Samsung NU7... plynulost zobrazení pohybu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 2. 2. 2019 21:20

Má někdo doma Samsung NU7..., případně MU6...?

Zajímalo by mě, jak jste spokojeni se zobrazením pohybu, protože to bývá u těchto 60Hz TV obvykle problém. :hm

Je pohyb při přehrávání přes USB nebo HDMI zcela plynulý, když zapnete Auto Motion Plus?

Myslím, že lepší TV v úhlopříčce 40/43" dnes asi nelze koupit z hlediska podání pohybu (tedy snad kromě 2x dražší Sony)

Díky
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 18. 2. 2019 11:07

Takže Samsung mám nainstalovaný, včera jsem si s tím trochu hrál.

Zobrazení pohybu je se zapnutým Auto Motion Plus zcela plynulé jak filmových 23.976, tak 25p TV ripy. Překvapivě není ani zásadní problém s ostrostí/mazáním pohybu (filmy, seriály) :tleskani , co jsem trochu zahlédl nějaké lyžování, tak tam to bude asi horší, ale to až tak nesleduji.

Z pozitivních vlastností:

1) nekompromisní černá, aspoň ve srovnání s původní LG IPS :tleskani
2) zcela rovnoměrné podsvícení
3) žádný dirty screen efekt
4) žádné bzučení podsvícení jako u původní TV
5) slušný zvuk - velmi zřetelné dialogy i při nízké hlasitosti :tleskani
6) pololesklá obrazovka, ale nevšiml jsem si nějakých problémů s odlesky
7) celkem slušně kalibrované barvy v režimu Kino (gama jsem nastavil na 1 a vypnul digital clean view jak doporučují na rtings.com + Auto motion jsem nastavil na "auto")

*** poměr obrazu je potřeba nastavit na vlastní místo 16:9, jinak jsou v pozemním vysílání oříznuté okraje :pozor

Negativa:

1) slovy klasika: "já bych všechny ty 4k zakázal" 8-P -1080p film, který je na FullHD TV jako brus tady vypadá jak lepší SD. Obraz působí trochu takovým "plastovým" dojmem, zřejmě jak se oko nemá čeho chytit při tom jemném rastru. Možná je to otázka zvyku, také TV s lepším kontrastem zřejmě odkryje všechny nedostatky...

2) pro moje oči je TV příliš jasná, když se sníží podsvícení na minimum, tak vlivem PWM dost bliká - ne až tak jako CRT, ale víc než původní TV podsvícená trubicemi. Při hodnotě podsvícení zhruba 20 již blikání téměř přestane. Asi to budu řešit přisvícením nějakou lampičkou. :shock:

*** při snížení podsvícení na 0 TV bliká stejně jako při zapnutém LED clear motion, ale pohyb je při Auto motion plus na "auto" o něco málo plynulejší, než při nastavení na "vlastní" + zapnutém LED clear motion

3) v tmavých odstínech se možná trochu ztrácí detaily (např. černé sako) i při nastavení gama na 1, ale možná na původní IPS TV jsou zas schované v té šedi. Gama 2 nebo 3 by se musela kompenzovat přidáním barevnosti a zřejmě by už došlo ke ztrátě kvality kalibrace.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 18. 2. 2019 12:37

Mám 65Nu7442 a jsem s ní fakt spokojený. Nemám srovnání s jinou TV, díval jsem se předtím na projektor nebo na 25" telku, se kterou se to nedá srovnávat.

Nevím jak to je s tou plynulostí pohybu, auto motion cosi jsem vypnul, jak všichni radí, ale někdy to zase zapínám, když mi to vadí při nějakém žánru (protože je vidět to trhání, když se na to soustředím). Barvy super, černá super, obraz celkově fakt spokojenost (hodnoceno subjektivně, viz výše) a musím říct, že jsem rád i za 4K! Normálně se dívám ze 4,5m a tam to není tak propastný rozdíl, ale když mám nějaký fakt dobrý obsah ve 4K, tak si dám křeslo tak 2m od televize a vychutnávám si to :-)
Je pravda, že zvuk je srozumitelný i při hlasitosti kolem 5 (když všichni kolem spí, tak se to hodí).
Jsem rád, že jsem nevzal NU8002, nestálo by mi to za dalších 10 tisíc navíc. Radši si zaplatím kvalitnější obsah. Jo a jsem rád za tu úhlopříčku, na tu vzdálenost je to prostě potřeba.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 18. 2. 2019 13:39

Dobrý den, to by mě pak zajímalo, jak na této TV vypadá SD vysílání. V současné době doporučuji známým v nízké cenové kategorii Samsung 43NU7192, který je v dTestu hodnocen jako nejlepší TV v dané uhlopříčce a ceně ( celkové hodnocení obrazu- dobře, plynulost rychlých scén - velmi dobře, slabé jsou jenom pozorovací úhly - dostatečně ). Mé osobní zkušenosti se zobrazením HD vysílání na 4K TV jsou velmi dobré, obraz srovnatelný s FHD TV.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 18. 2. 2019 15:50

Plynulost pohybu je problém, když se posouvá kamera - třeba jako je ta mapa v Hobbitovi. Tam pomůže to Auto motion. Barvy mám na "teplá 2", jak je to výchozí v režimu kino. Je to trochu víc do žluta, ale na večerní sledování celkem v pohodě.
Jsem rád že jsem vybral 40", protože na horší kvalitu pomůže jedině menší úhlopříčka, nebo větší sledovací vzdálenost a taky to blikání na menší úhlopříčce tolik nevadí. Dívám se asi ze 2 metrů, takže 720p ripy by měly být v pohodě. FullHD by bylo asi lepší, ale dnes už se v této kvalitě neprodává.
Ještě takový tip - dá se nastavit "vysoký kontrast" nebo tak nějak a pak je tmavé menu a bílý text.

SD vysílání bude dost hnus, to je jasný. Bohužel výrobci už na to nehledí, stačilo by nabídnout nějaký jednodušší upscale (tuším Sony to kdysi mělo), že se "nerozmazává", ale prostě se jeden pixel zdroje zobrazí natvrdo jako 4 pixely do čtverce. To by pak ten obraz vypadal daleko lépe. Třeba na monitoru 1440x900 vypadá každý 720p rip naprosto dokonale, protože se zachová ta ostrost, oko se má čeho chytit. Ale když se to rozmaže na 4k, tak to vypadá jak namalovaný vodovkama.
Ano - sledovací úhly jsou velmi slabé, ale když člověk sedí napřímo, tak to není problém.
Plynulost pokud někdo nevidí tu "telenovelu", tak je zcela v pořádku - dokonce bych řekl, že tam ani není příliš mnoho těch interpolačních artefaktů.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 20. 2. 2019 15:02

Za mě je SD vysílání celkem "tolerovatelné" při dodržení příslušné vzdálenosti. Čekal jsem, že to bude horší, ale ze 4,5m je to celkem sledovatelné i na těch 65". Je to však subjektivní pocit, jak jsem říkal, neměl jsem předtím pořádnou televizi, nemám tolik srovnání. Samozřejmě pokud to jen trochu jde, 720p je úplně někde jinde. Primu a Novu si pouštím v HD přes appku Sledovanitv.
Jak píše stormborec, v některých scenách se může něco chvilkově trhat (bez auto motion), ale to jsem pozoroval v některých scenách i při zkoušení 100 Hz Hisense v obchodě, takže jsem se s tím smířil a neřeším to už.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 20. 2. 2019 15:19

Ono i to SD se dost liší. V DVD kvalitě na tu vzdálenost to může být téměr jako HD, zas nějaké DVB-T pořady jsou nekoukatelné.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 21. 2. 2019 13:49

Tu samozrejme zalezi nie len od rozlisenia ale aj od bitrate.
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 2. 2019 14:17

Nejen bitrate - ale také kvalita původního zdroje, úroveň komprese (kodek, parametry)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 21. 2. 2019 14:39

Ano, ale DVD specifikacia pevne definuje kodek MPEG2 a rozlisenie 720*576. MPEG2 nema tolko parametrov ako MPEG4. Takze realne len bitrate ovplynis. Povodny zdroj je pevna konstanta.
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 2. 2019 15:13

Zdroj se právě může lišit zcela zásadně - nějaký film ze 60. let vs. něco nového. Nebo když to vezmem obecně, tak různé ripy - může být nějaký nekvalitní TVrip vs. kvalitní Bluray rip.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 21. 2. 2019 16:08

Nepochopil si. Ano zdroj moze byt rozneho povodu. Ale ked uz ho mas ako pevny bod v relativnom svete ... tak uz vysledok kodovania do DVD/MPG2 zavisi na bitrate. Pretoze DVD definuje maximalne CBR/VBR bitrate, ktory nesmie presiahnut 10,08 Mb/s.
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 2. 2019 16:56

Bavíme se o tom, že kvalitní SD může být na vzdálenost řekněme 3x úhlopříčky k nerozeznání od HD. A kvalita SD není dána jenom datovým tokem, ale také samozřejmě formou komprese a kvalitou zdrojového obrazu.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 21. 2. 2019 17:48

Ja nehovorim os SD vseobecne, ale o pevnej definicii pre DVD, ktora je urcena len a len bitovym tokom.
Este raz... zdroj teraz neriesim, lebo ked to kodujem z jedneho zdroja, tak to ma ROVNAKY vplyv aj na MPG2 alebo MPG4 ci MOV.
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 2. 2019 09:26

Tak po nějaké době používání TV Samsung pořád poněkud zápasím s tou příliš vysokou úrovní jasu. Zkoušel jsem nastavit podsvícení na 24, od které hodnoty již zdá se nebliká a redukovat ten zvýšený jas snížením kontrastu skoro na minimum, ale moje oči na to pořád moc dobře nereagují. Nevím jestli i přes ten snížený kontrast třeba nějaká složka toho spektra zvýšeného podsvícení prosvítí... Takže zkouším nějaký kompromis, že ten kontrast o něco zase přidám a podsvícení o něco snížím i když částečně začne blikat. Zkouším různé přisvícení lampičkou.
Jestli vám také vadí blikání nebo příliš vysoký jas obrazu, tak asi radši hledejte nějakou TV bez PWM...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků