Záloha na HDD u TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FranTv 14. 1. 2019 19:47

Zdravím,
prosím o radu.
Mám Philips 49PUS6501 a při poslední aktualizaci na Android 8 jsem musel kvůli nefunkčnosti YouTube
resetovat TV, tedy ji znovu instalovat.
Při tom, resp. po tom už s TV nekomunikoval původně připojený HDD, kde jsem měl nejen nahrávky z TV,
ale hlavně zálohu Kodi, kterou bych rád dostal z toho disku.
Vím, že má Philips své kódování těchto dat, ale znáte prosím nějaký způsob, jak se dostat aspoň k té záloze Kodi?
Nově teď TV nabízí při formátování HDD dvě možnosti. Formátovat jen pro použití s TV, nebo formátování pro použití i v jiných přístrojích; možná to bude příště jednodušší?
Díky za jakoukoli pomoc :-)
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2019 21:28

Teď budu čistě teoretizovat, takže se omlouvám. HDD by k TV připojit měl jít, jen ho TV nevyužije na nahrávání, pokud nebude formátován. Tudíž, když ho připojíš a spustíš v TV aplikaci Kodi, následně namapuješ cestu na disk, tak by si tam Kodi mělo sáhnout.

Mohu se mýlit, nezkoušel jsem to. Tudíž výše uvedené ber s rezervou.

//jinak v návodu k TV by mělo být uvedeno, že v případě upgradu softwaru může dojít k nedostupnosti nahrávek na připojeném HDD.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FranTv 14. 1. 2019 22:25

MgX píše:...když ho připojíš a spustíš v TV aplikaci Kodi, následně namapuješ cestu na disk, tak by si tam Kodi mělo sáhnout...
//jinak v návodu k TV by mělo být uvedeno, že v případě upgradu softwaru může dojít k nedostupnosti nahrávek na připojeném HDD.


Díky za reakci,
při reinstalaci mi bylo jasné, že přijdu o vše v TV, jen jsem si myslel, že odpojením HDD nepřijdu o to, co je na něm (tu poznámku o nedostupnosti nahrávek jsem asi nenašel...). Až při novém nastavování mi došlo, že si nebude TV s HDD sedět.
S nahrávkama jsem se rozloučil, ale mojí chybou, spíše neuvědoměním, jsem si zálohu Kodi dal právě na ten disk.
HDD připojit jde a to co popisuješ vypadá logicky, ale hned co se to stalo, tak jsem zkoušel HDD najít ve správci souborů, používám X-plore, ale ten ho neviděl...
Ale ten nápad s Kodi určitě vyzkouším. Dám vědět. Díky :-)
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod FranTv 15. 1. 2019 18:11

Zdravim,
Kodi a zatim zadna aplikace nevidi HDD, takze nemuzu najit cestu k zaloze...
I kdybych si tu cestu pamatoval, coz teda nepamatuju a zadal ji fyzicky, tak nevim,
jestli by v tomto pripade cestu Kodi naslo...? :-[ :-(
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 1. 2019 18:21

Tak to mě mrzí.

Vím, že někdo uváděl jak se dříve šlo dostat na HDD u TV Philips. Zda je to stále možné, netuším. Předpokládám, že v PC, byť přes nějakou Linux distribuci, není taky nic vidět.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FranTv 15. 1. 2019 18:37

MgX píše:....byť přes nějakou Linux distribuci, ...


...to prave zkousim, jsem v nem, proto ty chybejici hacky a carky.
Ale zatim bezvysledne.... 8-S
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod FranTv 19. 1. 2019 12:03

Tak jsem HDD projel několika SW v PC, zatím bezvýsledně... :hm

Jediné data co jsem oživil, tak jsou ještě z doby kdy HDD ještě nebyl zformátovaný pro TV.

Pro zajímavost odpověď (celkem očekávaná) od podpory Philips:
Opakovanou instalaci spojení HDD-TV bylo přerušené, obnovení dat z HDD není možné.
:grr:

Takže formátování a nová instalace v TV...
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod jito 19. 1. 2019 12:33

Co máš v tom Kodi tak zajímavé,že trváš na obnově ze zálohy?
Když dělám čisté Kodi,tak to má za 15 minut hotové.....i s addony.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FranTv 19. 1. 2019 12:49

jito píše:Co máš v tom Kodi tak zajímavé,že trváš na obnově ze zálohy?
Když dělám čisté Kodi,tak to má za 15 minut hotové.....i s addony.


No právě, že všechny addony, filmy, videa v oblíbených,..., za +- dva roky.
A nikde, až na pár vyjímek ze začátku, jsem si nepoznačil adresy repozitářů a jaké addony jsem instaloval, takže je musím pracně hledat a už prostě nevím kde a jaké.
Proto jsem spoléhal na tu zálohu.
Jenže jsem udělal tu chybu, že jsem ji uložil na ten disk a nepočítal s tím,
že aktualizace bude tak komplikovaná a zvláštní.
Zároveň jsem disk používal na nahrávání z TV, stahování přes Kodi a taky uložiště aplikací... :-]
FranTv
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků