zvuk z TV (LG 55EG9A7)_ do _externych repro (SOLO9C)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2019 17:01

Zkoušel jsi dělat co popisuje MgX? Vypojit HDMI a nechat jen optiku?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 19. 1. 2019 18:13

Nejde to. Optika - optika . A myslim, ze je to uplne jedno, lebo na Repro si prepinas cez DO, aky vstup ma byt navoleny (Op, Hd, pc, co). A ten vstup Optika tv,DA prevodnik, Repro PC fungoval ,aj ked vsetko ine bolo pozapajane. Btw: co sa tyka zvuku z repro. Fakt odporucam. Krasne vysky, ciste stredy (paradne rozumiet hovorene slovo), silne basy. (Stupnica -6 az +6, to mam na -4). Aspon pre mna, tie repro maju taky prijemny "teply" prejav.Dialkove od repro je silno smerove...to je nevyhoda. Vyuzivam ten D/Aprevodnik a DO od repro.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2019 18:28

Pak bude vadný optický vstup u repro. Nemáš nějaké jiné zařízení s optickým výstupem, abys to mohl vyzkoušet? CD přehrávač, PC a podobně?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 19. 1. 2019 19:22

Bohuzial nemam...a uz asi kaslem nato. Btw: niekde som cital, (uz si nespominam, kde) ze tiez mal s tym niekto problem, u tychto repro. Ale ,analogove vstupy funguju bezproblemovo
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2019 19:48

Zkus, jestli máš čas a náladu... nechat zapojenou jen tu optiku, překontroluj ručně aktuálnost softwaru v TV. Následně TV resetuj do přepravního nastavení a znovu nainstaluj/nastav/nalaď. Ale ty repráky měj celou dobu aktivní a připojené jen přes tu optiku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 19. 1. 2019 21:06

MGX: myslim ze optika u TV je v poriadku. (kedze teraz to mam cez nu zapojene)
Optika TV => D/A prevodnik => Cinche REPRO.
btw: kukam teraz tu krabicu z repro, a mam pocit, ze uz co to ma "odcestovane".

-- 19. 1. 2019 21:22 --

Este sa vratim k tomu, preco "downgrade": z Oledu B8 (UHD) na Oled EG9 (FHD).
Bohuzial Oled B8 (UHD) je asi mojim 8 TV za 8 rokov. (asi som chory...a mozno mam vysoke naroky na obraz a prakticnost v urcitom smere).
1, Neznasam neostre/rozpite hrany
2, Neznasam sum v obraze.
JA viem, staci TV nakrmit dostatocnym "bitratom a rozlisenim " a je po probleme. No a tu nastava problem u B8. Je to UHD TV, ktory si vyzaduje dostatocny bitrate, aby bol obraz cisty, ostry atd. Akoze procesor Aplfa 7 robi co moze atd., ale na bezne pouzite, stale odporucam FHD displej.
B8 - vyborny na YOUTUBE.Krasny cisty OBRAZ, bez sumu. Na skylink, USB ripy (720p, 1080p...v cca 3-4 GB velkosti....eeee.) Neostre hrany, sum v obraze. Uplne som bol bez nalady. Horsie to bolo ako na starej SONY 55W756...co sa tyka ostrosti. Kontrast neriesim. Ten je bezkonkurencny.

EG9A7 - na bezne TV vysielanie ,USB HD ripy je ovela lepsi...Hrany ostre, minimalny sum. USB ripy..konecne si ich vychutnavam, minimalne tak ako predtym. (100Hz Sony 55W756 ...tiez trocha zasumely obraz, ale super TV). EG9A7 ma ale lepsi obraz. Ostre hrany, bez zasumenia, perfektny kontrast.
Predtym asi 5 plaziem vyskusanych.
Cize pre mna (dost som narocny a mam nasledovane) UHD rozlisenie, je horsie pre bezny zivot ako FHD rozlisenie panela )1980x1080p...alebo aj HD rozlisenie 1365x768 p.
Mam uz cervene vinko v sebe, tak zdielam moje pocity.
A nedajte sa zlakat "marketingovymi" motuzmi. Ja som uveril, ze by UHD TV mohla byt uz okej, ale.....neverte tomu. Skoda, ze FHD TV vo velkych uhloprieckach uz vymreli. UHD TV predbehli dobu u nas o 20 rokov (potrebujes minimalne 8-10Mbit bitrate a FHD rozlisenie)
Přílohy
EG9A7_2.jpg
EG9A7 _ skylink JOJ Cinema HD.
EG9A7_1.jpg
EG9A7 _ skylink JOJ Cinema HD.
Krabica_Solo9c.jpg
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 19. 1. 2019 22:41

Nejak nevim, k cemu by na tech repro bylo HDMI, kdyz ne na zvuk. Leda ze by to prijimalo zvuk treba z BD a obraz by sel dal z vystupu do TV. Ale to mi prijde jako zbytecnost
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 19. 1. 2019 22:58

Viktor69: presne podobne otazky si kladiem aj ja. Naco potom tam je HDMI ... som predpokladal, ze ked kupujem audio ..cize Repro sHDMI = automaticky ARC. :/ Inak repro s HDMI, to je unikat
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 19. 1. 2019 23:40

Kratky googleni mi nedalo odpoved, nekde pisou, ze to umi ARC, nekde ze ne. Manual mlci? Jinak par aktivnich repro s HDMI existuje, neco dela treba Teufel
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 1. 2019 07:45

Viktor69 píše:Nejak nevim, k cemu by na tech repro bylo HDMI, kdyz ne na zvuk. Leda ze by to prijimalo zvuk treba z BD a obraz by sel dal z vystupu do TV. Ale to mi prijde jako zbytecnost

HDMI je tam presne na to, naco je v kazdom AVR. Je to passthrough (in a out) rovnako ako na kazdom AVR. Teda pichnes tam napr. Bluray, konzolu.... kvoli zvuku a tahas dalej obraz do TV.
Akurat narozdiel od novsich AVR to nema ARC. Nato je tam optika.

Skus tam pichnut nieco cez hdmi BD, NTB.... ci pojde zvuk. Ak nie, tak bude nejaky problem s DACom v repro. A ak to pojde tak asi len opticky vstup bude vadny.

Inak ale ked mas ten externy dac nejakej lepsej kvality, tak zvuk z toho interneho (v bedniach) bude urcite horsi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 20. 1. 2019 20:39

AV receiver ma vic vstupu nez TV, takze muzes pripojit vic zarizeni, dokaze zpracovat euzne formaty zvuku, pripadne vylepsit obraz, tam to ma urcite smysl. Ale budiz, Cinani se rozhodli pridat tam HDMI passrhrough a da se to brat jako bonus.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 1. 2019 06:01

Ja hovorim o reprakoch vs AVR, nie o AVR vs TV.
Ze to hdmi na tych reprakoch je passthrough ako na AVR, ale nema ARC. To ze ten reprak nepochrume nejake DTS HD... je hadam jasne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 21. 1. 2019 17:18

Takze dnes som si urobil vylet a vratil reproduktory do kamennej predajne.
(musim povedat , ochotny , peniazky mi vratil).

Ten majitel mi tvrdil, ze HDMI input na repro, sluzi prave k pripojeniu TV cez HDMI ARC. (preto je sucast balenia aj HDMi kabel). V specke na strankach tiez uvadzaju HDMI ARC..naco som ho upozornil. MI odpovedal, ze specifikacie maju od vyrobcu. Tak neviem...?
(TV cez HDMI ARC posiela zvuk_ do HDMI vstupu na Repro).

edit: Kukam, ze uz tu specku pre repro upravil na stranke ...na 2x HDMI :hm :hm
Cize nepodporuje ARC .
Přílohy
soloARC.jpg
PRED a PO
Naposledy upravil bylinnycaj dne 21. 1. 2019 17:56, celkově upraveno 3
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2019 17:52

Občas bývá problém i se zařízeními, která na HDMI přímo ARC podporují. Proto často volím optiku, jako klidnější a spolehlivější variantu odzkoušení. Tobě ani optika nešla, což je divné. Bohužel už jsem na podobnou neochotu... a mám ten pocit, že zrovna u LCD/OLED LG narazil (berte prosím s rezervou, nepamatuji se přesně). Proto jsem Ti psal i ten postup, který máš vyzkoušet, jestli máš čas a nervy. Teď už je to jedno.

V každém případě je vždy, samozřejmě, lepší, když věci fungují hned, a ne přes nějaké složité postupy. Pak nikdy nevíš, jestli se v budoucnu zase „neodpojí“.

Ještě doplním pro méně zkušenější... u HDMI ARC se někdy může jednat o problém na straně kabelu. Ten sice ARC podporuje, ale... Je to taková alchymie. A ne, neplatí, že drahý kabel znamená automaticky klid. Doma jich mám několik v různých délkách a cenách a věřte, že za ty roky jsem postupně narazil, více-méně, u každého z nich. Vždy záleželo na kombinaci zařízení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 1. 2019 06:54

Tam bol zrejme vadny dac ked nesla optika.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků