Samsung UE55NU8002 - global dimming

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ivotv 6. 2. 2019 11:05

Tak uz 55nu8002 zase skladem, alespon na alza.cz (21 999 Kc).

Chci se zeptat na jednu vec, o ktere se moc u novych Samsungu nemluvi - nemoznost vypnout global dimming. Takze u tmave sceny filmu se automaticky snizi jas, ale pokud jsou zaple titulky, tak hned jak se zobrazi, jas se zvysi (a pak zase snizi). U tmaveho filmu s titulkama tak jas porad kolise.

Videl jsem to i na prodejne na ukazkovem videu - logo samsungu na cernym pozadi viditelne ztmavne.

To vazne nikomu nevadi? Nebo to jde nejak rozumne vypnout? (v servisnim menu pry jo, ale pak nejde menit jas vubec). Chapu ze se o tom v ENG recenzich nezminuji, protoze nejspis logicky nemusi pouzivat titulky. Ale divim se, ze v nasem prostredi to vlastne nikdo nezminuje.

Tohle mi na Netflixu dela iPad a je to fakt rusivy.
Naposledy upravil Nick Cave dne 6. 2. 2019 18:12, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod Thomash181 6. 2. 2019 14:39

Místní stmívání mám nastavené na hodnotu "Nízký" a je pravda, že u tmavých scén kde se objeví titulky se jas trochu zvýší.
U filmů kde je hodně tmavých scén to může vadit. Já jsem se s tím setkal párkrát, zatím jsem to ale nijak neřešil, protože mi to nepřišlo tak moc rušivé, že bych se na to nemohl dívat.
Thomash181
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rejca 6. 2. 2019 14:56

Člověk nesmí být hnidopich, obrazově je to již velmi slušné a na všem si člověk najde něco - nic není ideální. Obraz je pěkný...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 2. 2019 20:23

Tak pardon hoši. Byť je to velmi zajímavý model, je hloupostí výrobce, že nechává fungovat automatiku namísto svobodné volby pro uživatele, právě pro případ onoho kolísání jasu. Ano, i mně tato neustálé nahoru/dolů nevyhovuje. Mnohdy raději oželím cosi jiného, ale s radostí přijmu obrazový klid.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 6. 2. 2019 22:05

rejca píše:Člověk nesmí být hnidopich, obrazově je to již velmi slušné a na všem si člověk najde něco - nic není ideální. Obraz je pěkný...

takže TV za dvacet občas bliká, ale na tom nesejde, protože jinak je obraz hezký :)
musí být skvělé, když si toto přečte výrobce - dokud to nebudou lidi vracet, tak se to těžko zlepší!
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rick Roll 3. 7. 2019 16:11

Zdravím lidi, jak se dostanu do servisního menu televize Samsung UE55NU8002? Přehrávání z flešky několik filmů mkv a u některých mi to píše nejsou zvuková data. Vím, že tv všechny kodeky nepřehraje, ale je to každý druhý film. Starší tv co mám, přehraje všechno. Tak jestli se to nedá v servisním menu nějak vypnout, resp. zapnout. Díky moc.
Rick Roll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 3. 7. 2019 17:04

A co myslíš,že tam najdeš?
Nové modely nemají podporu DTS....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků