáhnout Panasonic, kde s menu zamrzli před lety dvaceti.
S nastavením barev můžou bojovat kalibrátoři. Ty si to stejně nikdy kalibrovat nenecháš (bo to stojí tak 10 tisíc a přidat ty prachy k původnímu rozpočtu, tak bys koupil o třídu lepší TV) a na vyladění od oka je to dostatečné.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků