Nastaveni LG OLED558PLA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anaf 10. 2. 2019 12:16

Dobrý den,
máme od Vánoc tuto TV a tovární nastavení obrazu není moc dobré. (Moc barevné, takové pouťové, barvy neodpovídají realitě).
Zkoušel jsem "googlit" a našel nějaká nastavení, která jsem vyzkoušel a výsledek zkoušek předkládám.
Původně jsem to dal do jiného vlákna, ale pak jsem si uvědomil, že to tam nikdo nenajde :-(
Jaké jsou vaše zkušenosti a nastavení?

Nastavení TV OLED55B8PLA
Nastavení režimu obrazu:
Expert (tmavá místnost)
Nastavení poměru stran:
16:9
Úspora energie:
Vypnuto
Obrazový režim (Expert)
Přizpůsobit:
Světlo OLED:
21
Kontrast:
85
Jas:
50
Ostrost:
0
Barva:
50
Odstín:
0
Ovládací prvky pro odborníky:
Dynamický kontrast:
vypnuto
Super rozlišení:
vypnuto
Barevný rozsah:
AUTO

Barevný filtr:
vypnuto
Korekce GAMA:
2.2
Vyvážení bílé:
Teplá 2
Možnosti obrazu:
Redukce šumu:
vypnuto
Redukce šumu MPEG:
vypnuto
Úroveň černé:
Nízká
Reálné kino:
Zapnuto
Optimalizace jasu podle rychlosti pohybu:
vypnuto
True Motion:
vypnuto
Systém správy barev:
Červená, Zelená, Modrá, Azurová, Purpurová, Žlutá
U každé barvy jde nastavit: sytost, odstín, jas
U televizních programů mám vše v základu (0), na YouTube jsem nastavil sytost pro červenou a zelenou na „-2“
Pozn.: tady, v Systému správy barev, by šlo ješte lépe barvy nastavit, ale chce to čas.
anaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosmoDante 10. 2. 2019 13:53

Podívej se zde https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b8-oled/settings a tam najdeš ideální nastavení. Mám C8, krom čipu skoro totožná TV a musím přiznat, že já s obrazem nemám žádný problém. Vše jedu v režimu "KINO" a mám jen vypnutý True motion a redukci šumu. V tomhle režimu je obraz krásný. Výjimkou jsou filmy/seriály od Netflixu, kde režim HDR vypadá lépe než "KINO".
CosmoDante
Junior

Odeslat příspěvekod FrantaL 10. 2. 2019 14:40

21 OLED, neni to dost tmavé? Mám 40.
LG OLED55C8, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, Dune DUO BASE 4K, Pioneer BDP LX58 a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior

Odeslat příspěvekod anaf 11. 2. 2019 19:26

Zkoušel jsem i 19 OLED :-). Těch 21 OLED nám zatím vyhovuje a připadá nám to normální. Ve sluncem zalité místnosti by to asi bylo málo a musel bych přidat.
S čím jsem se zatím moc nesrovnal je HDR režim (např. některá videa na youtube ve 4K a HDR. Není to podle mého názoru přirozené. Je to hezké, efektní, takový waw efekt, ale zatím v tom moc smysl nevidím :-(
anaf
Kolemjdoucí