Samsung Q7 (2017) a satelitní příjem UPC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gulii 15. 1. 2019 11:44

Ahoj, chtěl bych využít toto vlákno k mému hloupému dotazu. Vlastním televizi Samsung Q7 2017 model a doma máme krabičku od UPC příjem satelitního signálu (ve kterém je strčená karta). Teď to mám připojenou černou krabičku přes HDMI do TV a vše funguje (dokonce i ovladač jsem spároval, aby fungoval jen 1), ale jde mi o to, je možné se úplně zbavit nějak té černé krabičky? Protože, když jsem připojil anténu přímo do TV (one boxu), tak nevím, kde zadat údaje z "karty", aby mi kanály šly přehrávat. Omlouvám se za stupidní dotaz. Děkuji.
gulii
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 15. 1. 2019 12:13

Ahoj,
u UPC požádej o CA modul, který vyměníš za černou krabičku (set-top box) a tento modul dáš přímo do TV (do TV dáš UPC kabel) a naladíš stanice. Ale nebude ti fungovat spětné zhlédnutí v TV. Toto lze obejít přes aplikaci pro IOS,Android a streamovat do TV.
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 1. 2019 12:17

Dotaz jsem vložil do samostatného vlákna - přehlednost.

Jestliže máte satelitní příjem od UPC, pak pro vynechání „krabičky“, tudíž receiveru/set-top-boxu... bys musel (při obou z elektřiny odpojených zařízeních) kabel z krabičky našroubovat na „F“ konektor televizoru, a navíc kartu, která je v krabičce, vložit do příslušného modulu od UPC a ten i s kartou zasunout do příslušného otvoru/adaptéru v TV. Pozor ale, někteří poskytovatelé mají karty spárované se zařízením, tudíž je nutno komunikovat s poskytovatelem.

Bude to mít jednu výhodu - nebudeš mít krabičku. Ale z mého pohledu jednu velkou nevýhodu. Vše, co umí box ztratíš. Kupříkladu rychlé ladění Samsung přes FastScan pro UPC, pokud se nepletu, neumí. Jestliže box nabízí jakoukoliv další multimediální funkci - zpětné přehrávání atp. tak ji taky v TV nebudeš mít.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gulii 15. 1. 2019 14:17

Děkuji, že jsi to dal mimo (na tak hloupý dotaz jsem neměl odvahu něco nového zakládat). Čili pokud to chápu správně, tak bych musel k TV dokoupit příslušenství (od UPC), které mi bude číst onu kartu.

Ztráta výhod set-top-boxu - funkce FastScan se využívá jen při ladění TV ne? (čili jednou za uherský rok) zpětné přehrávání ani nevím, že satelit nabízí :) Co se mi ale nelíbí, tak UI od UPC, na 4K televizi to vypadá jak z roku raz dva - to byl hlavní podnět celé této akce.
gulii
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 1. 2019 14:30

Pokud máš externí box, který doladění provádí automaticky, tak vlastně ani netušíš/nemusíš tušit, jak často k takové činnosti dochází. Stačí, když poskytovatel změní frekvence některých stanic a už je třeba znovu ladit, případně seřadit programy. Na to bych myslel hodně intenzivně. Jsou chvíle, kdy optimalizují programovou skladbu a přecházejí na jiné kmitočty, a to jsou pak velké změny. Při nedostupnosti FastScanu se musí ladit a seřazovat ručně, což bere čas... a někomu i nervy.

Netuším přesně, zda UPC přes satelit nabízí zpětné přehrávání atp. Uvedl jsem jen příklad... kdyby náhodou, aby s tím člověk počítal.

A ano. Pro zprostředkování komunikace karty s TV, bude třeba zakoupit/zapůjčit si modul od UPC. Ten se s kartou vloží buď do otvoru v TV, které nese příslušné označení CI+, anebo u některých TV Samsung je třeba z příslušenství v krabici vytáhnout adaptér, který se nejdříve instaluje na záda televizoru (pod nálepku, která kryje přípojné místo) a teprve pak do tohoto adaptéru zasuneš modul se správně osazenou kartou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gulii 17. 1. 2019 07:38

Děkuji moc za rady MgX - uvidím, co to bude obnášet u toho UPC (modul)
gulii
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků