55'' TV okolo 20kkč - Sony 55XF85xx nebo Philips 55PUS7303

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fajn.snek 1. 2. 2019 16:50

nimha:

Pozor, ale ty poslední kusy co má Datart jsou vystavené na prodejně - tzn, že maji naběháno pár tisic hodin. Navíc XF9005 stoji na sony pro firmy cca 28,5 a za to připlatit s 2 tis podle mě stojí..

K DiVx - Ryanovi se to sice říká hezky, že by si měli všichni platit obsah. Nemám v zásadě nic proti, ale když třeba na Netflixu nejsou u spousty seriálů ani CZ titulky tak mi nepřijde, že je to férový přístup k zákazníkům.

Navíc jak píšou ostatní, mám některý obsah, který na BD třeba nikdy nevyšel nebo neni k sehnání tak logicky hledám televizi, která přehraje co nejširší výběr formátů... Díky bohu, že LG a Sony atd nejdou cestou Samsungu a zákazník má na výběr. Navíc argument, že ušetřili na licencích za DivX a mohli tak udělat technicky kvalitnější model je scestný. V porovnání se Sony nemají Samsungy Q7 FN a Q8FN ani FALD podsvícení, což bych v té cenové relaci očekával... Od Samsungu mám hodně elektroniky i předchozí 2 TV byly od nich, ale jejich současná obchodní strategie se mi nelíbí...
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 2. 2019 06:45

fajn.snek píše:Navíc jak píšou ostatní, mám některý obsah, který na BD třeba nikdy nevyšel nebo neni k sehnání tak ..

To je podobne asi ako ked ma niekto doma kopu VHS kaziet a zacne sa stazovat ze to nema kde prehrat, lebo to uz nikde nie je. Hlavne zatratit dobry TV (v tomto pripade najlepsi), kvoli banalite ktora sa riesit da. Takze to su len vyhovorky. Da sa to prehrat po sieti, alebo prinajhorsom prekonvertovat, pripadne pouzit nejaky externy prehravac. Tak to ako argument velmi fungovat nemoze. Len som chcel poukazat na to kam sme sa to ako spolocnost dostali.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nimha 2. 2. 2019 21:37

Zatim to vidim na ten Philips, obraz vypada docela ok. Akorat nejak podrazil, je 19000 Kc....

Ad Samsung, za me je to z jejich strany snaha usetrit na ukor zakaznika v oblasti, kde to jine solidni firmy nedelaji (ktera jina tv nema nema jack a divx?), coz nekdo zkousne a jiny ne. Me zrovna tyto 2 veci vadi, potrebuju je, tj. Samsung kvuli uspore par kc o me jako o zakaznika prisel.
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 22. 2. 2019 08:47

Co jsi nakonec vybral? Řeším stejné dilema. 55" Samsung UE55NU8002 již je znova v prodeji.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 23. 2. 2019 22:34

Vybral jsem 55nu8002,nepočítal jsem ,že si polepším proti plazmě-obrazově,ale nestěžuji si ,pomalu vnikám do tajů,např.vadilo mi pozadí jako by rozmazané,stačilo zapnout HDR,všechny mouchy nemám ještě projdené,zatím v pohodě!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nimha 1. 3. 2019 09:53

Zdenda78 píše:Co jsi nakonec vybral? Řeším stejné dilema. 55" Samsung UE55NU8002 již je znova v prodeji.


Ja vybral ten Phillips. Zlevnil o 3kkc takze to byla jasna volba.
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 1. 3. 2019 11:01

Ale ten je 50hz, oproti 100hz u Samsung. Na ALZA stojí Philips 19 tis a Samsung 20.To už není velký rozdíl. Mě nevadí chybějící podpora u divx, zase má Samsung duální tuner a 100hz panel.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod nimha 1. 3. 2019 12:46

Vsak ja psal za sebe. Kazdy mame trochu jine pozadavky a priority. Stejne je to pak kompromis.
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 1. 3. 2019 15:40

Cuco6
Poslední varování

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků