Samsung QE55Q7FN vs. Sony Bravia KD-55XF9005 vs. LG 55SK9500

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bikker 23. 1. 2019 13:10

Zdravím chalani, chcem vás poprosiť o radu či vlastné skúsenosti s výberom novej telky.
Mám cca vybraté tieto modely, ale nechám si poradiť aj niečo iné ak dľa mojich požiadaviek bude
vyhovujúce aj nejaký iný model...
Čo sa týka požiadaviek tak to nie je nič zvláštne, nie som nejaký Tv odborník, tak ma prosím ospravedlnte
za moje vyjadrovanie k danej problematike ;-) .
- som klasický konzument ale chcem nejakú to kvalitu obrazu, kde si pozriem hlavne šport, film, xbox....telka bude napojená na skylink alebo orange cez satelit, pozorovanie z cca 2,5 m. Oled nechcem, rozpočet do 1300 euro max.
Moje zatiaľ súkromné poradie je:
- QE55Q7FN
- LG 55SK9500
- Sony Bravia KD-55XF9005

- načítané veci z fóra mám, skôr ma zaujímajú osobné skúsenosti

...ale nechám si rád poradiť


Za vaše postrehy vopred ďakujem...

S pozdravom... Marek
bikker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fajn.snek 23. 1. 2019 15:33

Ahoj Marku, byl jsem před měsícem víceméně ve stejné pozici s jediným rozdílem, že jsme vybíral mezi Q7FN, XF9005 a SK8500. Všechny televize jsem nakonec byl okouknout, a vzal jsem nakonec Sony XF9005. Napíšu své postřehy a dojmy, které jsem získal při výběru.

Samsung QE55Q7FN
+ Z tohoto výběru má rozhodně nejrychlejší systém, Tizen je stabilní, rychlý a intuitivní systém
+ One connect box - určitě velká výhoda, zvláště pokud budeš TV dávat na zeď
+ Skvělý input lag, pro hraní na PS4 pro a XBOXu vychází jako nejlepší volba
- Edge Lit podsvícení - i když Samsung se snaží, tak černá nebude tak dokonalá jako u FALD, prostě v některých scénách budeš mít na černé fleky, a po hranách TV může prosvítat podsvícení
- absence podpory DivX, Xvid a hlavně DTS - mám hodně starších filmů, a nektré prostě v lepší kvalitě ani nevyšli, takže pusti si je na této TV prostě nebylo možné

Sony Bravia KD-55XF9005
+ Díky FALD je černá opravdu solidní černá a kvalitní obraz při tmavých scénách
+ díky Andoid TV lze doinstalovat spoustu aplikací jako KODI, VLC apod.
- Android TV není zrovna nejrychlejší systém ze všech, musíš se trochu pohrabat v nastavení, pár věcí povypínat aby měl systém lepší odezvu

LG 55SK9500

+ Narozdíl od Sony a Samsungu má lepší pozorovací úhly, protože se jedná o IPS panel, ne VA u výše uvedených dvou
+ Rychlý a intuitivní systém, navíc ovládání pomocí Magic control je prý opravdu návykové
- horší černá barva(spíše šedá) díky tomu, že se nejedná o VA panel
- horší HDR než u Samsungu a Sony
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod bikker 23. 1. 2019 22:09

ahoj,
ďakujem za tvoju odpoveď, a ako si zatiaľ spokojný s výberom tv po nejakom tom čase?
...objavili sa na ňom nejaké tie "muchy" alebo šlape všetko ako má?...

...z mojej strany by som možno trochu ožehlil aj kvalitu obrazu voči ovládaniu, keďže tv bude
ako rodinná...
... aj keď tu na fóre v tejto kategórie "neoled tv" viac menej víťazí FK9005, ale pri ňom sa trochu
bojím tej rýchlosti a stability androidu...
bikker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swistik 23. 1. 2019 23:34

Mam Samsung QE55Q7FN po 3 mesiacoch neustaly restart zajtra maju prist zo servisu. Problemy s aplikaciami stale sa odhlasuju a samovolne sa meni ich poradie v hlavnom menu. Uz by som do samsung nesiel banujem. Tiez som sa rozhodoval medzi Sony a Samsung.
Swistik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fajn.snek 24. 1. 2019 11:32

bikker

To jsem tě nechtěl vystrašit,že by byl Android nepoužitelný, ale oproti ostatním má rezervy. Na druhou stranu XF9005 má snad někdy během února dostat update na Android 8 Oreo, a podle prvních komentářů ze starších modelů to vypadá nadějně, že celé prostředí je rychlejší a hlavně přehlednější.

Já jsem s výběrem spokojený. obraz je skvělý a jelikož nejsem zase tak náročný na systém, že bych potřeboval aby odezva byla v řádu 1-2s, tak systém mi naprosto vyhovuje. Když jsme se rozhodoval o TV, málem jsem spontálně koupil Q7FN, ale nakonec jsem byl rád, že jsem tomu věnoval více času a přečetl si o tom pořádně. Samsungy dost často trpí defekty obrazu jako cloudding, DSE atd.

Tady mrkni na video o černé:
https://www.youtube.com/watch?v=ghTmaOo6lZA

Zkrátka za současnou cenu cca 35000 Kč nenabízí Samsung tak dobrý poměr cena výkon. Sony XF9005 můžeš mít díky Sony pro firmy za necelých 29 000 Kč.

https://tmobile.sonyprofirmy.eu/produkt ... XF9005BAEP

rosswell píše:http://tmobile.sonyprofirmy.eu/prihlaseni
login: tmobilecz
heslo: TM2385


Pokud trváš na Samsungu, tak bych šel osobně do QE55Q8DN. Ta má již full array podsvícení, ale zase oproti Q7FN a Q8FN nemá one connect box.
https://televize.heureka.cz/samsung-qe55q8dn/
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod bikker 24. 1. 2019 13:55

Ahoj fajn.snek, ďakujem za reakciu..a je tu nejaký vlastník QE55Q8DN alebo QE55Q9FN aby sa s nami
podelil o svoje postrehy z výberu a potom aj zo samotnej telky keď ju má už doma v obývaku???? ...
bikker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 24. 1. 2019 15:33

Len taky poznatok.(predtym sony 55W756 a android)...mozno uz je to bezpredmetne a vychytane pri tychto UHD a novsich verziach systemu.
1, TV a jej USB porty boli aktivne aj pocas vypnutej TV DO. (cize HDD sa tocil neustale a po roku mi ho TV odpalila)
2, TV si nepamatala, ked si ju zapol ...npr: po 1 dni... zmenu nastaveni v jednotlivych rezimoch....
npr: nastaveny a upraveny mas STANDARTNY rezim. Po zapnuti je sice TV v STANDARTNOM obrazovom rezime , ale hodi sa do defaultneho farebneho nastavenia. Stacilo prepnut rezim npr Stanndart/Zivy/Standart a vsetko bolo OK (cize ako si si ho predtym nastavil)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 24. 1. 2019 16:11

bikker píše:Ahoj fajn.snek, ďakujem za reakciu..a je tu nejaký vlastník QE55Q8DN alebo QE55Q9FN aby sa s nami
podelil o svoje postrehy z výberu a potom aj zo samotnej telky keď ju má už doma v obývaku???? ...


Právě mi Q8DN odvezl servis na odstoupení od smlouvy. Měl jsem neustále problémy s uniformitou panelu a hlavně DSE bylo viditelné na světlejších plochách prakticky pořád. 3 panely a pořád to stejné takže jsem to vzdal. Nyní jsem opět ve výběru TV a příští týden se rozhodnout co koupím, ale kdyby to bylo LCD tak koupím Sony XF9005 v 65" rozpočet budu mít do 60k a tam je možnost i OLEDu
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod Markus_007 24. 1. 2019 17:40

peppies
Právě mi Q8DN odvezl servis na odstoupení od smlouvy.

jak jsi řešil servis a odstoupení od smlouvy a u jakého prodejce?
Já teď řeším spor u jednoho - momentálně nejmenovaného. Počkám ještě chvíli jak se to bude vyvíjet a pak napíšu zkušenost (prozatím nepříjemnou).
Markus_007
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 24. 1. 2019 18:57

Z toho, čo som poprechádzal rôzne zákutia internetovej pavučiny, tak si myslím, že DSE je skôr vlastnosť LED TV. Myslím si, že do istej miery to nájdeš na každom LED TV a záleží kus od kusu ako veľmi. Niekde som sa dočítal, že to môžu spôsobovať aj rôzne povrchové úpravy jednotlivých vrstiev, protiodrazové vrstvy alebo aj spôsob ako sú jednotlivé vrstvy displejov k sebe spojené. Ako sú na seba nalisované. Z toho vyplýva, že pôjde pravdepodobne asi naozaj o vlastnosť a nie závadu. Ak teda budeš hľadať LED TV bez DSE, veľa šťastia.

Ja mám druhým týždňom doma Q9FN a aj tam pri testovacích videách je DSE v malej miere prítomné. No nijak mi to neprekáža a pri bežnom používaní TV to vôbec nevnímam. Inak má telka veľmi pekný obraz, takže to ani nemám potrebu riešiť. Na Oled telke som to ešte netestoval.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 24. 1. 2019 19:31

Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenda78 11. 3. 2019 22:56

Nevíte zda má Sony Bravia KD-55XF9005 2 x DVB-T2 tuner? Nevím, někde se uvádí jen 2 x satelitní, jinde zase 2 x DVB-T2. Já potřebuji v rámci DVB-T2 nahrávat jiný program než sleduji. díky
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 3. 2019 19:46

Zdenda78 nemůžeš své dotazy orientovat do Tebou založeného vlákna? Myslím, že by to bylo vhodné. Neber to zle, ale když se dívám po fóru, tak se ptáš všude možně a zasahuješ i do vláken, která by měla sloužit dotazům tazatele/zakladatele.

A jinak - odpověď najdeš třeba zde... na oficiálních stránkách Sony. Pokud Ti nestačí, není nic jednoduššího, než jim napsat email s dotazem a pak se o výsledek podělit s ostatními v příslušném vlákně. Buď v tom Tvém, nebo obecném, které se věnuje právě modelu XF9005.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 13. 3. 2019 21:42

Jsem už psal, že je ve stavu, kdy nebude schopen žádnou TV vybrat.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda78 14. 3. 2019 13:39

Já si opravdu cením vašich rad a díky za ně. Velmi mi to pomohlo s výběrem. Je pravda, že jich bylo více, ale toho fora jsou. Nenechat se zmást marketingem výrobce a vybrat TV podle skutečných kvalit + parametrů a neskočit na ty virtulní, jako je QLED u šestkové řady Samsung apod.

Nechci to zde nijak spamovat. Nechtěl jsem zbytečně zakládat nové vlákno, kvůli jednomu malému dotazu a raději jsem umístil do již existujícího vlákna na příslušnou TV.

Co se týká vtipné poznámky od "Polda" Já si už vybral Samsung NU8002, mám nabídku za 19 tis. Jen čekám do zítra, jestli mi jiný zdroj nenabídne KD-55XF9005 pod 25 tis. Pokud ano, jdu do Sony, pokud ne, zítra objednávám Samsung :-)
Naposledy upravil Zdenda78 dne 14. 3. 2019 14:04, celkově upraveno 1
Zdenda78
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků