Zkušenost-úhly,obraz,zvuk Hisense H65U7A &Samsung UE65NU7442

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod airmt 22. 1. 2019 21:21

Použiju tohle vlákno k dotazu na srovnání obrazu Hisense vs. Samsung. Nemáte někdo zkušenost ve srovnání pozorovacích úhlů, zvuku a kvality TV vysílání (HD, SD) mezi Hisense H65U7A a Samsung UE65NU7442 (nebo podobné Samsung)? Lokální stmívání, HDR, jas apod., jen mě napadlo zeptat se, pokud jste srovnávali před koupí.
Hisense má samozřejmě výhodu ve 100 Hz panelu, ale sport moc nesleduju a nevím jak velký je rozdíl v obrazu a výhody/nevýhody mezi těmi zmíněnými?
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 21:29

Příště prosím zvážit, zda je vhodné v konkrétně pojatém vlákně požadovat srovnání atp. Zbytečně se rozmělňuje hlavní téma a vlákno stává nepřehledným.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 1. 2019 10:13

100 Hz nie je o sporte. To ma prinos vzdy a u vsetkeho.
Ten Hisense je komplexne lepsi TV ako Samsung.
HDR sa v tejto kategorii nedockas, to by si musel cenovkou zarubat podstatne vyssie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 23. 1. 2019 10:54

O Hisense jsem dříve neuvažoval, protože stála skoro jako Samsung NU8002 a navíc v obchodě mi přišla že měla horší obraz TV vysílání v HD než Samsung NU7442. Prostě neviděl jsem tam tu přidanou hodnotu (možná i trochu nedůvěra v neznámou značku), tak jsem si řekl že to je asi spíše pro "sportovní fanoušky" ale prodavači měli před Vánoci moc lidí motajících se kolem TV na to, aby se mi věnovali, našli ovladač a zkusili bychom to přenastavit. Ceny se teď ale hodně hnuly, Hisense už se dá sehnat za 22 (místo původních 28) a Samsung NU7442 bych mohl mít za 18 (místo 26), pokud to klapne.

Lepší celkový dojem mám ze Samsungu (tradiční osvědčená značka, rychlé a intuitivní menu, ovladač, upscaling, barvy), jas mi přišel ok, z mínusů má slabší zvuk a neumí DivX, víc mě v téhle cenové kategorii nenapadá.

U Hisense mě moc nepřesvědčil ten obraz v HD vysílání (na několika prodejnách) a různé problémy popisované zde na fóru, nutnost ladění, vypínání všech "featur", aby to bylo koukatelné (viz vlákno věnované H55U7A), ale pokud uvidím nějaký významný rozdíl na TV vysílání nebo featurách u toho Hisense (mimo zobrazení rychlého pohybu který mi přišel akceptovatelný i na NU7442), klidně bych šel i do něj.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S0T0 23. 1. 2019 18:46

Ahoj, mám velmi krátce H65U7A, první postřehy asi takto:
- konstrukční zpracování bez připomínek
- úvodní nastavení obrazových profilů jsem velmi rychle překopal dle uživatelského treadu na avforums.com, které je alespoň pro mé oči mnohem lépe koukatelné
- kvalita SD obrazu....stručně při pozorování ze 3m vzdálenosti slabá, uvažuju, že tv hodím na druhou stěnu a koukat se budu z 5 m
- kvalita HD, FHD, 4K... od HD výše nemám co vytknout
- ultra jednoduchý systém, app jako youtube apod nejsou z nejrychlejších
- velmi slušná citlivost tuneru ( ve srovnání s 55SK8100, která je na stejné anténě)

Původně jsem měl v hledáčku 55" tv , jako XF9005, tuto Hisense jsem vzal ze zvědavosti, díky akční ceně na kterou mě navedli na tomto fóru a pro mé použití je není co vytknout, ale jasně že ta sony bude někde jinde...

Pokud bys měl nějaký dotaz není problém
Lenovo T420 + 16GB RAM +mSATA SSD, Huawei G6
S0T0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod airmt 23. 1. 2019 21:30

Díky za reakci.
Dnes jsem se byl podívat na chvíli v Datartu a porovnával jsem Sam 7442 a Hisense U7A v 65" úhlopříčce (vedle stál ještě Panasonic 65FX740E). Jel tam ČT sport v HD (krasobruslení). Všechny byly napálený v dynamickém módu, Samsung měl zřejmě nastavené nějaké vyhlazování obličejů (možná až takové lehce mýdlové), ale měl nejlepší barvy a pěkný obraz. Panasonic taky vypadal dost dobře. Hisense musím říct vypadala co se týče barev subjektivně nejhůř (nejméně živé barvy), červená nebyla moc červená apod. v obličejích bruslařů byl šum a pozorovací úhly šedly z boku asi nejvíc ze zmiňovaných (postupně takový šedavý závoj). U Samsungu ani Panasonicu (nebo Sony) to tak vidět nebylo, ale měly zjevně nastavený nižší jas, byly tam trochu výrazněji vidět stíny (hlediště stadionu bylo tmavší než na Hisense).

Pohrál jsem si chvíli jen s Hisense a při různých módech to zjevně byly velké rozdíly v obrazu. Ale upřímně nevím, na jakém obrazovém módu to mám zkoušet v přesvícené prodejně Datartu? I prodavač říkal, že doma si to přenastavím úplně jinak, že tohle jsou prezentační nastavení do prodejny a ty normální by tam vypadaly blbě. Sám mi taky doporučoval Hisense oproti Samsungu (byť ten druhý měli o 5 tis. dražší).

Nechal jsem si odložit poslední zabalený kousek a ještě tomu dám šanci a zkusím to podrobněji ozkoušet (nějaké zkušební videa apod.). Nevíte, jestli podporuje HDMI CEC (jestli půjde ovládat krabičku Xiaomi jedním ovladačem)?
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 24. 1. 2019 00:10

dyn mod je asi to nejhorší, nikdo to snad doma nepoužívá...
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 1. 2019 05:46

HDMI CEC samozrejme podporuje. To je standard.
Na dynamickom mode toho vela nenaporovnavas. Treba si dat na vsetkych kino, a tak porovnat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 24. 1. 2019 08:27

Tieto UHD TV... brrr na bezne sledovanie (Tv stanice, HD ripy cez USB).
(ale ja som v tomto ,no poviem na rovinu dost "tazky pacient". :oops: )
Pokial nie je obraz cisty, bez sumu, hrany ostre = tak mi to vadi.
Skoda , ze sa uz nerobia kvalitne 55,60,65" TV vo FHD rozliseni.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 24. 1. 2019 09:44

Jo, kdyby byly FHD, tak bych nějakou bral radši (byť si na tom budu prohlížet i fotky). Sorry, že mám tolik blbých dotazů, dívám se dosud na 25" TV a přecházím rovnou na 65" :lol:

Zkusím teda být více otravný a požádat o všechny ovladače, ať to můžu přenastavit. Snad se v tom menu vyznám. Hisense vím, že má Kino den a Kino noc, tak v té prodejně bude ten vhodný zřejmě Kino den a na těch dalších snad bude něco podobného. Mám povypínat i na tom Samsungu všechny různé vylepšení, vyhlazování, odšumování apod. jako se doporučuje na tom Hisense?

Jo a máte nějaký osvědčený testovací klip/film, který je dobré rozjet na všech TV zároveň? Mám jen pár filmů v mkv s tmavšími scénami.

U těch, co Hisense mají - dosáhli jste upravováním jednotlivých kanálů R, G, B a dalších nastavení mj. i lepšího (živějšího) zobrazení barev nebo to je spíše tím panelem jako takovým?
Na netu je třeba tenhle tutorial:
https://www.youtube.com/watch?v=p_5FUB5G3Co

EDIT: co se týče jasu (myslím že má reálně naměřených 300cd/m2, myslím že v HDR módu?), je to dostatečné i na sledování ve dne nebo je třeba ten Samsung na tom lépe?
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 1. 2019 11:40

Neviem o ziadnom TV, ktory by nemal dostatocny jas aj na sledovanie vo dne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 24. 1. 2019 14:26

Ok, díky Ryane. Měl jsem na mysli tohle vyjádření z recenze:
"The catch is that the set isn’t a particularly bright performer. I measured peak luminance at just under 300cd/m2 (or nits) in HDR Dynamic mode, using a 5% window. This is lower than some rival mid-range HDR LED LCD screens we’ve seen. However, while the U7A lacks peak luminosity, it still manages a dynamic performance."
https://www.trustedreviews.com/reviews/hisense-u7a

nebo
"The HDR performance was disappointing, with limited peak brightness and poor tracking"
https://www.avforums.com/review/hisense ... view.14558

Mám tomu rozumět, že není moc jasná jen při sledování videí s HDR obsahem? Nebo je to jen nízký rozsah jasů (a tím pádem nic moc HDR, jak jsi psal už výše). Nevím jestli to neznamená taky, že daná TV je méně jasná než konkurence obecně. Je to porovnatelné třeba s NU8002 nebo je to jiná liga? Jsem z toho domotaný :D
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zac.je.toho.loket 24. 1. 2019 14:38

Rozuměj tomu tak, že Hisense má HDR především na papíře, ve reálu to není výrazné. NU8002 je podle mých očí ve všech směrech lepší
zac.je.toho.loket
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 24. 1. 2019 15:06

8002 už právě nikde neuvidím, je v podstatě vyprodaná a nový model prý ani už nebude (nahrazuje ji Q6 QLED řada).
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zac.je.toho.loket 24. 1. 2019 15:56

https://www.k24.cz/product/518587/Samsu ... U8002.html

před Vánoci byla krátce do 20k, teď se zřejmě doprodávájí poslední kusy - chce to číhat ;-)
zac.je.toho.loket
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků